Kněžna de Cléves / La Princesse de Clèves

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Kněžna de Cléves / La Princesse de Clèves

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Josef Langmiler - Raymond Gérôme (král), Jiřina Petrovická - Lea Padovani (královna Kateřina Medičejská), Jaroslava Adamová - Annie Ducaux (Diana de Poitiers), Karel Hábl - Alain Ferral (dauphin François), Alena Kreuzmannová - Renée-Marie Potet (dauphinka Marie Stuartovna), Ladislav Boháč - Jean Marais (kníže de Cléves), Alena Vránová - Marina Vlady (kněžna de Cléves), Vladimír Brabec - Jean-François Poron (vévoda de Nemours), Jiří Holý - Henri Piégay (de Chartres), Jiří Vršťala - Piéral (Trpaslík), Regina Svobodová - Léa Gray (Madame de Mercoeur), Svatopluk Majer - Jacques Hilling (lékař), Josef Mráz - Hubert de Lapparent (Ambroise Paré), Pavel Spálený - Georges Lycan (majordom), Josef Bartůněk - Pierre Moncorbier (malíř), Josef Patočka - Anthony Stuart (anglický vyslanec) a další

Zvuk: Karel Zákora
Střih: Alois Vobora
Výroba: Josef Hroch
České dialogy: Bohumil Štěpánek
Režie českého znění: Irena Skružná
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1962
Naposledy upravil(a) palg dne 27 led 2014 00:05, celkem upraveno 7 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Kněžna de Cléves / La Princesse de Clèves

Příspěvek od Historik »

Já jsem přesvědčen, že Petr Spálený je pouze zpěvák a dabér je Pavel Spálený (poměrně známý epizodní herec - http://www.csfd.cz/herec/27585-spaleny-pavel/), který poměrně často i daboval. Pokud bylo v titulcích jen P.Spálený, bude to Pavel, ale nejméně u jednoho filmu (http://www.dabingforum.cz/viewtopic.php ... %BD#p45318) mám z původních titulků i já opsáno Petr Spálený. Pokud pominu možnost, že to může být moje dobová chyba, bude to nejspíš dobová chyba v psaných titulcích, kterých je objevovalo relativně dost.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Kněžna de Cléves / La Princesse de Clèves

Příspěvek od Paddy »

V pátek 13.12. 2013 v 21:55 hod. na ČT2, tak na tenhhle dabing z roku
1962 sem tedy zvědavej, pokud náhodou už neexistuje novej.......
Naposledy upravil(a) Paddy dne 03 pro 2013 16:03, celkem upraveno 2 x.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kněžna de Cléves / La Princesse de Clèves

Příspěvek od salgado »

Když to ČT relativně nedávno odvysílala s původním dabingem, tak asi sotva dnes poběží nový...
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2949
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kněžna de Cléves / La Princesse de Clèves

Příspěvek od Pomajz »

Škoda že dabing opět nekompletní.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“