Výkupné / Ransom / The Terrorists

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

sud
Příspěvky: 801
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od sud »

1. dabing - kino:
doplnění:
Jan Pohan - Kaare Kroppan (plukovník Donner)
Bohumil Šmída - Knut Wigert (Polson)
Lucie Němečková - Karen Maxwell (teroristka Eva)
Alfred Strejček - Colin Prockter (terorista Mike)
Jiří Novotný - Malcolm Rennie (terorista Terry)
Oldřich Lukeš - Alf Malland (kapitán)
Daniela Bartáková (letuška)
Bedřich Šetena (titulky)
Milan Mach (redaktor v rádiu)
Ladislav Županič (několik štěků)
Jan Sedliský (několik štěků)

Jinak tenhle dabing je skvělej a ze 3 vzniklých bezkonkurenčně nejlepší. Cupák Conneryho zvládl na jedničku, výborné výkony podali rovněž pánové Moravec, Brousek a Tříska. DVD dabing má sice skvělého Šroma, který snese srovnání s Cupákovým výkonem, ale to je jediný klad. VHS dabing jsem sice neslyšel, ale bude na tom nespíše obdobně, jako ten pro DVD.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2949
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkupné / Ransom/The Terrorists

Příspěvek od Pomajz »

DAN K. píše::DDDDD cupak na conneryho tak to mu rikam velkej ulet:) tak tady myslim ze predabovani vazne nevadi, to musi bejt nekoukatelny, nevidel jsem to, ale pavel srom na conneryho sedi.
Sen píše:Souhlasím. Nevěřím, že tahle kombinace mohla ve výsledném dabingu fungovat.


Chtěl bych se zeptat, když už je to volně, jestli máte jiný názor ;)
RETROFILM
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od Sen »

Tedy nebylo to tak hrozné :). Zpočátku nezvyklé, nakonec mi to ale ani nevadilo.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od salgado »

Tak Eduard Cupák byl naprosto v pohodě, stejně jako všichni ostatní. Chvíli jsem přemýšlel, jestli bylo dobře, že nebyla dabována některá komunikace mezi dispečery v angličtině, ale pak jsem si uvědomil, že to bylo asi logické, protože se to odehrávalo asi ve Švédsku, takže hlavní hrdinové by měli mluvit švédsky ( i když v originále všichni mluví anglicky).

PS: Je velká škoda, že to byla poslední Třískova role v dabingu ( když pominu tu poslední, když daboval sám sebe), protože nejen v tomto filmu podal vždy skvělý výkon. Navíc má naprosto nenapodobitelný hlas.
dopitak
Příspěvky: 66
Registrován: 17 srp 2011 19:26
Bydliště: před plasmou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od dopitak »

1ajvn píše:Pan Cupák patřil k největším hereckým hvězdám českého filmu a zpochybňovat jeho obsazení v královské disciplíně zvané dabing, ať už jako dabéra S.Conneryho, popř. jako dabéra v jiných případech bych si rozhodně nedovolil. Naopak, nevzpomínám si na jeden jediný původní dabing, kde by mi jeho skvostný hlas neseděl, vždy byl ozdobou kteréhokoli filmu/dabingu... Kéž by jsme dnes měli alespoň jednoho jediného dabéra takových kvalit. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Cupák byl nejlepší dabér všech dob, můžete s tím nesouhlasit, ale je to fakt.

Dana kritizujícího obsazení Eduarda Cupáka neznám, ale chci se ohradit proti jeho výhradě "čtyřprocentního" hlasu.

Edu mám hodně naposlouchaného, pokud Bůh a Pomajz dovolí, snad se jednou dočkám a uslyším všechny filmy s ním - a tenhle PAN herec dovedl opravdu hodně měnit výrazy. Kromě toho i on s dabováním zestárl, takže melodie jeho hlasu se vyvíjela (jako ostatně všech letitých bardů, příkladem budiž Miroslav Moravec a Petr Oliva - oba také v průběhu věků jsou jiní jako mladí a staří). A i Cupák uměl drsný hlas, a Connery žádný zabiják není. V HÁDEJ, KDO PŘIJDE NA VEČEŘI je obsazení naprosto trefné, Sidney Poitier nikdy nebyl přesnější. Pomajz v jednom komentáři tohoto tématu píše, že i Cupák měl lepší a slabší filmy - rozhodně, ale může to souviset právě s chemií dabéra a herce. Cupák na Connery je hodně nezvyk, stejně jako ve SMRT DAREBÁKA, ale to bychom IMHO mohli říct i o Pavlu Trávníčkovi, že je sslaboučký proti Ladislavu Lakomému na Delona. Není, je jiný, ale taktéž výborný.
senecek
Příspěvky: 67
Registrován: 29 čer 2015 19:45
Bydliště: Dubňany (okres Hodonín)

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od senecek »

Kinodabing s pány Cupákem,Moravcem,Třískou,Pohanem atd. naprosto skvělý. I tolik zde propírané obsazení Cupáka na Conneryho výborné. Pan dabér to ZAHRÁL na jedničku!
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1975
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Výkupné / Ransom / The Terrorists

Příspěvek od Nanamarak »

Ještě Jan Cmíral. Nejdřív mluví letištního zaměstnance s telefonem a poté je slyšet jako hlas v rádiu.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“