300: Bitva u Thermopyl / 300

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od radik92 »

Naposledy upravil(a) radik92 dne 25 črc 2013 15:24, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od Ištván87 »

Co se týče překladu, tak má krabat pravdu: "This is where we hold them! This is where we´ll fight! This is where they die!" PŘEKLAD: "Tady, zde je zadržíme! Tady budeme bojovat! Tady, zde budeme umírat!" Jaksi nám to úplně mění smysl věty.... Tu scénu, kterou zmiňoval krabat, na to si zrovna nevzpmínám.... A taky se mi nelíbil Pavel Šrom dabující Davida Wenhama, to se dalo jen stěží poslouchat. Ta vypravěčská část měla znít blbě, takže tam to rozhodně nepokazil, on má takovou vypravěčskou barvu hlasu, ale když tam byl David Wenham normálně, resp. když se na konci rozohnil, to jsem trpěl. A nesmíme zapomenout na Zdeňka Mahdala, dabujícího chlapa, kterej mluví se stejnou barvou hlasu jako Leonidas... Těch kiksů v překladu je tam celkem dost, ale od tý doby, co jsem to viděl s dabingem, tak už si to pouštím jenom v originále, takže Ti asi už žádný neprozradím až na ten výkřik "ZHYŇ!!!" ve chvíli, kdy nikdo nic neřval a následné ÁÁÁ! namísto STÁT!!! které zařval Leonidas... Jestli nevíte, tak je to ve scéně kdy Sparťané vytlačí Peršany z útesu...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od fabec122 »

Tak pro mě byl nejvetši úlet Aleš Procházka na kterého se mocně dotahuje Tomáš Juřička.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od Ištván87 »

Jo, Tomáš Juřička je fakt LOL... :D Aleš Procházka je taky obsazen asi proto že byl po ruce a stejně tak Honza Maxián.... Prostě obsazení je uděláno jen aby bylo...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
koubafire
Příspěvky: 113
Registrován: 02 čer 2010 22:55

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od koubafire »

28.5 to poběží na NOVĚ.Nevíte někdo jetli bude podle zvyku televize NOVA film předabován?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od Ištván87 »

V tomhle případě by to byla docela služba veřejnosti, to předabovat... Třeba Sin City rozhodně nemělo tak mizernej dabing jako Třístovka a taky to na Nově předabovali... Pokud tomuhle udělají nový dabing (při zachování Jiřího Schwarze), tak já se na ně zlobit nebudu... :D Ale myslím že zatím nebyla žádná ukázka, ze které by cokoliv o dabingu vyplývalo...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od fabec122 »

Ted bylo slyšet v ukázce že Butlera mluví Jiří Schwarz,bohužel tam mluví jako jediný takže se nedá poznat zda se jedná o nový dabing nebo o starý.
EDIT:Taky vás tak irituje ta společná ukázka na 300 a Superstar?
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od oberon »

Myslíš ten "Víkend hrdinů"? Tak to mě spíš rozesmívá, jestli si myslím, že v Superstar jsou nějaký hrdinové...
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od Joe Black »

Já tam slyšel ještě jednoho chlápka a myslím si, jestli to nebyl Luděk Čtvrtlík. Což by ukazovalo na tento dabing.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: 300: Bitva u Thermopyl / 300

Příspěvek od Joe Black »

Dnes jsem v ukázce slyšel Šroma, takže to bude tento dabing.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“