Šmoulové / Smurfs

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

Pokud by šlo jen o to, aby se díl vešel do Magionu/Studia Kamarád, to klidně mohli koupit i některé 22-minutové a nebo dva půldíly spojit dohromady. Vždyť hlavní seriál těchto pořadů, vysílán až jako poslední byl pokaždé 25-minutový, to byla tradice a Studio Kamarád se jí drží dodnes. Takže v tom to nebude. Spíš asi tím rozdělením půldílů chtěli vyvolat dojem, že je jich víc. Ostatně, proto i ty časté reprízy, hlavně v těch prvních letech 1988-91, zatímco díly, které se na obrazovku dostaly až v 1992 nebo 1993 odvysílali zpravidla jen jednou.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

richardda: ČT je z Američanů připosraná, takže i kdyby v té smlouvě existovala právní skulinka, jak využít možnost odvysílat všechny staré díly v původním dabingu, tak už ze strachu a servility ji nevyužijí. Museli by se s Američany o ty práva na dabing soudit, což by možná i vyhráli, ale jim se do toho prostě nechce. Jednak jim to za to nestojí, pár desítek nasraných pamětníků je nevytrhne a milionům diváků je beztak fuk, kdo jak mluví a pak, proč si zbytečně znepřátelit a popuzovat "spojence". Plazení se před velmocí by ČT šlo bravurně, ale ozvat se, i když jsou v právu, to ani omylem.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Pomajz »

richardda píše:Jenomze k Smoulum pokud je mi znamo zadny dabing UPF neexistuje. Nebo ano? A myslis, ze by byla situace jina kdyby existoval? :-?
To byla odpověď na tvůj předchozí příspěvek, nikde nepíšu že Šmoulové měli kinodabing ÚPF. ;)
RETROFILM
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od richardda »

No jo, ja zil v iluzi, ze jsme pravni stat. A ze smlouva je smlouva a pokud je v ni neco spatne, nebo dokonce nezakonne uvedeno, tak by se mela sjednat naprava. Ale pokud je to jedno, budiz.
NOVA, jedině ona.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od cenda »

Já teda nevím kluci, ale nevychází z toho co psal Jack spíš to, že jim to takhle diktují Belgičani a vysílá se to podle zbytku Evropy zatímco Amerika jako jediná ještě odolává?
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

cenda píše:Já teda nevím kluci, ale nevychází z toho co psal Jack spíš to, že jim to takhle diktují Belgičani a vysílá se to podle zbytku Evropy zatímco Amerika jako jediná ještě odolává?
Já tedy nevím, ale že by nějaká TV po listopadu kupovala nějaký seriál od Begličanů se mi nevybavuje. A když je to v případě Šmoulů americko-belgická koprodukce, tak je mnohem jasnější předpoklad, že to koupí od Američanů. A od koho se kupuje, ten diktuje práva.
Ono by taky vedení ČT neubylo, kdyby nám to objasnili důkladněji - od koho kupovali, kdo vydal zákaz původního dabingu a proč nebojovali o odvysílaní původního. Hezky polopatě, bez těch jejich výmluv a nicneříkajících frází. Dokud nebudeme mít přesně na tyto otázky jasné odpovědi, můžeme jen hádat a polemizovat.

A ještě si uvědomuji, už před těmi šesti lety, kdy Barrandov začal vysílat Šmouly a z toho starého dabingu dostali jen pár dílů museli v ČT vědět, že když budou chtít Šmouly taky vysílat, dopadne to s nima jako s Barrandovem a že kompletní původní dabing nebudou moct použít. Proč se tedy vůbec po Barrandovu odhodlali k vlastnímu vysílání Šmoulů, když předem věděli, že co se dabingu týče, nebudou moct divákům nabídnout nic, než přesně totéž co Barrandov a přesto do toho šli. A ve výsledku ještě v horším provedení, než Barrandov, ten si dokázal alespoň zařídit normální obraz 4:3. Ať si ČT teď zhodnotí, jaký smysl mělo Šmouly kupovat a že to nikomu nepřineslo žádný užitek, spíš naopak. Naprosto zbytečná investice.
Naposledy upravil(a) Krikri dne 12 led 2017 17:24, celkem upraveno 1 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od FragMan »

Nemyslím si. Bohužel. Podobný případ jako Kačeří příběhy - my, pamětníci sice zapláčeme, ale dětem a ostatním to bude úplně jedno.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od cenda »

Jenže právě Jackův příspěvek to myslím celkem jasně osvětluje a tudíž není potřeba o ničem polemizovat. ČT to mohla říct zrovna, ale teď jsem se ztratil v té záplavě příspěvků a tak mi to možná ušlo - ptal se jí na to někdo? Jasně, že to v ČT museli vědět, ale počítám, že jim šlo primárně o to nasadit Šmouly a až teprve potom pátrat po možnostech dabingu. Ono je to strašně těžký, když primární cílová skupina se narodila až v době tvorby toho barrandovskýho dabingu, tudíž té je to úplně putna, většině jejich rodičů taky a těch pár pamětníků (já vím, je jich víc než pár) je moc velká minorita na to, aby se kvůli tomu vedly letitý a nákladný spory o práva nebo o vyjímky.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Krikri »

