Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

VHS
Příspěvky: 19
Registrován: 10 led 2010 00:44

Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od VHS »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING VHS
V českém znění: Jan Schánilec - Jack Nicholson (Daryl Van Horne), Veronika Freimanová - Cher (Alexandra Medfordová), Ilona Svobodová - Susan Sarandon (Jane Spoffordová), Dagmar Čárová - Michelle Pfeiffer (Sukie Ridgemontová), Jaroslava Obermaierová - Veronica Cartwright (Felicia Aldenová), Jaroslav Kaňkovský - Richard Jenkins (Clyde Alden), Jiří Zavřel - Keith Jochim (Walter Neff), Karel Chromík - Carel Struycken (Fidel)

Zvuk: Lubomír Zajíc
Produkce: Zdena Sirotková
Překlad: Helena Rejžková
Režie: Zdeněk Zelenka
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov dabing pro Warner Home Video 1991

2. DABING TV
V českém znění: Jiří Bartoška - Jack Nicholson (Daryl Van Horne), Táňa Fischerová - Cher (Alexandra Medfordová), Taťjana Medvecká - Susan Sarandon (Jane Spoffordová), Helena Friedrichová - Michelle Pfeiffer (Sukie Ridgemontová), Jorga Kotrbová - Veronica Cartwright (Felicia Aldenová), Oldřich Vízner - Richard Jenkins (Clyde Alden), Jaromír Meduna - Keith Jochim (Walter Neff), Eva Jiroušková, Ivana Milbachová, Šárka Joklová, Martina Holomčíková, Věra Petáková, Dana Hradiláková, Oldřich Janovský, Jaroslav Vlach, Tomáš Borůvka a další

Překlad: Dagmar Čápová
Dramaturgie: Alena Fišerová
Zvuk: Petr Jurečka
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Hana Somolová
Výroba: Otakar Svoboda
Dialogy a režie: Miroslav Kratochvíl
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1994
Naposledy upravil(a) VHS dne 16 bře 2010 16:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Joe Black »

ReDabér píše:Máš to přehozené: ve VHS dabingu dabovala Ilona Svobodová Susan Sarandon a Veronika Freimanová Cher.
Stejně měla Ilona dabovat Michelle Pfeiffer. Nevím, proč to tak neudělali. Když už tak alespoň v TV dabingu.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od ReDabér »

Hlas V. Freimanové jsem v době, kdy jsem to viděl tak dobře neznal, ale Susan Sarandon mluvila na 100% Ilona Svobodová. Nemáš ukázku? Rád bych to potvrdil, ale jestli nemám pravdu, tak už přestávám věřit, že rozpoznám Bohdana Tůmu od Jitky Ježkové :( :D
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od palg »

v druhém dabingu mluví paní Jiroušková starší pani prodavačku s keramikou.
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Vladajsoucna »

Dnes večer na Primě dabing ČT. J. Schánilec se na Nicholsona také moc nehodil, ale na naprosto nesnesitelného Bartošku nemá. ČT chtěla získat do dabingu nějaké známé jméno, chtěli vyzkoušet Bartošku, který se v roce 1994 už dabingu moc nevěnoval, asi i proto, že jsou si hlasově s Nicholsonem docela blízcí (oproti Švehlíkovi), ale ukázalo se, že Bartoška jako spolehlivý dabér skončil Prázdninami v Římě roku 1991. Elegantní Peck mu šel skvěle, expresivní šílenec Nicholson nikoliv. Kdyby ČT raději vsadila na jistotu a roli dala Švehlíkovi nebo Rösnerovi, mohlo to dopadnout daleko lépe.

Ostatní postavy už dopadly o něco lépe, hlavně T. Medvecká opět dokazuje, že je asi nejlepší dabérkou S. Sarandon. Překvapivě dobře se na Cher hodí i T. Fischerová, je určitě 100 x lepší než otřesná Freimanová z prvního dabingu. Pouze H. Friedrichová mi zde nesedí, to bude ale asi dáno tím, že její barva hlasu mi nikdy nebyla sympatická (proto nechápu názory některých diváků, že měla jeden z nejvíc sexy hlasů v dabingu).
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Ištván87 »

Zatím je film ani ne v polovině a Jiří Bartoška zní perfektně, navíc jeho hlas je radost poslouchat... A nevím co proti němu máš.... Cokoliv co kdy daboval znělo dobře... Charles Bronson kdekoliv (Tenkrát na západě - geniální, Sedm statečných - geniální) a vůbec je to výborný herec a dabér... Například v Alence, to byla taky super změna...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Vladajsoucna »

