Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od bloom »

Když jsem přemýšlel, kdo by v současnosti mohl dabovat mladého Robina Williamse, tak mě napadl pouze David Novotný, takže já se dabing ČT těším. :)

Vladajsoucna: Opět jsi jako humorista nezklamal a pobavil "levnou pracovní sílou" apod. :lol: Příspěvek byl tradičně hodně konstruktivní, ale i přesto by mě zajímalo, koho bys teda navrhoval ty, které to "zvučné jméno" bys vybral, aby odpovídalo tvým nárokům, když už předem bez argumentů volbu ČT v podstatě odsuzuješ. To mi tak nějak v tvém příspěvku chybí.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Pomajz »

Takže ono to ještě v TV neběželo a už to schytalo kritiku?
RETROFILM
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Ištván87 »

Nevíte, kdo by v tom novém dabingu mohl dabovat Dona a Dana Stantonovi, kteří hrají ta dvojčata cenzorů? A mohl by někdo opravit u prvního dabingu, že by oba dva hrál jen Don Stanton?
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Vladajsoucna »

"Nikdo jiný než David Novotný" - to mi stačí, ani nemusím číst tvý následný pindání.

Jinak ČT opravdu není nízkorozpočtové studio a'la Řitka video, že by si nemohla dovolit pořádnej casting...
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od cenda »

Jenomže v ČT to závisí jenom a jenom na osobě režiséra a na tom, jestli mu na to ten herec, kterýho si vybral, kývne a půjde dabovat. Pan režisér Kodeš není a nikdy ani nebyl režisér, kterej by pracoval s někým novým nebo neobvyklým, prostě vždycky radši sázel na jistotu. Na tuhle práci s nováčkama jsou tam jiní (Kloss, Vostřez, Štěpán nebo Žďánský) a není možný ten přístup vyčítat ani těm "konzervativcům" ani "inovátorům", protože ani jeden z nich tu práci nedělá špatně. Dělá ji pouze tak jak mu to vyhovuje. Navíc Novotnýho obsazoval na tu danou "hvězdu" vždycky někdo jiný (Belmondo - Fronková, Hoffmann - Kloss, Pacino - Kloss a Pánek, McQueen - Svoboda a Kloss, Costner a Duvall - Vostřez, Connery - Blažek, Walken - Žďánský, Brando - Vaculík, Williams - Kodeš). Pár obsazení je tam z doby, kdy ještě dabingforum neexistovalo a nebo začínalo. A pochybuju, že by se většina režisérů sem dívala, že by se obávala obsadit herce z toho důvodu, jestli už náhodou nepřečerpal letošní plán hollywoodských "star", už má vyčerpanej limit a musí ho dělat někdo jinej. Nebo, že by snad v roce 2009 volala paní Fronková panu Klossovi, jestli náhodou tři roky zpátky neobsadil Novotnýho na McQueena a tudíž jestli si ho může obsadit na Belmonda. :) Samozřejmě pomíjím, jestli se na tu roli hodí nebo ne, to už je subjektivní záležitost každýho z nás.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od DAN K. »

David Novotný je jednou z nejtalentovanějších hereckých osobnostní své generace (taky už posbíral pár nominací a cen i za práci mimo dabing)a já se na tento dabing moc těším, protože ten první za moc nestál. Podle mého názoru se typově nehodí na role charizmatických drsňáků jako je třeba McQueen, protože na to prostě nemá tu správnou barvu hlasu, ale tady u RW mi přijde ta volba naprosto přesná.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Vladajsoucna »

Já ale nepsal pouze o dabingu tohoto filmu, ale o podezřele častém (a jen zřídka šťastném) obsazování DN v ČT.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od salgado »

3.3. od 22:55 na ČT1.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od Jack_6428 »

Snad někdo bude nahrávat... Za 3 minuty začínáme 8-)

Tak na to koukám a po 45 minutách bych to shrnul asi takhle... I když mi je první dabing bližší a jsem na něj zvyklej, nemůžu říct, že by byl zároveň stále ten lepší. V něčem vyniká dabing nový a v něčem zase ten starší. Ideální by bylo, kdyby se sešly oba dabingy někde na půli cesty. Doufal jsem trochu v zázrak, ale ten se bohužel i přes veškerou snahu podle mě nekoná. Je to dobrý, chvílemi dost, ale není to perfektní. Navíc ten devadesátkovej dabing má něco, podobně jako řada jinejch z té doby, co tenhle novej ne. A zrovna u tohohle typu, tak trochu historickýho, filmu to je prostě znát. Čili za mě asi remíza.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
habatom
Příspěvky: 56
Registrován: 28 bře 2012 10:34

Re: Dobré ráno, Vietname! / Good Morning, Vietnam!

Příspěvek od habatom »

Koukal ještě někdo včera na ten nový dabing? Chystám se si ho dneska večer pustit ze zpětného shlédnutí, tak by mě zajímali Vaše názory na něj... ;-)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“