Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Ištván87 »

Stejně nechápu, proč Prima zrovna tohle nechala s tím brněnským dabingem. Na Primě už předabovali kvanta filmů, některé z nich měli původně špatný dabing (Bourneovo ultimátum), jiné dobrý (Červený drak), ale většinou se dá říct, že dabingy na Primě bývají ku prospěchu. A zrovna tenhle dabing, na němž není snad co pochválit, ten si klidně dají...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Gusta »

Nedávno jsem si sehnal Terminátora 2 s tím prvním dabingem se Zavřelem, na kterýho jsem v týhle roli nikdy nedal dopustit (ačkoli prakticky všude jinde na Arnieho preferuju pana Soukupa, tak na roli Terminátora prostě ne-e). Škoda, že ten dabing vznikl v době málohlasých dabingů, ale aspoň mě neskutečně bavilo toto:
Vlasta Žehrová - úplně všechny ostatní ženské role (kromě Sarah) i téměř všechny ostatní dětstké role (kromě Johna) a to včetně "vícehlasých" dětských sborů :-) Díky tomu jsem snad až doteď věřil tomu, že Johnův zrzavej kamarád na začátku filmu je spíš kamarádka :-)
Přiznám se, že nováckej dabing jsem neměl možnost vidět, Soukupa jsem na Terminátorovi viděl jen v T3 a v útržcích z toho brněnského dabingu T2 a nikterak mi to teda nesedlo, to prostě není role pro pana Soukupa.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od videofil »

Před nedávnem jsem si koupil na dvd Terminátora 2. Konkétně verzi, která vyšla u Hollywood Classic Entertainment. Jedná se o dabing, kde Schwarzeneggera mluví Jiří Zavřel. Můžete proto u 1. dabingu uvést, že to vyšlo i na dvd? Díky.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Ištván87 »

arnooo píše:A prečo vlastne daboval terminatora na VHS Jiři Zavrel?respektíve prečo ho prestal dabovať?
On by se do jiných rolí moc nehodil. Ale je škoda, že ho nedaboval ve třetím Terminátorovi. Ona pak nastala ta doba, kdy prostě nikdo nechtěl ani pomyslet na to, že by Schwarzeneggera daboval někdo jinej než Pavel Soukup. Myslím, že pan Zavřel ho nepřestal dabovat, jen ho režiséři přestali obsazovat.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Ištván87 »

Mě se sice nelíbí dabingy Terminátorů s panem Soukupem, ale uznávám, že to není jeho chyba. On tu roli nedabuje nijak extra, jenže Arnie to v originále taky nijak zvlášť nehraje. To jen pan Zavřel byl v té roli geniální (lepší než Arnold v originále), takže tu postavu ještě hodně vylepšil. Kdyby v roce 2004, kdy na Nově předabovali dvojku, obsadili pana Zavřela, tak by ten dabing byl až na absenci sprostých slov (ač ne tak vysokou jako obvykle) byl vynikající. A trojka by taky musela být lepší s dabingem pana Zavřela, protože Pavel Soukup nemá tak vážnej hlas. Kdyby ty ptákoviny, co tam ze sebe Termouš sype, říkal svým drsným hlasem pan Zavřel, byla by to švanda. No, teď už ho bohužel nikdy dabovat nebude.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od donkocicak »

Co si matně vzpomínám, dabing TV Nova se Soukupem nebyl úplně zlý. Poprvé jsem teď viděl dabing prodloužené verze, je naprosto katastrofální. Slavíková jako Sarah není vyloženě špatná, ale jinak je to zlé. Co se týče hlášek, vede původní VHS dabing. Hlavně Jiří Zavřel. Prostě z jeho hlasu jde strach. Soukup je v režisérské verzi poněkud unavený, tak je přeci jen už starší člověk. Snaží se mluvit Terminátora jako kteroukoli jinou Arnoldovu roli a to je myslím chyba.
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od FragMan »

Hlavně nechápu, proč na DVD / BR a na Primě dávají tu sra*ku z Brna místo nováckýho dabingu, kterej je hodně dobrej a například Jitka Moučková to hraje opravdu skvěle - teď na to koukám a :-: I kdyby měli dodabovat nepřeložené části; případně udělat další dabing pro prodlouženou verzi (byť vím, že za toto mě někteří tady asi ukamenujou)... Navíc mě osobně se ta prodloužená verze nelíbí, ale to je jen věc názoru, ostatně jako všechno.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Jack_6428 »

1. VHS dabing také na Nově v r. 97/98... Jinak musím uznat, že Zavřel je na Terminátora fakt zajímavější než Soukup. Rozhodně bližší originálu. On celkově ten 1. dabing je zajímavej. Votoček, Dlouhý, Schulzová... samé oukej... sprostší výrazy... Dohromady docela cool koktejl.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od Jirka007 »

to je jen dobře taky jsem zvykly na dabing Novy u všech dilu ten brněnsky je nejhorši co jsem kdy slyšel Novacky u mě vitězi ve všech směrech

v Novackem se mi libi hlavně Filip Jančík jako T-1000 a rozdil mezi herečkou a Jitkou Moučkovou mi nevadi, znam i starši herečky s mladymi daberami
Naposledy upravil(a) Jirka007 dne 14 říj 2016 13:44, celkem upraveno 2 x.
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Terminátor 2: Den zúčtování / Terminator 2: Judgment Day

Příspěvek od FragMan »

No odborníci na FB mají jiný názor a Prima dostává za tento dabing kritiku... některým lidem se asi fakt člověk nezavděč. Je fakt, že první dabing je pro hodně lidí kultovní, ale po zkušenostech s tím brněnským nazývat novácký dabing otřesným, je trochu mimo. Na druhou stranu v drtivé většině se vždycky ozvou jen ti nespokojení.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“