Bounty / The Bounty

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Pomajz »

Historik píše:Byl pro ČST vyroben, takže pokud bude mít práva na samotný film, v dabingu by neměl být problém.
Dokud to neomrzí PRIMU a NOVU a nebudou to pořád dokola vysílat tak má ČT smolíka.
RETROFILM
Uživatelský avatar
James Plesson
Příspěvky: 158
Registrován: 24 led 2013 22:06

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od James Plesson »

Mám dotaz, ono to někde vyšlo na DVD nebo BD s původním dabingem ?
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie, kulturního dědictví a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Slamáček »

Na Cinemaxu původní ČST dabing.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Pomajz »

ČT pouští svoje poklady na kabelové televize, no pane jo. Raděj bych toto viděl na ČT.
Že by jsme platili tak málo že si musí přivydělávat prodejem svých klenotů? :D :D
RETROFILM
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Jirka007 »

tak ze zajimavosti jsem zhledl 1.dabing a musim řict že ten od Novy je daleko lepši takže zhodnotim

Pavel Soukup vs Michal Dlouhý - tady mi vychazi vitěz Michal Dlouhý, posloucha se mi lepe a navic se dokaže do role přizpusobit

Václav Postránecký vs Jiří Plachý - tady jeznoznačně Jiří Plachý, ktery se nakřičel vice a jak už zde někteři řikali šel z něj daleko větši respekt

Svatopluk Beneš vs Otakar Brousek - pro mě Otakar Brousek protože mi připada zkušenějši a jsem na něj jako dabera zvykly, kdežto Svatopluka Beneše často neslycham

Jan Přeučil vs Jan Vlasák - tady mi přišli oba stejni s každym daberem měla sve kouzlo s panem Přeučilem jako slizoun a s panem Vlasákem jako škodoliba a nepřijemna postava

František Němec vs Pavel Vondra - tady jasně Vondra, ktery ma drsňacky hlas a daval to najevo při hadkach s kapitanem Blighem

Novacky dabing byl pro mě lepši protože mi přišlo, že tam všechno proživaji

Off Topic: Anthony Hopkins zahral roli dobře, docela jsem mu fandil a ten jeho slizky usměv byl fakt dobry
Naposledy upravil(a) Jirka007 dne 30 lis 2016 18:31, celkem upraveno 15 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od bloom »

Sakryš, zkus psát ty příspěvky s interpunkcí. Kdo to má po tobě pořád luštit? :D :roll:
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od salgado »

Tak aspoň šetří místem. :D
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od sud »

Tak co se týče mě, vychází mi z duelu Barrandov x Nova jako vítězný ten první, i když Novácký má rovněž své kvality. Jiří Plachý má mužnější a hřmotnější hlas než Václav Postránecký, ale i ten jej zahrál perfektně a IMHO neřval o nic míň - za mne oba nastejno. Co se týče Gibsona, pak to u mne na celé čáře vyhrává Soukup. Michal Dlouhý nebyl špatný, ale moc mi na něj nepasoval. Beneš x Brousek tam bych to viděl tak nějak nastejno, u Edwarda Foxe bych zase upřednostnil Přeučila, s jeho hlasem je kapitán Greetham slizák prvního řádu, ve Vlasákově dabingu není tak nesympatický. Velké plus 1. dabingu je IMHO hlavně obsazení vedlejších rolí, v Nováckém dabingu jsou docela nevýrazně a měl jsem problém si je zapamatovat. Takže když to shrnu - Novácký je dobrý a na svou dobu nadprůměrný, ale Barrandovský je o něco lepší. Elmar Kloss patřil mezi špičku už tehdy.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od Pomajz »

IMHO, WTF, OMG, LOL....a aspoň tady by se to mohlo přestat psát.
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Bounty / The Bounty

Příspěvek od richardda »

Na kanalu AMC jiny - asi uplne - novy dabing. Hopkinse tusim dabuje Tomas Juricka. Dabera Mela Gibsona jsem jaksi nepoznal. :-?
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“