Ištván87 píše:Zatím je film ani ne v polovině a Jiří Bartoška zní perfektně, navíc jeho hlas je radost poslouchat... A nevím co proti němu máš.... Cokoliv co kdy daboval znělo dobře... Charles Bronson kdekoliv (Tenkrát na západě - geniální, Sedm statečných - geniální) a vůbec je to výborný herec a dabér... Například v Alence, to byla taky super změna...
Už jsem to s tímhle dabingem viděl. Bartošku vůbec nemusím jako bulvárního pozéra, jako herec má slabší i silnější chvilky, ale jako herecké eso, za které je furt pokládán, mi vůbec nepřipadá. No a jeho Bronson v Tenkrát na západě taky nestál za nic. Jakou Alenku máš na mysli.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Ištván87 »

Alenka v říši divů - 2010 - Tim Burton.... Podle mě je Jiří Bartoška rozhodně výborný herec... To co se o hercéch říká v bulvárech, ve zprávách a podobně, to nesleduju. Jednak je to z 90% lež (i když se jedná o serióznější tisk nebo televizi) a jednak se nerad nechávám ovlivňovat svým míněním na herce. Herec se má brát podle svých výkonů a ne podle toho jak na vás působí (to bych některé špatné herce měl za umělce, kteří se neprojevují žádnými skandály a Vladimíra Dlouhého odsuzoval jako alkoholika)... A sorry, ale ze všech dabingů Tenkrát na západě byl jediný Jiří Bartoška dobrý. Pavel Rimský ušel, ale na Charlese Bronsona se hlasově vůbec nehodí....
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Vladajsoucna »

Tak toho Burtona jsem neviděl, fantasy slátaniny mě moc neberou. Pokud jde o Bartošku, u něho je to pozérství zcela vědomé, není to žádná oběť bulváru. Vadí mi o to, co dělá z MFF KV, je to rok od roku horší přehlídka snobů, druhořadých celebrit a dokonce i politiků, navštěvujících zde megalomanské párty i v době krize. Když se dívám na Bartoškovy role z poslední doby, mám pocit, že se stává už jen karikaturou sebe sama. Totéž, co v daleko mladším věku prezentují Liška nebo Budař. On se jakoby snaží nehrát, ale působit jen svým mužným charismatem, ale co naplat, není to žádné přirozené "bytí před kamerou", jaké představovali Hrušínský, Gabin, Brando, ale pouhá rádobyfrajerská póza. Zatímco teď hraje Bartoška sebe - Bartošku - , dříve představoval z 95 % stále stejný typ idola žen, sympatického klaďase. A jeho herectví bylo naprosto prkenné, mdlé, bezduché. Když si ho srovnám s jeho generačními druhy z Divadla Na Zábradlí, s Heřmánkem, Mrkvičkou, ale dokonce i se Zedníčkem, vychází mi Bartoška jako herec nanejvýš průměrný. Když ale dostane příležitost zahrát si roli, ve které by překročil svůj zaběhnutý stereotyp, může být dobrý až vynikající - takový byl v neprávem zapadlém filmu Poslední přesun, v jednom díle Soukromých pastí nebo jakž takž i v Sekalovi. To rozhodně není bilance, proč ho řadit mezi nejlepší české herce, mezi elitu představovanou Hrušínským, Čepkem, Kopeckým, Menšíkem, Štěpánkem, Abrhámem či Somrem.
Pokud jde o jeho dabérské role, už jsem se zmínil. Pecka zvládl adekvátně, Nicholsona naprosto neadekvátně a co se týče jeho Bronsona v Tenkrát na západě, pokládám jeho dáberský výkon v tomto filmu za nejslabší článek. Rimský byl podle mě mnohem přesvědčivější.

No a Bartoška nijak nezazářil ani v Terminátorovi. Na jeho výkonu bylo znát, že si k dabingu odskočil od hraní Dona Juana na Zábradlí. Křečovitý patos činil jeho postavu poněkud směšnou. Jinak tento fakt zde přecházím, ten dabing mám jinak rád coby vůbec první Schwarzennegerův film v našich kinech, vyznačující se ještě tím starým pestrým kinozvukem bez basových hlubin, byť tehdy už zřejmě zmodernizovaný dolby stereem.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Čarodějky z Eastwicku / The Witches of Eastwick

Příspěvek od Pomajz »

Bartoška má charisma a jako herec je skvělý.Tvůj názor ti neberu ale myslím že jsi (neber to osobně) na Bartošku až moc vysazenej. Neslyšel jsem dabing kde by byl špatnej. A na Nicholsna sedí parádně. Bartoška, Švehlík, Strejček a Rösner nejlepší dabéři Jacka Nicholsona.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“