Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING (Kino, Blu-Ray)
V českém znění: Pavel SoukupArnold Schwarzenegger (Howard Langston), Vlastimil ZavřelSinbad (Myron Larabee), Jiří PragerPhil Hartman (Ted Martin), Miluše ŠplechtováRita Wilson (Liz Langston), Jakub HemalaJake Lloyd (Jamie Langston), Jiří Zahajský - Robert Conrad (důstojník Hummell), Ladislav Županič - James Belushi (Santa), Radovan Vaculík - Danny Woodburn (skřítek Tony), Pavel Trávníček - John Rothman (pracovník obchodu, kde se prali o míčky), Eva Spoustová - Ruth Afton Hjelmgren (svobodná matka Judy), Filip Jančík - Steve Van Wormer (organizér turbomana), Martin Zounar - Phil Morris (Gale Force), Lucie Benešová - Amy Pietz (Liza Tischová), Marek Ciccotti, Petr Pospíchal, Karel Richter, Isabela Soukupová, Jiří Kodeš, Ludmila Molínová, Adéla Draxlerová, Vladimír Fišer (titulky).

Zvuk: Lubomír Zajíc
Produkce: Jaromír Šindelář
Střih: Jana Stejskalová
Překlad: Daniela Margoliusová
Dialogy a režie českého znění: Jiří Strach
Vyrobilo: pro Bonton Film Beta AB Barrandov, dabing, 1996

2. DABING (Prima)
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (Howard Langston), Zbyšek PantůčekPhil Hartman (Ted Martin), Bohdan TůmaSinbad (Myron Larabee), James Belushi (Santa), Petra TišnovskáRita Wilson (Liz Langston), David ŠtěpánJake Lloyd (Jamie Langston), Tomáš Juřička - Phil Morris (reportér), Tomáš Racek, Ludvík Král, Jana Páleníčková, Jitka Moučková, Michal Holán, Petra Hobzová, Martin Zahálka, Jiří Ployhar, Bedřich Šetena, Jan Battěk, Viktorie Taberyová a další

Zvuk: Milan Blažek
Překlad: Ivana Velichová
Dialogy: Nataša Čermínová
Dramaturgie: Hana Pernicová
Produkce: Markéta Stegbauerová, Jana Janoušková, Jaroslav Richtr
Režie českého znění: Zuzana Taberyová
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. 2008
Naposledy upravil(a) palg dne 16 lis 2016 01:12, celkem upraveno 33 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od HonzaXXII »

Já ten film mockrát neviděl, ale ten dabing bezpečně nebyl tak špatnej, aby se musel předělávat. Tak proč si Prima loni udělala novej?
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 537
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od MikeZ »

Proč si udělala Prima nový nevím, ale vím že ten nový je pěkný humus. Absolutně zabité hlášky, zoufalý překlad ("Je Turbotime!" WTF?) atd.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od chovanecm »

turbotime = jako superspace ve stargate. Hm. ještěže mám někde na VHS (snad) ten starší dabing. A z Pavla Soukupa bude asi génius. Říká se, že opakování je matka moudrosti.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od palg »

druhý dabing sem sice neviděl, ale není nad puvodní, mam ho doma s tím prvním dabingem. jinak postavy u druhého dabingu sem upravil podle logiky, kdyby jsem se u někoho seknul, tak mě opravte... a mimochodem, jak se již několikrát zde zmiňovalo, proč předabovali tenhle dabing, nevím, ale skoro jistě v tom budou finance.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od Džejňulka »

Dneska jsem se koukala a zrovna jsem si říkala, že je mi to nějaký divný, že jsem si pamatovala tu manželku jako Miluši Šplechtovou a ono jo! :)
Musím se podívat na DVD, co mám už asi rok nahraný, co tam mám za dabing.Doufám, že první.
MikeZ má pravdu ;) zrovinka jsem to chtěla psát.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od James55 »

Ten nový dabing jsem dneska viděl a byl opravdu hrozný :( Ludvík Král si střihnul 10 postav a Bohdan Tůma krom Myrona daboval i Santu - James Belushi. Což jsem opravdu nechápal, proč Tůma dabuje dvě velké postavy. Překlad taky odfláklý, celkově vážně zbytečný redabing.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od Džejňulka »

Už jsem se koukla a mám původní dabing - ten malej je v prvním dabingu úplně kouzelnej :) :mrgreen:
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak jestli je to všecko pravda, tak snad opravdu nemůže bejt jinej důvod proč to předabli než prachy. Tohle může považovat za lepší leda hluchej.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Rolničky, kam se podíváš / Jingle All The Way

Příspěvek od BobSilas »

Oba dabingy jsou pro kino verzi, DC verze česky nevyšla :|
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Odpovědět

Zpět na „Filmy“