Rick a Morty / Rick and Morty

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
IRONHIDE
Příspěvky: 96
Registrován: 05 led 2011 16:00

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od IRONHIDE »

v ukazce je to bez krkání
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od Ištván87 »

Tak doufejme, že to tak bylo jen v té ukázce. Na druhou stranu je fakt, že u PCC nelze moc předpokládat, že by se při dabování někdo obtěžoval hercům vysvětlovat hlavní hlasové zvláštnosti postav (Rick krká, Morty mluví jako ukňouraný leprikón), takže se obávám, že se možná vážně nedočkáme Rickova krkání ani Mortyho fňukání.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Mitchell
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2015 10:34

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od Mitchell »

V druhé ukázce Rick krká, když je to nějaké delší krknutí, ale zní to trošku uměle. Když je to nějaké menší, méně postřehnutelné krknutí, tak se to buď přejde, nebo Carda přidá trochu důraz na tu danou slabiku.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od KOMZA »

Já zatím žádné závěry nedělám, na dabing jsem zvědavá, věřím, že by to mohlo dopadnout dobře, ovšem na Facebooku se to už pěkně rozjelo...
Mitchell
Příspěvky: 39
Registrován: 29 zář 2015 10:34

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od Mitchell »

To už jsou holt hateři a zapřísáhlí odpůrci dabingu no... Těch se nezbavíme :roll:
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 797
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od starpep »

No jo. Navíc se obávám, že i kdyby to byl špičkovej dabing jako u Červeného Trpaslíka, tak by stejně bečeli :D
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od Tomasak »

Teda ten synchron na tý upoutávce je skoro neexistující :D

Ale ti kritici by se měli jít bodnout. Furt otravujou s titulkama. Když to někdo chce s titulkama, tak ať si to stáhne.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od Jack_6428 »

Když projdu všechny tři upoutávky tak každá novější zní líp než ta předchozí. Nemluvě o tom, že v těch promech jsou prakticky slyšet jen dvě postavy a ani to nepředstavuje finální výsledek. Jenže tahle vokální anti skupina se nad tím nezamyslí. A já myslím, že lidi by tomu měli dát šanci a být rádi že se tak seriál dostane do povědomí většiny lidí a ne to celé předem odsuzovat. Já mám taky seriál nakoukanej anglicky od a do z a vím, že originál bude vždycky jen jeden. Ale proč by česká verze nemohla něčím příjemně překvapit? Koukatelná bude určitě a nadávat na to jen proto, že to bude česky a kvůli tomu druhým ten seriál nepřát, mi přijde sobecké a hloupé. Originál nikam nezmizí, dabing ho nenahrazuje. Lidi, kteří nadávají, ho už stejně anglicky s titulkama viděli. A obecně se ví, až na tuhle malou vokální skupinu žijící v bublině zřejmě, že bez dabingu na to nikdo v TV koukat nebude. Je to o otevřenosti a o zvyku. A pokud náhodou, čemuž ale nevěřím, bude český dabing opravdu špatný, tak se s tím do příští řady něco snad udělá. Takže fakt problém vidím leda tak u někoho v hlavě.

Premiéra dneska v 21:30 na Prima Comedy Central. Repríza ve stejný čas v neděli. Koukejte na to, ať si tady pak nepovídám sám se sebou... :mrgreen:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od Tomasak »

Tak poslední upoutávka vypadá jako sestřih z finálního dabingu, ne jen dabing pro upoutávku.

Jediný čeho se můžem bát je překlad. Ten nemůžu ale soudit, jelikož jsem seriál ještě neviděl, bo jsem liný sledovat seriály s titulkama :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Rick a Morty / Rick and Morty

Příspěvek od KOMZA »

Kdybych něco takového napsala někde na Facebooku, asi by mě někdo zabil, ale zde si dovoluji tvrdit, že to nezní vůbec špatně, ba naopak. Zatím to vypadá tak, že si to sjedu ještě jednou v češtině.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“