cenda píše:Jenže právě Jackův příspěvek to myslím celkem jasně osvětluje a tudíž není potřeba o ničem polemizovat. ČT to mohla říct zrovna, ale teď jsem se ztratil v té záplavě příspěvků a tak mi to možná ušlo - ptal se jí na to někdo? Jasně, že to v ČT museli vědět, ale počítám, že jim šlo primárně o to nasadit Šmouly a až teprve potom pátrat po možnostech dabingu. Ono je to strašně těžký, když primární cílová skupina se narodila až v době tvorby toho barrandovskýho dabingu, tudíž té je to úplně putna, většině jejich rodičů taky a těch pár pamětníků (já vím, je jich víc než pár) je moc velká minorita na to, aby se kvůli tomu vedly letitý a nákladný spory o práva nebo o vyjímky.
No vidíš a já si kdysi dávno (teď už iluze nemám), že ČT jakožto veřejnoprávní instituce má vysílat primárně pro ty minority. A když už tedy v programové struktuře sklouzávají čím dál více k té komerci, mohli by to čas od času nahradit alespoň tím větším bojem o vysílání seriálů v původním dabingu. Takhle se od těch komerčních stanic nijak neliší, naopak, dostali se na jejich úroveň a dokonce je podezírám z toho, že se jim na té komerční úrovni (a to se vším všudy, i s těmi věčnými reprízami pár vybraných seriálů) zalíbilo a nehodlají na tom nic měnit.
ČT má divákům nabízet něco víc, než komerční stanice a čím se v případě těch Šmoulů a Disneyovek liší od TV Barrandov? Absolutně v ničem. Když to neumí vylepšit původním dabingem, ať to radši nekupují vůbec! Takhle se jen hloupě opičí po jiných stanicích bez toho, že by k tomu přidali něco nadstandardního, což by právě byl ten původní dabing.
Beztak si v ČT dost protiřečí. Když jim teda u těch Šmoulů nevadí všelijak proházený dabing, proč tedy neudělají nový dabing k jiným seriálům, jejichž dabing už z archivu částečně smazali nebo se jim znehodnotil a neodvysílají ty seriály rovněž s dvojím dabingem? Mám na mysli třeba Byl jednou jeden život, tam by stačilo nadabovat díl 4. Kostní dřeň (23. Hormony jsou k dispozici z něčí VHS nahrávky) a takhle by mohli místo dosavadních 24 epizod konečně odvysílat všech 26. A jsou i další seriály, kde se původní dabing alespoň částečně dochoval a kde ne by mohli udělat dabing nový a odvysílat ty seriály pak komplet v dvojím dabingu. Když jim to takhle prošlo u Šmoulů, můžou se do toho pustit ve velkém a oprášit tak třeba i ty Dobrodruhy z vesmíru, Opičího krále a plno dalších seriálů. Ale to oni ne, jak víme, některé tehdejší seriály jsou dnes už politicky nehodící se a už se u nás bohužel můžou vysílat seriály pouze z těch zemí, s kterou mají Američané dobré vztahy, což právě třeba Čína není.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Šmoulové / Smurfs

Příspěvek od Jack_6428 »

cenda píše:Jenže právě Jackův příspěvek to myslím celkem jasně osvětluje a tudíž není potřeba o ničem polemizovat. ČT to mohla říct zrovna, ale teď jsem se ztratil v té záplavě příspěvků a tak mi to možná ušlo - ptal se jí na to někdo? Jasně, že to v ČT museli vědět, ale počítám, že jim šlo primárně o to nasadit Šmouly a až teprve potom pátrat po možnostech dabingu...
V to, že to můj příspěvek vysvětlí, jsem doufal. Evidentně jsem to ale zřejmě pro některé dost jasně nenapsal :mrgreen:

Krikri: A napadlo tě třeba, že nekupovali speciálně jen Šmouly, ale že je koupili v balíku (tak jak je běžné) i s něčím dalším? Anebo že jiný formát obrazu prostě na výběr nebyl? Nebo že ten původní dabing nevlastní? Nebo že neseděl na nové kopie? Nebo že v tom prostě maj bordel už od nepaměti? Nebo že kvůli pár dílům a pro pár lidí se jim nevyplatilo to řešit? Šmoulové jsou americko-belgická koprodukce, pravda. Američani se ale do toho zapojili hlavně až v pozdějších řadách a jak jsem psal vlastní práva pro USA, kde pouštějí z jiných kopií jinou verzi. Ve zbytku světa, resp. v Evropě, to jde přes Belgičany, kteří si nechali tyhle nové kopie vyrobit v r. 2014 tuším. Barrandov to vysílal předtím, než tyhle nové kopie byly zadány k výrobě. Opět Barrandov s tím měl společného málo stejně jako nyní ČT. Samozřejmě nevylučuji, že nějakým způsobem to ČT mohla od Američanů nyní koupit, pár jiných seriálů od stejné společnosti vysílá, ale přijde mi to nepravděpodobné vzhledem k tomu, jak to běží jinde. Ano, ten nový formát je v tomhle případě hnůj. Bohužel tohle je příklad špatného HD a jak to být nemá. No, po listopadu se nenakupovalo jen z USA ani u animovaných pořadů a nemusela to být zrovna Belgie. Nefixujme se. Odkud podle tebe vzala např. Premiéra, SuperMax, Nova a další všechno to anime? Např. Digimoni měli na Nově Holandské a Japonské názvy epizod!!! A jinak proč by Šmouly dnešní ČT nevysílala? Je to populární seriál. Komerční. Vydrží dlouho. Sledovanost bude dobrá. A o tu v ČT jde. I přes všechny tvé reprízy měla ČT vloni nejlepší čísla za 8 let.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“