Městečko South Park / South Park

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od Tomasak »

Bohužel stálost překladu se dostala na bod Amerického táty (a Simpsonovů, ale u těch to omlouvá délka dabování, změna překladatele, zadavatelský firmy a studia). Klidně bych se vsadil, že příští týden bude jiný režisér a jiný překlad varování a znělky.

Edit:
Pedro píše:3) NOSTALGICKÉ BOBULE ne plody začlenění
Oba překlady jsou prakticky špatně. V originále to je "member berries", ale vtip je v jejich výslovnosti jako u názvu brzy vydáne South park hry.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od FragMan »

Jak bys to teda přeložil? Tyhle hříčky jsou dost těžko přeložitelné :) Mě osobně se "nostalgické bobule" celkem líbí, protože ony pořád říkají "pamatuješ na", "vzpomínáš na", apod.
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od Tomasak »

Já bych se spíše přiklonil k plodům začlenění, protože vzpomínáš na dětství kdy se šlo lehko začlenit, jelikož jako děti neřešíš žádnou politiku atd. A osobně když už se to překládá bez dvojsmyslu, tak bych tam hodil aspoň něco vymyšlené až pohádkové jako "vzpoměnky" nebo tak.
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 228
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od Obelix »

bernyz píše:v posledních sériích je dost znát, že Radovan už má co dělat, aby Stana namluvil alespoň trochu podobně jak v prvních řadách.
Vtipné je, že na stejnou věc si stěžují i fanoušci v Americe. Ono pitvořit se dvacet let tak, aby to vždy vyznělo stejně, je bohužel nad lidské síly. Všichni stárneme ;)
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od bernyz »

Myslel jsem to v dobrém - jenom jsem nedávno viděl Peklo na Zemi, tak mám srovnání. ;)
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9277
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od filip »

Tak v dalších dílech už by mělo být staré intro a Bebe už snad bude také oslovována Bebe.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od bernyz »

:-: :-: :-: Výhoda toho, že se to dabuje postupně.
Pedro
Příspěvky: 6
Registrován: 18 zář 2016 13:13

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od Pedro »

Myslíte že ta reklama "20 let South Parku" na PCC je předzvěst k vysílaní prvních 6 sérií ?
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od FragMan »

Mohla by. Teď ještě, kdyby PCC vysílala v HD a byl bych maximálně spokojen :)
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko South Park / South Park

Příspěvek od Jack_6428 »

Nemyslím si. Je to jen glokální promo. Vyrobeno globálně, ale lokalizováno do ČJ. PCC nemá moc důvod první řady dávat. Ad HD... To je v plánu. Ale ne brzy. Spíše později. Při startu to bylo v střednědlouhém až dlouhodobém horizontu. Je sice pravda, že sledovanost není špatná, což je motivující a stejně se v HD vyrábí, ale do konce roku to asi nebude. V DVBT určitě ne a v kabelu spíše také ne. Snad příští rok.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“