Fantastická zvířata a kde je najít

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od filip »

Fantastic Beasts and Where to Find Them
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY | CASTING
Související: Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti - část 1, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

DABING: Kino

V českém znění: Petr Neskusil - Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Martin Zahálka - Dan Fogler (Jacob Kowalski), Tereza Bebarová - Katherine Waterston (Týnka Goldsteinová), Anna Theimerová - Alison Sudol (Queenie Goldesteinová), Marek Libert - Colin Farrell / Johnny Depp (Percival Graves / Gellert Grindelwald), René Slováčková - Carmen Ejogo (Seraphina Picqueryová), Jiří Köhler - Ezra Miller (Credence Holkost), Adéla Kubačáková - Samantha Morton (Mary Lou), Pavel Šrom - Jon Voight (Henry Shaw), Ludvík Král - Josh Cowdery (Henry Shaw ml.), Jakub Saic - Ronan Raftery (Langdon Shaw), Zdeněk Maryška - Ron Perlman (Gnarlack), Vojtěch Hájek - Kevin Guthrie (Abernathy), Lucie Furmanová - Faith Wood-Blagrove (Modesty Holkostová), Irena Hrubá - Jenn Murray (Chastity Holkostová), Ladislav Županič - Peter Breitmayer (Gilbert Bingley), Pavel Rímský - Christian Dixon (Momulu Wotorson), Zuzana Ďurdinová - Gemma Chan (madam Ya Zhou), Radana Herrmannová - Ellie Haddington (paní Espozitová), Václav Knop - Paul Birchard (Hobo), Pavel Tesař - Dan Hedaya (Red), Jiří Ployhar - Martin Oelbermann (Heinrich), Radek Kuchař - Matthew Wilson (Sam), Pavel Vondra - Sam Redford (celník), Jan Szymik - Tim Bentinck (svědek), Jiří Krejčí - Tristan Tait (reportér), Petra Tišnovská - Lucie Pohl (sekretářka v bance), Vendula Příhodová - Aretha Ayeh (zpěvačka ve Slepém prasátku), Matěj Havelka - Leo Heller (kluk), Filip Damek - Max Cazier (křičící mladý muž), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Dana Procházková, Martin Svejštil

Překlad: Helena Šváchová
Text písně: Pavel Cmíral
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Filip Mošner
Mix: Deluxe Media
Hudební režie: Ondřej Izdný
Dialogy a režie: Petr Sitár
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2016
Naposledy upravil(a) filip dne 27 dub 2020 08:06, celkem upraveno 13 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od Joe Black »

Vypadá to moc pěkně, moc se těším, doufám, že lidé dají dabingu u tohohle filmu šanci. Žádný větší přešlap tu nevidím, takže čekám že to bude stejně jako u všech HP skvělý... A ano, někdo se rýpne, že Anna Suchánková dělala už Lenku v HP, ale tohle je dějově o dost starší, a tak si myslím, že to není žádný velký přešlap. A zajímalo by mě, co se tam bude zpívat, každopádně Vendula bude super! :-:
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od Eleanor »

No, trochu mi vadí, že na Colina Farrella nevyšel Filip Jančík, jelikož se na něj hodí nejlíp. A kromě té Anny Suchánkové (Lenky Láskorádové), Zdeněk Maryška mluvil v HP a Ohnivém poháru Alastora Moodyho, takže to taky není úplně ideální.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od Joe Black »

Eleanor, jak jsem již psal, tohle se odehrává o nějakých sedmdesát let dříve než zbytek Harryho, takže Anna Suchánková ani Zdeněk Maryska nejsou na škodu. Nikdy se nepotkali a nepotkají. Při počtu našich daberů můžeme být rádi, že zůstalo jen u dvou takových.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od jackb »

Tak on to není jen Zdeněk Maryška a Anna Suchánková, ale taky Pavel Šrom (ten mi příjde navíc na současného Voighta jako šílená trefa vedle) a Martin Zahálka. A těch dabérů zase tak málo nemáme, aby museli používat už použité.

A role Jakuba Saice mi příjde taky docela jako jistota.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od James55 »

jackb píše:A role Jakuba Saice mi příjde taky docela jako jistota.
No jen aby... :-D Aby to nakonec nebyl třeba Pavel Tesař...
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od Michel »

>Eleanor:
Navíc ta role Lenky Střelenky byla podle mě docela dost šaržírovaná. Anna Suchánková se stylizovala do hlasové polohy, kterou normálně nemluví (a nutno říct, že perfektně). Takže pokud tady bude mluvit prozměnu normálním hlasem, bude to naprosto v pohodě.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od DadiQ »

A žádný překlad jmen? Bojím se, aby se to v nějakých místech nebilo, kdy uslyšíme přeložená jména a názvy míst z HP a tato nová.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od filip »

Viděno včera na slavnostní premiéře a musím pochválit film, který je lehce propojen s HP a zdá se, že díl od dílu bude vše propojeno více, tak i dabing. Petr Neskusil a Martin Zahálka si to vzali pro sebe, Zahálka skvěle dělá ''zblblého'' nečaru/mudlu a Neskusil skvěle vystihl charakter Mloka. Trochu mě rušila Anna Suchánková, protože jsem holt slyšel Lenku, a malinko pan Maryška, ale ta jeho role byla malinká, takže to zas tak nevadí.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantastická zvířata a kde je najít

Příspěvek od Joe Black »

Ještě by se měl přidat jednou Marek Libert (SPOILER) Johnny Deep (Gellert Grindelwald) (SPOILER)

Trošku škoda, že nepřekládal Petr Eliáš nebo Vladimír Medek. Podařilo se paní překladatelce i tak všechno zvládnout ale stejně... pro konzistentní překlad s knížkami i filmovými scénáři které vyjdou knižně.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“