Informace o současném dění v dabingu

Zamčeno
kasper
Příspěvky: 17
Registrován: 16 črc 2014 21:33

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od kasper »

Jsem nováček v oblastí dabingu
Současná situace V dabingu se vůbec nelibí nejsem ani na straně herců ani studii

Jsem technik v IT kdo by by chtěl pomoc s problém s pc notebookem ať mi napíše soukromou zprávu
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ocypuc »

Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

Jestli si některý z těch dvou článků přečte někdo "kompetentní", tak se obávám, že Rozitě Erbanové možná docela ubude práce.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od DAN K. »

toho bych se nebál, kdyby se mělo mstít za každou větu negativní větu o dabingu na internetu, tak už by nemohl dabovat pomalu vůbec nikdo:)…Já bych si jen dovolil Rozitu upozornit, že čtecí zařízení (na kterém mi jinak nepřijde nic špatného, má to výhody i nevýhody, stejně jako papír) je asi ze 30 nahrávacích místností pouze v jedné, takže se to úplně neuchytilo a rozhodně to není běžné, jak tvrdí. A pro většinu studií platí, že mají ftp, kde se dá stáhnout každý vyráběný pořad, takže hercům nic nebrání se na něj předem podívat (režisér nebo produkce budou jen rádi, pokud přijde dabér připravený, a určitě bez problému zašlou mailem text) a někteří herci to i nakoukávají, akorát se tím nepotřebují nikde veřejně chlubit. Když Rozita (při letmém nahlédnutí do profilu) chodí dabovat i do těch nejhorších studií (a tím je podporuje), tak se holt nemůže divit, že přístup k práci není vždy plně profesionální, ale určitě se kvůli tomu nemusí navážet do dabingu jako celku. Ale je to krásný oximorón, když herečka, která do agentury sama nevstoupila vyčítá ostatním hercům, že to neučinili a kvůli tomu jim to nevyšlo :? ... jinak Valérii stačí opustit mpg a mohla by v klidu dabovat i tam, kde je to problém, tato akce už byla skoro před rokem oficiálně ukončena, nevím, proč v mpg stále setrvává a vylévá si srdce novinářům místo toho, aby zavolala do agentury, že končí. Bylo by to rychlejší a efektivnější :?.. Já ji moc rád zase uslyším. Při našem prvním setkání mi darovala mandarinku, tím má u mě doživotní plus:)
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od bernyz »

Filip Švarc v novém čísle Marketing & Media - také online: http://mam.ihned.cz/c1-65408210-filip-s ... -originale
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ocypuc »

Pokud člověk nemá zaplacené předplatné, kus článku mu bude chybět. Spíš by bylo lepší, hodit sem celý článek a né jen odkaz na pár otázek.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Dosty43 »

Nejlepšími dabéry roku byli vyhlášeni Jančík a Štvrtecká.

http://kultura.zpravy.idnes.cz/dabing-c ... mvideo_bur
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

Zajímavé. Když se tu posledně hlasovalo, tak se tu objevila spousta úplně nových profilů s hlasem pro film Venuše v kožichu a teď to vyhrálo dvě ceny. Buďto je to nejgeniálnější dabing z Brna za poslední roky, nebo nevím. :-D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ocypuc »

Libor Hruška reaguje na téma dva a půl roku v agentuře. https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2254220469
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Dosty43 »

Čeština si poradí i bez jazykového zákona z dílny KSČM, míní bohemista.

Podle Zlatušky ničí dabing film. Diskuze o dabingu od 45:00 minuty.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... -prekladat
Zamčeno

Zpět na „Současná situace v dabingu“