Mám strach / Io ho paura

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od Newmy »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB

V českém znění: Alois Švehlík - Gian Maria Volontè (Ludovico Graziano), Eduard Cupák - Erland Josephson (soudce Cancedda), Jan Schánilec - Mario Adorf (soudce Moser), Alice Dvořáková - Angelica Ippolito (Gloria), Jana Švandová - Laura de Marchi (Elsa Meroni), Vlastimil Zavřel - Vittorio Fanfoni (protestující policista), Jaromír Meduna - Bruno Corazzari (La Rosa), Ladislav Trojan - Joe Sentieri (Tognon), Karel Hlušička - Raffaele Di Mario (plukovník tajné služby Ruiz), Petr Popelka, Hana Frejková, Ivan Richter - Giorgio Cerioni (major Masseria), Miroslav Středa - Francesco D'Adda (muž ve skladišti) + (více rolí), Antonín Navrátil - Rocco Lerro (Ruizův zabiják), Stanislav Bruder - Amedeo Salamon (soudní úředník) + (protestující policista), Jiří Plachý (zastřelený soudce) + (vězeňský lékař), Bohdan Tůma (policista Di Clemente) + (protestující policista), Zdeněk Dolanský - Claudio Zucchet (Rino Lunardi), Kamil Halbich - Sergio Serafini (protestující policista) + (feťák Nicola Faralli), Martin Velda, Jiří Hromada, Jan Kotva (Mario), Jana Hermachová (Moserová), Dalimil Klapka

Překlad: Miloslav Uličný
Dramaturgie: Alena Poledňáková, Boris Adamec
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Asistent režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí výroby: Jiřina Finková
Dialogy a režie českého znění: Zdeněk Štěpán
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1991
Naposledy upravil(a) mirbul dne 02 črc 2012 22:28, celkem upraveno 2 x.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od salgado »

Po zhlédnutí filmu musím říct, že se na dabingu už trošku podepsala doba vzniku. Není vyložené odfláknutý, ale někteří dabéři si tady střihli na dabingové poměry ČST poměrně dost rolí (Středa, Velda) a obzvláště ženské hlasy mi tady přišly hodně nevýrazné (obzvláště ta Grazianova milá). Trošku mě zarážela i občasná nejasná artikulace některých jmen. Například soudce Canceddu občas nazývali Cancellou, Graziana Grazialim apd.. Jediným opravdu světlým bodem dabingu tak byl mistr Cupák. Škoda, že jsem si jej mohl užít jen půlku filmu.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od Pomajz »

Na cinemaxu s tímto dabingem.
V ČT řádí šotek ...
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od salgado »

Proč v ČT řádí šotek? :P
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od Pomajz »

Když konkurence vysílá ČST dabingy a sama ČT se k nim leta nemá??
RETROFILM
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od Lukiz »

"Konkurenci" (ve skutečnosti to principiálně není žádná konkurence) nezajímají dabingy ČT, ale koupila balík filmů ke kterým se zrovna dabingy šiknou.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od salgado »

Víš přece dobře, že v ČT nejde ani tak o dabing, ale především o typ filmu. A tento film není zrovna ukázkou doporučovaného evropského humanismu, že?

Cinemax to tak nějak střídá, jednou dabing, podruhé titulky. Železný šéf, což je podobný typ film, běžel s titulky. I když tady zase nevím, jestli ten dabing ještě v ČT existuje...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od Lukiz »

salgado píše: A tento film není zrovna ukázkou doporučovaného evropského humanismu, že?
Správně, pryč s asijskou despocií. :-: :-: ..... počkat tento film je o boji s korupcí :-?
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od salgado »

Ano, je o korupci v nejvyšších kruzích, takže pro vysílání na ČT,která se řídí principy "nejvyššího evropského humanismu, jen těžko zařaditelný. Ostatně je zajímavé, že ve svém zpravodajství tlachají o korupci neustále- a hlavně neúčelně, ale tento a další podobné filmy jim asi přijdou moc sugestivní a levičácké. A hlavně je tam Volonté...
Uživatelský avatar
gillan
Příspěvky: 201
Registrován: 14 kvě 2011 19:42

Re: Mám strach / Io ho paura

Příspěvek od gillan »

Mě to přijde, jako že v ČT figuruje nějaký prostředník, který se moc angažuje pro vysílání původních dabingů a je mu jedno jestli to bude ČT nebo konkurenční TV.
Cosi bude asi v ČT shnilé , jak mě vysvětlíte, když se psalo, že film Vykoupení L.B Jonese se nezachoval a Cinemax ho má ??
Pomalu přestávám věřit blábolům o tom ,že se dabing nedochoval. :-?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“