LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od filip »

Film je normálně dabovaný, ale ve scénách s Cruisem budou jen titulky, přestože se natočily s dabingem.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Dosty43
Příspěvky: 194
Registrován: 22 bře 2011 18:12

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od Dosty43 »

Tak to je mazec to budou děti koukat :roll:
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od Tomasak »

Spíše nechápu, proč nesehnali v USA nějakýho imitátora Cruise.
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od richardda »

filip píše:Tak špatná zpráva ze studia:
Do filmu se nadabovali scény z filmu Jerry Maguire s panem Bubníkem, producenti filmu nakonec práva na dabing těch scén nedali, takže to bude jen otitulkované...
Neskodilo by napsat neco vic, ze ano. Protoze mi neni jasne co se udalo. Chteli snad pouzit nejaky drivejsi dabing a neziskali na jeho pouziti prava ? Nebo to nadabovali opet a hlavouni ve statech usoudili, ze je lepsi to ponechat v originale ? Protoze me se to zda jako naprosta - omlouvam se za vyraz - kravina. A nechce se mi verit, ze decka pujdou do kina, budou v klidu koukat na film a najednou tam na ne vybafne Cruise v anglictine. Podle mne je to naprosta pitomost. A jestli to je pravda - jako ze v dnesni dobe je opravdu mozne vsechno - tak na tohle vskutku nenachazim slova. :shock:
NOVA, jedině ona.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od Lukiz »

Já myslím, že to fiip napsal dost jasně. Producenti tohoto lego filmu použili nějaké záběry z filmu Jerry Maguire, ale už si nezajistili (nedostali od producentů filmu Jerry Maguire) práva, aby ty ukázky mohli upravit, tj. nadabovat.
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od richardda »

Pokud budou vsechny svetove jazykove mutace promitany (a pozdej i na BluRay, DVD, TV...) v takoveto "uprave", pak mozna bude tva interpretace te ne uplne jednoznacne informace pravdiva. V opacnem pripade, rekl-bych, jenom placas. ;)
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od filip »

Přesně tak, jak to vysvětluje lukiz. Majitelé práv/producenti filmu mají poslední slovo, jak bude s jejich dílem nakládáno...Rozhodně to mrzí všechny, že nakonec pana Bubníka jako Cruise neuslyšíme, ale prostě to tak je, a nevidím jako tragédii, že děti budou muset v kině trochu číst. Ono jim to neuškodí, dneska malé děti vůbec neumějí číst, ani někteří dnešní teenageři.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od richardda »

K nepochopeni je to, ze je takoveto neco v dnesni dobe vubec mozne. A dokud to nebude v kinech, budu to brat s velikou rezervou. Neumim si predstavit, ze by tohle bylo mozne kuprikladu v Nemecku. A naprosto nechapu proc by - pokud by to tak bylo - nase verze nesmela byt nadabovana komplet. Nechce se mi verit, ze by Warneri byli takovi diletanti aby opomeli vyporadat prava s Columbii na ukazky a jejich dabovani akorat pro Ceskou republiku. :-?
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od KOMZA »

Tak tohle je docela úlet... :-? Jasně, děti trocha čtení nezabije, ale myslím, že v kině bude i dost dětí předškolního věku, to není moc dobře vyřešené, spíš vůbec, ale jasně – chápu, jak jinak to udělat.
Spíš se obávám něčeho jiného, a to kritiky (pokud se tomu vůbec ještě dá říkat kritika) od lidí a hlavně odpůrců dabingu. Podle mě je dost pravděpodobné, že lidé budou remcat a nadávat nějak ve stylu "že to tady v tom dabingu zase někdo podělal". Bude se tohle nějak řešit? Mám na mysli pokus o nějaké informování či vysvětlení návštěvníkům kina, nebo tak něco?
Jinak je samozřejmě obrovská škoda, že neuslyšíme pana Bubníka, na to jsem se snad celého filmu těšila nejvíc... :(
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: LEGO® Batman film / The Lego Batman Movie

Příspěvek od filip »

Ten věk je diskutabilní, já si osobně myslím, že dítě do 5/6 let stejně z toho filmu moc nemá, navíc si myslím, že tenhle typ filmů je pro děti 8/9 +, ale to je jen můj názor.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Filmy“