Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Jack_6428:
"Být fixovanej dlouho na jakoukoliv věc není dobrý. Smířil jsem se s tím, že asi těch 90% pořadů už znovu s původním dabingem neuvidíme.
I když to z mých zdejších příspěvků tak nevypadá, i já jsem se částečně vyrovnal s tím, že žádný z těch diskriminovaných retro seriálů už nikdy neseženu a to ani s novým dabingem. Minimálně jsem se posunul v tom, že už stále dokola nekoukám jen na ty staré seriály, co jsem si buď nahrál nebo se mi je podařilo sehnat, ale začínám si rozšiřovat obzory i novými seriály a tím snáze zapomínat na ty v ČR/SR na věky věků zakázané (ať už kýmkoliv). Nejvíc mi v tom pomohly španělské seriály, natočené v posledních deseti letech (Grand Hotel, Internát, Na lodi), tyto mě nečekaně dost zaujaly. Dokonce jsem klesl tak hluboko, že ve snaze zazdít myšlenky na ty diskriminované seriály jsem začal na Youtube z dlouhé chvíle sledovat některé telenovely (Divoký anděl, Kachorra). A světe div se, ono to částečně pomáhá. Člověk holt dělá co může, aby zapomněl na nedosažitelné.
Bohužel ono to celé nezmizí ze dne na den a vytočit mě dokáže především ČT svým kolovrátkovským postojem na Déčku (resp. Fogéčku) nebo neustálé vychvalování některých diskutérů co se týče programové nabídky Primy. O žádné TV stanici si už dlouho nedělám sebemenší iluze, v žádný zázrak nedoufám, takže k jejich programové nabídce jsem už tak nějak laxní a po pravdě už dlouho TV program ani nečtu. Co mi na tom nejvíc vadí je, že si to, co se ohledně našich TV děje v posledních letech většina národa neuvědomuje a tupě čumí na to, co jim už pomilionté naservírují, aniž by měli sebemenší potřebu se ozvat a vyžadovat konečně nějakou zásadní změnu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2948
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

Dobře pánové, pravdu máte, ale píšete tu především o devadesátkách. Ale co osmdesátky? Kde jsou ty starý seriály z Vegy a Magionu? Ty už tuplem nikdo nikdy neuvidí. A přeci jen v devadesátých letech už videa měl kde kdo (snad mě zde zase nenapadne žlutý démon)
RETROFILM
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Pomajz píše:Dobře pánové, pravdu máte, ale píšete tu především o devadesátkách. Ale co osmdesátky? Kde jsou ty starý seriály z Vegy a Magionu? Ty už tuplem nikdo nikdy neuvidí. A přeci jen v devadesátých letech už videa měl kde kdo (snad mě zde zase nenapadne žlutý démon)
V první půli 90. let, kdy v TV (především na ČST a Premiéře) běželo nejvíc kvalitních seriálů měl video kdekdo vyjma mě. Memol jsem propásl doslova jen o pár týdnů, na mě už vyšlo zachránit jen tu Helenu a i to jen díky tomu, že Železný prvních 120 dílů zreprízoval, jinak bych ani tento klenot neměl a jak je vidět, dodnes by patřila k tomu absolutně nesehnatelnému. Jinak píšu sice o devadesátkách jako o nejlepším televizním období, ale většina seriálů tehdy vysílaných beztak pocházela ze 70. a 80. let (což byly celosvětově nejlepší roky, co se kvalitních seriálů týče). A troufám si tvrdit, že plno seriálů z Vegy a Magionu mají stále naději na reprízu, i kdyby třeba v předabované podobě, zejm. pokud jde o ty z anglofonní oblasti. Třeba Čáryfuk nebo Jack Holborn stále běží v TV a dokonce vyšli na DVD. Oproti tomu Vikinga Vikyho nebo Tajemství Selenitů (obojí rovněž z Magionu) zřejmě na našich obrazovkách neuvidíme už nikdy ani s novým dabingem. Nedávno to ČT potvrdila, když namísto původního Vikinga Vikyho z roku 1974 nasadili do vysílání jakousi novou verzi.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1309
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Stanley Roe »

Hlásí se Žlutý ďábel. "Kde kdo" a původně použitý termín "každý" je setsakramentský rozdíl. :-) Každopádně vůbec si nepamatuji, že by Viki vysílali v Magionu, já na to vždycky koukal v AM DAS DES. Ale nevím proč, měl jsem tenkrát takovej dojem, že Viki je holka, co se převlíká za kluka, aby se mohla vydávat s taťkou na výpravy .. že bych se splet? :( No ta nová verze je úděsná, to musí v děckách zabíjet veškerý tvůrčí potenciál a představivost. Fuj je to. :D
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jack_6428 »

