Grand Hotel / Gran Hotel

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Na 99% tu únoskyni Alicie, co pracuje pro Cisnerose (herečka Laura Domínguez) dabuje Regina Řandová, ve včerejším dílu měla více mluvených pasáží, tak bylo konečně možné ji poznat. Akorát mě mate, že podle IMDB i podle této stránky http://gran-hotel-serie-de-television.w ... 22Rubia%22 se ta postava v originále jmenuje Rubia, kdežto v CZ i SK dabingu je pojmenována Clara. Přičemž jedna epizodní postava jménem Clara (bývalá přítelkyně Javiera) se ve 3. řadě taky objeví, tak aby se to nepletlo.

A teď jsem si všiml, že ve 3. řadě Alfreda dabuje Jiří Ployhar, ale nevím, jestli je tomu tak v celé 3. řadě nebo jde o krátkodobý záskok za Pavla Tesaře.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Na nedávno vzniklé stanici Epic Drama dávají Grand Hotel. Mohl by někdo zkontrolovat, jestli to tam běží s dabingem z AXN nebo si vyrobili vlastní dabing? A nějak podezřele tam ty díly rozkouskovali, v programu je na jeden díl vyhrazeno vždy jen 45 minut, přitom správně má každý díl v průměru něco kolem hodiny a čtvrt. Tohle už mě začíná dost štvát, jak si každá země rozkouskovává a rozstříhává epizody seriálů, jak se jim to hodí.:evil: Kdo se pak v tom má vyznat, jaký ve skutečnosti běží díl? Vlastníci práv by si to měli lépe hlídat a případně zakročit.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Mark LS »

Od 12.1. v premiéře na Prima Love, ví někdo, jestli Prima koupila dabing AXN?
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Takže v programovém oddělení Primy se po patnácti letech koukli na mapu světa a s údivem zjistili, že mimo Německa a Ameriky existují i jiné země schopné točit seriály.:lol: Tak to jsem zvědav, jak to vyřeší se třetí řadou, jestli epizody taky tak debilně rozkouskují po 45 minutách jako na AXN (čímž uměle navýšili počet dílů) nebo je odvysílají o správné délce hodiny a čtvrt, jak je to v originále a odvysílali to takhle i na STV.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Mark LS »

Krikri píše:
Takže v programovém oddělení Primy se po patnácti letech koukli na mapu světa a s údivem zjistili, že mimo Německa a Ameriky existují i jiné země schopné točit seriály.:lol:
:D :D :D

Prima Love bude vysílat Grand Hotel po skončení opět španělského hitu Velvet, nemluvě o tom, že právě Prima Love vysílá kvalitní věci i z jiných zemí už od dubna.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

A víš jistě, že koupili zrovna ten původní španělský Grand Hotel? Pokud vím, i jiné země natočili svoji verzi, třeba Italové a dokonce i Mexikánci pod názvem "El hotel de los secretos", což je více telenoveloidní a tudíž bych spíš tuhle verzi tipoval pro Primu. :P A pokud koupili opravdu ten španělský, doufám, že k němu alespoň vyrobili vlastní dabing, protože ten z AXN, kde jeden dabér namlouvá tři, čtyři i více postav a ještě se u některých postav dabéři střídají je strašný a diváky od sledování tohoto seriálu spíš odrazuje. Každopádně já i tak zůstanu věrný skvělému slovenskému dabingu z STV, ten je nepřekonatelný.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14277
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Mark LS »

Podle odpovědi z fb jde opravdu o tento španělský Grand Hotel.
brecht
Příspěvky: 937
Registrován: 14 srp 2014 17:16
Bydliště: Nymburk

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od brecht »

Krikri píše:A pokud koupili opravdu ten španělský, doufám, že k němu alespoň vyrobili vlastní dabing, protože ten z AXN, kde jeden dabér namlouvá tři, čtyři i více postav a ještě se u některých postav dabéři střídají je strašný a diváky od sledování tohoto seriálu spíš odrazuje.
Prima si ten dabing pro AXN nekoupila, vyrábí si vlastní :)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

TmavyCyklista píše:Možná je v tom dabingu míň dabérů pro vedlejšáky, ale hlavní postavy jsou podle mě obsazeny výborně. I ty alternativy ve třetí řadě se mi líbí.
Podle mě ani některé hlavní postavy moc nesedí, snad jedině Vašinka na Ayalu, Kalva na Benjamina a Svobodová na Doňu Teresu a i tu v poslední řadě nesmyslně vyměnili za Schulzovou. Kuchař jako Javier je podle mě špatná volba, když v Na lodi daboval Ulisese, na něj pasoval dobře, ale na proutníka Javiera se vůbec nehodí. Velda daboval bezpočet středně důležitých postav. Kdyby měl třeba jen štěky, neřeknu, těch klidně mohl mít víc, ale Garrido, hospodský Sebastián a otec Grau jsou poměrně časté a opakující se postavy a neměl by je všechny daboval týž dabér, zvlášť když mimo nich měl ještě další malé role, např. Ezequiela. Poslechni si někdy ten slovenský dabing, mimo mnohonásobně většího počtu dabérů mám taky dojem, že dabéři se do těch rolí více vcítili, víc to hrají, než jen rutinně čtou, určitě taky měli více času na přípravu. Přece jen veřejnoprávní STV měla jistě na dabing větší rozpočet, než kabelová AXN. Řeknu to takhle, kdyby AXN dabingu Grand Hotelu věnovala alespoň takovou péči jako o pár let dřív u Internátu, byl bych spokojen.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od fofo16 »

Krikri píše: Řeknu to takhle, kdyby AXN dabingu Grand Hotelu věnovala alespoň takovou péči jako o pár let dřív u Internátu, byl bych spokojen.
Ono ani ten dabing Internátu nebol podľa mňa ideálny. Možno niektoré hlasy boli vybraté dobre, ale tiež tam boli obrovské čachre-machre s dabérmi, jeden dabér daboval tiež milión (dôležitých i menej dôležitých) postáv, dabéri sa na postavách snáď po každých dvoch dieloch striedali a stredoškolákov dabovali 30-tnici :roll:
Odpovědět

Zpět na „Seriály“