Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od filip »

Naposledy upravil(a) filip dne 01 kvě 2020 08:01, celkem upraveno 11 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od Eleanor »

Vtipný obsazení, ještě, že jsem to viděla v originále. Filip Švarc - Matthew McConaughey (Brouk), Ladislav Cigánek - Ralph Fiennes (Král) - to jako fakt? Slyšel někdy ten, co to obsazoval, hlasy pánů McConaugheye a Ralpha Fiennese? Protože obsadit na ně Švarce a Cigánka je totálně mimo. Už si pravděpodobně neumím ani představit nevhodnější herce vzhledem k originálu. Matthew McConaughey má ojedinělý, skvělý, nízký, místy velmi temný hlas, Švarc zní jak puberťák, který ještě nezačal mutovat. Ralph Fiennes má velmi chladný, až odtažitý přednes, Ladislav Cigánek se svým milým hlasem, je toho naprostým opakem. Navíc vemte v úvahu, že dabuje starce. Opravdu se hodí tím, jak zní, na starého člověka? :lol:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od Ištván87 »

S hodnocením hlasu Filipa Švarce souhlasím - opravdu už by mohl začít mutovat. :D S hodnoením hlasu pana Cigánka moc nesouhlasím. Ten zněl mile naposledy v dabingu Akt X. V dnešní době mě hodně irituje jak zní nesympaticky a jak strašně vyčnívá. Jako kdyby měl v každém dabingu vlastního zvukaře. Jinak souhlas - s hlasy herců nemají nic společného, pokud pánové Fiennes a McConaughey nějak brutálně nemění hlasy.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od Jack_6428 »

Bazírovat a lpět na nějakých spjatých dabérech/hercích anebo snaze přiblížit se za každou cenu původním hlasům mi u animovaných projektů přijde úsměvné. Je to sice hezké, ale ne vždy prospěšné či nutné. Animovaná tvorba je úplně jiná než ta hraná a umožňuje mnohem větší experimenty a flexibilitu. Hodnoťte až po zhlédnutí a ne pouhým odhadem předem. A pokud jste ani neviděli originál platí to dvojnásob :nesouhlas:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od Ištván87 »

Když už obsadí ty nejzprofanovanější dabéry, tak je právě důležitej výběr co nejpodobnějšího hlasu. Pokud by šli cestou originálu a obsadili do hlavních rolí slavné herce, tak už by na tom tolik nezáleželo. U animáků s hvězdným obsazením je část zážitku právě to hvězdné obsazení. Jsou dabingy, kdy se to hvězdné obsazení nevyvede ani v originále (John Cusack v Anastázii, to je vyloženě prasárna, takže toho by v dabingu vylepšili i horší herci než Jiří Langmajer, resp. Jan Dolanský) a slyšel jsem i typicky dabingové herce, kteří běžnému divákovi nejsou známí a přehrají (i kvalitní) originál o několik tříd (Vladimír Kudla x James Woods v disneyovském Herkulovi).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od Eleanor »

Jack_6428 píše:Bazírovat a lpět na nějakých spjatých dabérech/hercích anebo snaze přiblížit se za každou cenu původním hlasům mi u animovaných projektů přijde úsměvné. Je to sice hezké, ale ne vždy prospěšné či nutné. Animovaná tvorba je úplně jiná než ta hraná a umožňuje mnohem větší experimenty a flexibilitu. Hodnoťte až po zhlédnutí a ne pouhým odhadem předem. A pokud jste ani neviděli originál platí to dvojnásob :nesouhlas:
Tady to není ani tak o lpění, jako o tom, že se na ně typově nehodí. Charlize Theron taky běžně nedabuje Tereza Bebarová, ale ona má podobně položený hlas a je to výborná dabérka, podle mě s daleko zábavnějším hlasem, než má Charlize, takže tady to podle mě bude vylepšení. Jenomže, kdo film viděl, postava, kterou tady dabuje Filip Švarc, je silný samuraj, skvělý bojovník atd., to se na mě nezlobte, ale na někoho takového by víc seděla třeba i Apolena Veldová, než Filip Švarc, protože má teda hlubší hlas. 8-) Ladislav Cigánek je prostě mimo. Postava, kterou tam má dabovat, je opravdu stařec, je to děda hlavního hrdiny, záporák s chladným, vznešeným hlasem. A takový hlas pan Cigánek teda nemá.
HerrLogan
Příspěvky: 3
Registrován: 21 úno 2011 12:37

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od HerrLogan »

Vtipný, jak srovnáváte Ralpha Fiennese (roč. 1962) a Ladislava Cigánka (roč. 1963).
:)
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od Eleanor »

Je jedno, kdy se narodili, ale jejich hlasy jsou úplně odlišné. A pan Cigánek zní prostě "mlaději", než Ralph Fiennes.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Kubo a kouzelný meč / Kubo and the Two Strings

Příspěvek od throwaway-account »

Ono ani tak nezáleží na věku dabérů, ale spíš na tom aby na tu danou roli měli správné hlasy. Třeba takový Ladislav Běhůnek by i dneska mohl dabovat čtyřicetileté, možná i třicetileté postavy, přestože mu je 59. Akorát většinou (ale rozhodně ne vždycky) se dabérům změní hlasy, takže o věku to vlastně tak nějak je (i když jsou výjímky jako třeba již zmíněný Ladislav Běhůnek).

Souhlasím s tím, že Ladislav Cigánek na šedesátiletého muže (i když to je animované) prostě nesedí. Cigánek se sice narodil jen rok po Fiennesovi, ale má podle mě o dost jemnější a mladší hlas. Když už tak měli aspoň na Ralpha Fiennese jakožto na spjatého herce obsadit Jiřího Dvořáka, ale ani to by tady podle mě nesedělo. Ani klasická výmluva "je to animované, takže na obzasezí nezáleží" tady nepomůže.

Kdyby to někoho zajímalo (jako že asi ne :D ), tak si myslím že Ladislav Cigánek se nejlépe hodí na chlapy kterým je tak 40-50, případně 45-55, ale i kdyby se mu ten hlas změnil, tak by pořád nemohl dabovat šedesátileté nebo starší herce / postavy. Prostě mi přijde že Cigánek má trochu mladší hlas (ale pozor, ne "běhůnkovsky" mladší hlas!).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“