Dunkerk / Dunkirk

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Vojtěch Hájek - Fionn Whitehead (Tommy), Libor Bouček - Tom Glynn-Carney (Peter), Jan Battěk - Jack Lowden (Collins), Svatopluk Schuller - James D'Arcy (Winnant), Roman Hajlich - Harry Richardson (Vojín), Pavel Rímský - Mark Rylance (Dawson), Jiří Krejčí - Cillian Murphy (Prokřehlý), Jaromír Meduna - Kenneth Branagh (Bolton), Jan Škvor - Elliot Tittensor (Highlander2), Jiří Ployhar - Kevin Guthrie (Highlander3), Ivo Novák - Brian Vernel (Highlander1), Radek Hoppe - Tom Hardy (Farrier), Bohdan Tůma - Jochum Ten Haaf (Holanďan), Robin Pařík - Barry Keoghan (George), Milan Slepička - Matthew Marsh (Kontradmirál), Petr Burian - Harry Styles (Alex), Milada Vaňkátová - Miranda Nolan (Sestra), Matěj Havelka - Harry Collett (Kluk)

Překlad: Petr Zenkl
Dialogy: Luděk Koutný
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Miroslav Vitvar
Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal
Režie: Martin Těšitel
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time 2017
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od fabec122 »

Chvála bohu, že tu toho stejně nikdo moc nenamluví. Pavel Rímský je úlet, absolutně se nehodí na roli, ani se hlasově nepodobá originálu. Jaromír Meduna budiž, to se bude dát poslouchat. Radek Hoppe a Jiří Krejčí totální blbost, tady je to naštětí jen pár vět. Libor Bouček na skoro dětskou roli :shock: :D
Už u titulků jsem řešil, jestli neexistuje lepší výraz než "Highlander"?
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od KOMZA »

Jsem dost v rozpacích. Jako je fakt, že ve filmu se toho moc nenamluví, ale jako celek si to moc představit nedovedu. První, co mě praštilo do očí, byl Radek Hoppe na Hardyho, to je fakt hodně mimo... Libora Boučka a Jiřího Krejčího si tedy vůbec nedovedu představit, stejně tak Pavla Rímského, u Jana Battěka si nejsem jistá, jeho hlas zas tak dobře neznám. Na Branagha jsem samozřejmě měla favorita, ale... jo, není to zas takové zlo, tohle se dá na rozdíl od jiných spojení. Svatopluka Schullera si docela dovedu představit a Petr Burian by podle mě taky mohl sedět, další postavy už si popravdě přesně nepamatuji. Celkově si však myslím, že tady DVD asi vynechám.
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od Eleanor »

Co je to do háje zas za obsazení? :shock: :D Mohla bych zpochybňovat každé jednotlivé jméno dabéra, ale nemá to cenu.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od Jack_6428 »

Fantazii se meze nekladou :lol:
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od Michaela2 »

Cillian bez Filipa není Cillian, i když podle mě mu bude slušet i J.Krejčí, ale ... :(
Tomáš Slach
Příspěvky: 715
Registrován: 19 črc 2016 12:04
Bydliště: Praha

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od Tomáš Slach »

Pokud to bude jednou vysílat třeba televize Nova nebo televize Prima, tak se možná dočkáme nového dabingu.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od DAN K. »

fabec122 píše: Už u titulků jsem řešil, jestli neexistuje lepší výraz než "Highlander"?
Já o tom v kině přemýšlel, ale nic moc lepšího mě nenapadlo, horal mi přijde divný (to nikdo nevstřebá), Skot moc zobecňující, maximálně možná seveřani by mohlo být nejmíň závadné a zavádějící. Ale mnohem víc mě třeba trápilo, když bylo palivo vytékající z lodi (tedy nějaký produkt ropné rafinace, hodně zjednodušeně nafta) přeloženo jako olej. To je dost bota a nebyla tam úplně jediná, trochu se bojím, že k žádné revizi překladu už asi nedošlo... Nerad hodnotím, když jsem to neslšel, ale zrovna na tomhle filmu jsem byl v kině víckrát a mylsím, že ho mám zmáknutý a to obsazení jednoho z nejlepších filmů posledních let mi přijde takové zbavující charizmatu všechny stěžejní postavy. A když ho tam někdo má, tak je to obsazené proti charakteru té role.Takovouhle práci dostane režisér/studio jednou za rok, tak bych prostě očekával, že si dají fakt záležet. Mark Rylace má skoro identický hlas jako Jan Szymik, zrovna do téhle role by mi asi i seděl, případně panové Štěpnička, Štěpánek či Vašinka by přidali charizma a zachovali charakter role. No a i kdyby byl pan Meduna s panem Rímským prohozen, vyšlo by to snad líp, než jak to je zde napsáno. No nic, budu doufat, že je tu nějaká chyba v přiřazení k postavám. Tyto verze obvykle spravuje zahraniční distributor, v nový dabing není moc realistické doufat...
tomas.prochazka
Příspěvky: 227
Registrován: 10 srp 2014 11:13

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od tomas.prochazka »

Na Nově bude tento dabing - bohužel. :x
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunkerk / Dunkirk

Příspěvek od KOMZA »

Velká škoda... Dabing jsem tehdy zkoušela, ale po chvíli jsem přepnula na originál, tohle se vážně moc nepovedlo.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“