Pomajz píše:Dobře pánové, pravdu máte, ale píšete tu především o devadesátkách. Ale co osmdesátky? Kde jsou ty starý seriály z Vegy a Magionu? Ty už tuplem nikdo nikdy neuvidí. A přeci jen v devadesátých letech už videa měl kde kdo (snad mě zde zase nenapadne žlutý démon)
100% pravdu asi nemáme, tu podle mě nemá nikdo, ale je hezké vidět, že aspoň někdo další s námi souhlasí. Tak píšeme hlavně o devadesátkách, protože jsme v té době vyrostli (alespoň tedy já) a protože v té době pestrost stanic skutečně dosahovala maxima - což je i logické. Bylo najednou tolik nového obsahu, že stanice nevěděly co vysílat dřív a vydrželo jim to tu dekádu a něco, když se začal premiérový obsah pomalu vyčerpávat a reprízovat. V 90. běžely hlavně věci nové a tehdy aktuální, ale na opakování vybraných 70.-80.kových pořadů taky krátce došlo. Jelo aspoň něco, i když je pravda, že většina z toho je možná taky nadobro pryč. Mno, video už měl kde kdo, ale spíš až koncem těch devadesátek na přelomu tisíciletí než na tom začátku. Okolo roku 2000 bylo už video všude, ale v letech 90-95 ještě zdaleka ne a někdy okolo roku 97 (zrovna když ten zajímavý obsah začal z TV mizet) se kazety tak nějak etablovaly. Do té doby to fakt nebylo pravidlo, že co domácnost to video. Furt to byl drahej a ne pro všechno smysluplnej špás. Ne každej si to mohl dovolit. Buď měl někdo kabelovku/satelit anebo měl základ s videem. Ale neznám moc lidí, co měli oboje - rozšířenou nabídku s možnosti nahrávání. Proto těch nahrávek ze stanice jako SuperMax, apod. se moc nedochovalo. Já měl kabel i video naráz, ale až od půlky devadesátek a těch kazet nebylo tolik. Něco stály a člověk přemazával, protože nechtěl mít doma sklad a naivně netušil, že tenhle tehdy samozřejmý obsah z bedny časem zmizí. Vědět to, nahrával bych pravidelně všechny kanály jednou tejdně a ne jen to, co mě zaujalo - z čehož jsem pak o pár let později část samozřejmě přemazal zase něčím jiným. Neříkám teda, že video v 90. letech bylo nedostupné. Sehnat šlo. Jen to nebylo na každým rohu nebo za lidovou cenu. Čili mám pochopení když někdo prostě nenahrával a nikomu to nevyčítám. S novou érou CD/DVDček to bylo podobný. Tehdy ne taky každý vypaloval a měl automaticky vypalovačku.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Zajímalo by mě, co Nově brání, aby na některé ze svých odnoží zreprízovala Gumáky. To byl jednoznačně nejlepší pořad novácké tvorby. Na Telce nebo Fandě furt dokola opakují jiné své pořady, ale po Gumákách se od dob jejich vysílání slehla zem. Že by je Nova už ani neměla v archivu a vzalo to za své s odchodem Železného? Já mám sice Gumáky téměř kompletní (dohromady neuvěřitelných 10 a půl hodiny), ale bohužel jen zvukově.:( Teď je konečně po 23 letech mám možnost zdigitalizovat. Pro připomenutí je tu jedna z nejlepších gumáckých písniček: https://www.ulozto.cz/!wXF4ldgEr0LJ/gum ... ountry-mp3
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jack_6428 »

Myslím, že u Gumáků bude ten důvod prostý - na rozdíl od ostatních pořadů na Nova Gold/Telce z archivu Novy nejsou nadčasovým pořadem jako třeba všechny ty soutěže, ale produktem své doby. Nezapadli by do schématu. O stáří nebo kvalitu záznamu podle mě nejde.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Jack_6428: tohle zdůvodnění neberu, protože stejně tak bys totéž mohl říct o Politickém harašení. Témata a politici v něm uváděni už dávno nejsou aktuální a stejně tento pořad co chvíli reprízují. A jestli má být v TV (navíc na stanici, jejíž program se stává z archivních pořadů) parodována politika let 1994-96 nebo 2001-2003, to už v na konci roku 2017 nehraje moc velikou roli. Ostatně, Gumáky od doby jejich natočení nereprízovali nikdy. Důvod nevysílání Gumáků tedy bude jinde. Ale jak známe Novu, ta nám to těžko kdy zodpoví.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak je pravda, že narozdíl třeba od politiků z dob kolem roku 2000 (př. výše zmíněné Politické harašení) je už kdekdo neznámej (Kalvoda, Lux, Wagner a jeho Podsedická facka, těžce mentálně retardovaný Václav Benda, Zieleniec, nebo Baudyš - to už nepamětníkovi neřekne nic). Ale i tak je tam dost známých, o "svaté trojici" (Havel, Klaus, Zeman) ani nemluvě, takže přece jen by to rozhodně mělo smysl je zopakovat. Ovšem jelikož Gumáci vznikali v prvních 5 letech Novy, tak je otázka, jestli se vůbec dochovali, jestli neskončili v šuplíku ČNTS a pak je nespláchla Vltava, nebo je rovnou neskartovali.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

A máme tu další nově vzniklou TV stanici (jako by jich už teď nebylo víc než dost).:roll:
Epic Drama HD startuje na českém a slovenském trhu
https://www.parabola.cz/clanky/6271/epi ... skem-trhu/
Evidentně nebude nabízet nic převratného, co by na jiných stanicích scházelo. No alespoň že do programu zařadili můj oblíbený Grand Hotel. A když se v článku vychloubají nejpopulárnější současnou zahraniční produkcí a zmiňují i francouzskou tvorbu, jestlipak je někdy napadne koupit Les Mystères de l'Amour? Rok vzniku je stejný jako u Grand Hotelu, tudíž teoreticky by mohli, ale dobře víme, jak to ve střední Evropě chodí s francouzskými seriály, které byť jen vzdáleně navazují na u nás tolik nechvalně známou Helenu a její chlapce.:x
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“