Útěk z vězení / Breakout

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

V českém znění: Pavel Rímský - Charles Bronson (Nick Colton), Ladislav Cigánek - Robert Duvall (Jay Wagner), René Slováčková - Jill Ireland (Ann Wagnerová), Oldřich Hajlich - Randy Quaid (Hawk Hawkins), Miloš Vávra - John Huston (Harris Wagner), Irena Hrubá - Sheree North (Myrna), Igor Bareš - Roy Jenson (Spencer), Petr Gelnar, Bohdan Tůma, Svatopluk Schuller, Libor Terš, Pavel Šrom, Karel Richter, Ivo Hrbáč, Petr Pospíchal, Mikuláš Pánek (titulky) a další

Překlad: Jana Bauerová
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Mikuláš Pánek
Vyrobilo: Studio Audiotech pro FTV Prima spol. s r.o. 2016
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od salgado »

Škoda, že nevyšel Alois Švehlík.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od Stanley Roe »

Už takhle má pan Rímský tímto filmem tak trochu nakročeno, že se stane ekvivalentem staršího Krampola na mladého Belmonda, ale s přimhouřením oka se to dalo snést. A 24 let rozdílu věku herce a dabéra v případě pana Švehlíka by ti salgado nevadilo? Snad to byl jenom výkřik do tmy. :D Určitě Primě můžeme poděkovat, že se pustila do staršho filmu, protože se nedá čekat, že by to prodalo moc reklamy. Akorát si při čtení dabérského obsazení musím postesknout, kde jsem jenom ty jména už viděl. Nejsou to většinou stále ta samá jména dabérů, jaké jsou u všech posledních dabingů? To už je vážně k mání tak málo dabérů?
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od salgado »

Při vší úctě k panu Rímskému, pro mě je nejlepším Bronsonovým dabérem Švehlík. Ten věkový rozdíl tam pochopitelně je, ale mně přijde, že panu Švehlíkovi se hlas zdaleka tolik nezměnil, když to srovnám s jeho dabingy před 15 lety. A to i s přihlédnutím ke skutečnosti, že měl právě s hlasivkami zdravotní problémy. I když ty budou asi příčinou toho, proč teď dělá dabingu podstatně méně. Rozhodně bych jej nesrovnával s Krampolem dabujícím o 35 let mladšího Belmonda.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od sud »

salgado: I já považuji pana Švehlíka za nejlepšího dabéra ChB, ale i tak by chtělo do nějakých starší filmů vybrat někoho z mladších dabérů. Což takhle Martin Stránský, Hynek Čermák, Petr Štěpán nebo Igor Bareš?
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od salgado »

Myslím, že hledání někoho mladšího bude stejný problém jako u jiných zavedených dabérů.
oik
Příspěvky: 383
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od oik »

Martin Stránský už Bronsona jednou daboval a moc dobře to neznělo... Nevím, koho bych zvolil. Zrovna u Bronsona, který výraznější role začal hrát až po čtyřicítce a s tím jeho zmačkaným obličejem mi ani starší hlas nevadí.
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od PavelBartos »

K němu bych mladší hlas nehledal, a již vůbec ne v tomto filmu, kde mu bylo již dost přes padesát let. Ovšem z valné části dabérů tohoto filmu moc nadšen nejsem, i když tam daboval i skvělý Pavel Šrom, podle mého však nedostal dostatek prostoru.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Útěk z vězení / Breakout

Příspěvek od bloom »

Já se domnívám, že Pavel Rímský byl v tomto případě asi optimální volba. Obsazení Aloise Švehlíka, kterému jsem nedávno v dabingu Otce Browna na ČT kvůli jeho chraplavému hlasu nevěřil ani roli šedesátníka, by se bez problému "vyrovnalo" spojení mladého Belmonda a staršího Jiřího Krampola - kdo tvrdí, že ne, tak mu jeho kritiku tohoto spojení nevěřím. Vzhledem k tomu, že část filmu se nese v odlehčeném duchu, bylo by to znát o to víc.

Jinak mně se dabing líbil, všechny hlasy mi seděly a jako celek mi přišel povedený.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“