Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2282
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Matěj Převrátil - Neel Sethi (Mauglí), Miroslav Hanuš - Bill Murray (Balú), Miloslav Mejzlík - Ben Kingsley (Baghíra), Marek Vašut - Idris Elba (Šér Chán), Radka Přibyslavská - Lupita Nyong'o (Rákša), Jitka Moučková - Scarlett Johansson (Ká), Lukáš Hlavica - Giancarlo Esposito (Akela), Jiří Plachý - Christopher Walken (král Ludvík), Miroslav Táborský - Garry Shandling (Ikky), Martin Dejdar - Dee Bradley Baker (Pásovec), Otakar Brousek ml. - Allan Trautman (Páv), Dalibor Gondík - Sam Raimi (Veverka), Jan Vondráček - Jon Favreau (Fred), Anna Novotná - Brighton Rose (Gray), Tomáš Bartůněk - Russell Peters (nosorožec Rocky), Martin Zahálka, Mikuláš Převrátil, Vít Řiha, Jan Köhler, Vincent Navrátil, Adam Mišík, Matěj Havránek, David Štěpán, Jindřich Žampa, Sebastian Vopěnka, Martina Šťastná, David Voráček, Otto Rošetzký, Pavel Tesař

Zpívají: Matěj Převrátil - Neel Sethi (Mauglí), Miroslav Hanuš - Bill Murray (Balú), Richard Tesařík - Christopher Walken (král Ludvík)

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Pavel Cmíral, Olga Walló
Produkce: Adéla Bláhová, Kateřina Jindrová Zítková, Klára Sedlmajerová
Zvuk: Guillermo Teillier
Výsledný mix: Shepperton International
Kreativní supervizor: Maciej Eyman
Asistent režie: Marek Hrazdil
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2016
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 03 led 2022 17:31, celkem upraveno 23 x.
Star-Prince
Příspěvky: 42
Registrován: 02 črc 2015 20:06

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od Star-Prince »

Tam dabuje Martin Dejdar ?? :-: :-: Už se těším
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od AGAMENON »

A já myslel, že Vašut bude dabovat Šer Chána, v upoutávce se mi dost líbil. :-?
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od AGAMENON »

MikeZ píše:Byla novinářská projekce a Kamil Fila píše, že Šer Chána dabuje Vašut. A velmi ho chválí.
Ta to je fajn, Marek je vynikající dabér a tohle je role přímo pro něj. :-:
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od Džejňulka »

Byla jsem v kině a byla tam na tento film upoutávka. Kniha džunglí nepatří k mým pohádkovým favoritům, tak jsem ani moc neuvažovala nad tím, že bych na to šla. Ale teda Šerchán v podání Marka Vašuta si mě získal hned prvními slovy, je to dobrá volba. Jitka Moučková na hada taky super :)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od DAN K. »

Miloslav Mejzlík... M. Táborský dabuje dikobraze, M. Dejdar pásovce (ale to už je vyloženě štěk, skoro bych řek, že mě to i vyrušilo ze soustředění na film, protože vyloženě použil hlas brata simpsona). Dabing je jinak opravdu vynikající. Jediné, co se mi moc nezdálo, byl zpěv opičího krále (v pasáží uprostřed filmu), nějak frázování úplně neladilo s textem, bylo to takové těžkopádné a přechod z pana Plachého na R. Tesaříka byl příliš poznat. Za to dabing Jitky Moučkové byl tak mistrně proveden a zvukově upraven, že nebyla vůbec identifikovatelná. O celkové kvalitě režie, úpravy a zvuku nemluvě. Kéž by takhle vypadaly všechny kinodabingy... Dokonce dabing chválí i na moviezone, kde je velká líheň odpůrců dabingu:)
Peta 1986
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2016 07:10

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od Peta 1986 »

Ahoj zdravím vinikjící Dabingforům podle tohodle zajímavího obsazení na něj mile rád zajdu jelikož sem velikým fanouškem legendarního animovaního s naším legendarním bezvadním již neexistujícím Kino i VHS Dabingem jelikož jsem se nedávno jen tak s nostalgie mrkl na DVD naněj ihned jsem se rozbrečel jak ho totálně zlikvidovali hlavně hlasově :-( od tý doby jsem se stal odborníkem na český kvalitní Dabing všeobecně :-D mějtese fajn :-D jistěmi dáte za pravdu že ? :-D
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od James55 »

Kdyby ses pokusil být odborníkem i na pravopis, taky by to potěšilo. :)
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Kniha džunglí / The Jungle Book (2016)

Příspěvek od Ištván87 »

Jak už bylo psáno, tenhle dabing je vážně vynikající. Když pominu tu skvělou přehlídku hlubokých hlasů (Miloslav Mejzlík, Marek Vašut, Lukáš Hlavica), tak musím vyzdvihnout výkon Matěje Převrátila. Ten byl naprosto perfektní od začátku do konce - nebylo tu snad jediné zaškobrtnutí, ve všech polohách naprosto profesionální. Jitka Moučková byla jako Kaa hlasově téměř k nepoznání a právě u ní se krásně poznala kvalitní práce s úpravou dialogů (sykavky). Jediným trochu rušivým prvkem byl král Ludvík, resp. jeho zpěv v podání Richarda Tesaříka. Ale když to srovnám s jinými případy (např. zpěv ve filmu Princ egyptský), tak byl zpěvák dobře vybrán, aby ta změna hlasu nebyla tolik poznat. Ačkoliv máme teprve duben, tak tenhle dabing bude mít při hlasování o dabingovou cenu dost silnou pozici, protože tu není snad jediný slabší prvek.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“