Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Tady končí všechna témata určená do propadliště dějin. Máte poslední šanci rozloučit se s nimi a vzdát jim hold, než po 30 dnech zmizí navždy.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Brocc »

Jako jsem rád, že tohle píše člověk, co tu chtěl po X letech měnit dabéra u Garyho Oldmana, protože ho v Harry Potterovi daboval někdo jiný.

Znovu opakuju, nesouhlasíte, OK, ale nehrejte si na nic a nelžete. Děláš jako by to spojení všichni milovali a přes noc se něco změnilo. Ta kritika je od začátku a objevuje se u káždýho jeho výskytu. Takže trochu soudnosti.

No a jsem taky rád, že jsi se tomu vtipu sám zasmál. Nevím, proč by měl být jeden extrém vyměněn za jiný. Co to tak třeba obsadit s trochou citu a logiky adekvátně. To by byla věc.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7047
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Michaela2 »

Dwayne Johnson včera na mě vyskočil na youtube tenhle pán a říkala jsem si, že by ho mohl dabovat Jan Maxián. On ty drsnáky umí :lol:
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 427
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Darth Vader »

:lol: :lol: :-:, já mám dost. Toto už se trochu vymyká..
Ne každý nový dabing je špatný.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od DAN K. »

Já jsem hluboce přesvědčen, že povinností každého dabingového režiséra je obsadit ten dabing tak, aby ta role vyznívala charakterem postavy v češtině, stejně jako v originále. Aby nesmělá upištěná kňukna, zněla jako nesmělá upištěná kňukna a aby autoritativní hrůzu nahánějící šéf, zněl jako autoritativní hrůzu nahánějící šéf atd. U některejch rolí toho lze docílit, aniž by byla potřeba nějaká podobnost barvy hlasu, u některejch ne. Pokud má režisér pocit, že toho stejnýho vyznění nedosáhne, tak má ne právo, ale povinnost tu roli přeobsadit. Tady moc není o čem diskutovat, většina z vás má netflix, pusťte si Vyproštění 2, třeba jen půl minutu od 59:50 nejdřív v češtině a pak v originále. Když promluví Chris, tak se s dobrym subwooferem rozklepou zdi (a holky odhazujou kalhotky), když promluví Honza tak zní jako dvojče toho teenagera, se kterým se baví. Některý věci jsou v dabingu určitě dost subjektivní, ale tohle podle mě není ten případ.... Mě by zajímalo, jak by tu roli ve Furiose namluvil Stanislav Majer, ale asi se to nikdy nedozvím.
dabing fans
Příspěvky: 454
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od dabing fans »

Za mě určitě takto:

Chris Hemsworth - (Dementus) - Filip Blažek

Za mě by byl nejlepší na Chrise Hemswortha do tohoto filmu jednoznačně Filip Blažek, myslím že do této role by se mohl skvěle hodit. Jana Maxiána bych já osobně tady neobsazoval.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7047
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Michaela2 »

DAN K. píše: 22 bře 2024 18:55 . Když promluví Chris, tak se s dobrym subwooferem rozklepou zdi (a holky odhazujou kalhotky)
Souhlasím, ač se mi jako chlap vůbec nelíbí, tak ten hlas :twisted: Honza má pěkný hlas, sladký, ale je v jiném vesmíru než Chris :)
fabec122
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od fabec122 »

Docela mě překvapilo, že tohle půjde s dabingem už do kin.
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 230
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Obelix »

Když si poslechnete Chrise v traileru, na první poslech je zřejmé, že tohle je zatím jeho nejztřěštěnější maniakální role, kterou kdy hrál. A zvolil k tomu i vhodnou hlasovou polohu. Nemluvě o přízvuku, jelikož v australském filmu může konečně mluvit, "jak mu zobák narostl". :D S Thorem se to nedá vůbec srovnávat. Sám už se nemohu dočkat, jak to nakonec v češtině vyzní. 8-)
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1339
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Brocc »

To, co říkáš je pěkný, ale podívej na trailer na poslední Transformery. Trápil se někdo s tím, že Chris byl obsazen kvůli hlasu, protože Optimus, to je prostě charismatický hlas Petera Cullena, autorita a chtěli někoho ve stejném stylu "za mlada". No a jak to dopadlo v českém znění?
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 230
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Furiosa: Sága Šíleného Maxe / Furiosa: A Mad Max Saga

Příspěvek od Obelix »

Zrovna u těch Transformerů to opravdu nechápu, v tom se shodneme. Tam je ten důraz na Chrisovu "drsňáckou" polohu zjevný a pochopitelný. K Optimovi to prostě patří, jak správně píšeš. Navíc je to animák, takže nějaké lpění na zažitém dabérovi neberu. Dementus je oproti tomu ztřeštěná až komediální role. :D Nicméně je to pořád jen trailer, může se leccos změnit. Viz rozdíly v obsazení trailerů u Imaginárních přátel.
Odpovědět

Zpět na „Koš“