Lék na život / A Cure for Wellness

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od lichometnik »

No to mě pos*r! Do poslední chvíle jsem doufal v obsazení Pavla Trávníčka na Jasona Isaacse... takže si film raději pustím v originále s titulkama... :-/
Naposledy upravil(a) lichometnik dne 02 kvě 2017 09:23, celkem upraveno 2 x.
Robin.vesely
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2016 14:37

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od Robin.vesely »

Musím souhlasit, také jsem pevně doufal v obsazení Pavla Trávníčka. A hlavně tomu nerozumím, proč nebyl obsazen. Protože pokud se nepletu tak dabing filmu Den Nezávislosti: Nový útok měl taky na starost pan Pospíchal. A právě v tomhle filmu měl Pavel Trávníček hlavní roli, proto nechápu, ikdyž je v agentuře, proč nebyl obsazen a je to celkem škoda :-(. Myslel jsem právě, že pan Pospíchal nemá problém s herci v agentuře
Rajesh
Příspěvky: 140
Registrován: 31 pro 2014 15:53

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od Rajesh »

Pan Pospíchal neměl nikdy problém s obsazováním Pavla Trávnička, vážně nechápu proč dal přednost Barešovi. :-? Ach jo, zkouší ho na Claviera, a teď na Isaacsa.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od bloom »

A copak je Pavel Trávníček natolik jeho spjatým dabérem, aby to vyvolalo takovou reakci? Podle mě ani náhodou. Na Primě také poznali, že pan Trávníček se hodil pouze do velmi stylizované role Malfoye a tak je od seriálu Procitnutí povoláván IMHO mnohem lépe vybraný Jiří Dvořák. Takže já panu Pospíchalovi za obsazení Igora Bareše děkuji.
Rajesh píše:Ach jo, zkouší ho na Claviera, a teď na Isaacsa.
A než se tu zase začne s některými režiséry jednat jako s onucí, bylo by lepší si ověřit fakta. Co se týče Claviera, tak nejen že na něj pan Pospíchal vždy obsazoval Pavla Trávníčka, ale dokonce byl první, kdo toto spojení použil. Igora Bareše na něj obsazuje Alice Hurychová.
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od lichometnik »

bloom píše:A copak je Pavel Trávníček natolik jeho spjatým dabérem, aby to vyvolalo takovou reakci? Podle mě ani náhodou.
Podle Vás ani náhodou, podle nás rozhodně ano. 100 lidí se rovná stovce názorů (sláva za to, bylo by hrozné, kdyby byli všichni stejní). Série filmů o Harrym Potterovi je kultovní záležitostí a jako taková ovlivnila část populace. Zvyk (jak známo) je železná košile a díky roli Malfoye jsem si Isaacse oblíbil. A byl to právě Trávníčkův hlas, který jsem u něj slyšel jako první. Ostatní tak pro mě zní nepřirozeně. To jest vše. Možná, že Trávníček trochu přehrává, ale já to spojení zbožňuji. Ve filmech Infiltrátor a Zelená zóna (byť nešlo o velké role) Trávníček dabuje a byl jsem velmi spokojen. :) Á propos, nevíte někdo, kde bych sehnal snímek Vášnivost s dabingem TV Nova? Nikde ten snímek nemohu sehnat...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od bloom »

lichometnik píše:Do poslední chvíle jsem doufal v obsazení Pavla Trávníčka na Jasona Isaacse... takže si film raději pustím v originále s titulkama... :-/
Možná aspoň uslyšíš, že v originále zní úplně jinak.
lichometnik píše:Série filmů o Harrym Potterovi je kultovní záležitostí a jako taková ovlivnila část populace.
Takže by podle této logiky měla být HP série takovou zásadní dabingovou biblí, že by od té doby měl už třeba Johna Cleese napořád dabovat Michal Michálek? Vždyť přece zvyk je železná košile a spousta lidí Cleese viděla poprvé v Harrym Potterovi... :lol: :roll:

Opravdu mi přijde přehnané takhle brečet, protože skutečně nikdo nepřeobsadil J. Štěpničku na Fordovi nebo Z. Adamovskou na Streep, prostě se rozhodl obsadit podle sebe, ale na to už asi nemá podle některých právo.

Především mě ale svým způsobem mrzí situace, že když se na Isaacse třeba objevil zmíněný Dvořák v dabinzích Filipa Jančíka nebo Martina Těšitele, žádná kritka se neobjevila, ba naopak (to mě nemrzí, ještě aby se objevila) -jakmile ale obsadí někoho jiného pan Pospíchal, už je oheň na střeše a na jeho hlavu se snášejí invektivy. Cítím trochu dvojí metr...
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od richardda »

Prave kvuli serialu PROCITNUTI povazuji kombinaci Dvorak - Isaacs za perfektni. Takze spis bych se podivoval nad neobsazenim Jiriho Dvoraka, nez nad tim, ze zde chybi Pavel Travnicek. Ne kazdy kouka na pohadky. ;)
NOVA, jedině ona.
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od lichometnik »

Práci pana Cleese nesleduji, tudíž mi je jeho dabing ukradený. Příhodnější příklad by byl nedodržení Anežky Pohorské na Emmě Watson - to by mi vadilo. Já zde rozhodně neprosazuji "bibli", podle níž by se mělo obsazovat. Jen vyjadřuji svůj osobní názor. Hlas pana Isaacse znám a to že zní jinak je samozřejmé... neznám spojení, kde je hlas jako přes kopírák. Abych to zkrátil - Isaacs je můj oblíbený herec a Trávníček oblíbený dabér. Nehledejte za tím nic složitého. Když mého oblíbeného herce nedabuje jeho dvorní dabér, koukám v původním znění. Každý máme jiné oblíbence a vyjádřit zde spokojenost nebo opak s obsazením je na místě. Nějaká Vaše osočování z podjatosti vůči panu Pospíchalovi je nesmysl. Tím končím veškerou svou další diskuzi k tomuto dabingu. :D :D :D
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lék na život / A Cure for Wellness

Příspěvek od DAN K. »

Já nechci hodnotit dabing, kterej jsem neviděl. Ale podlé mého čistě soukromého názoru se P. Trávníček nehodí na téměř žádnou Isaacsovu nepotterovskou roli. Přehrává opravdu hodně a troufám si tvrdit, že v této konkrétní roli by to byla s jeho hlasem vyloženě parodie. Podobně ale i Igor Bareš už několikrát předvedl, že je v démonických rolích vyloženě nevhodný. Zde bych já volil raději někdo z trojice P. Šrom/V. Beneš/J. Dvořák. Ale nevím, já to neslyšel, třeba se panu režisérovi podařilo přece jen z IB něco ďábelského vydolovat…
Odpovědět

Zpět na „Filmy“