Letiště ‘77 / Airport ‘77

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od palg »

Letiště ‘77 / Airport ‘77 (1977)

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: (Premiéra)
V českém znění: Jan Hanžlík, Luděk Čtvrtlík, Jaroslava Brousková, Marcela Nohýnková, Marcela Teichmanová, Ladislav Trojan, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Žák, Vlastimil Zavřel, Oldřich Vlček, Michal Bürger, Pavla Křemenová.

Zvuk: Luděk Polifka
Dialogy a režie českého znění: Václav Knop
Vyrobilo: pro Premiéra TV, a. s. Bohemia Studio, 1995

2. DABING: (Prima, ČT)
V českém znění: [obsazeni] Vladimír BrabecJack Lemmon (kapitán Don Gallagher), Dagmar ČárováBrenda Vaccaro (Eve Claytonová), Pavel RímskýDarren McGavin (Stan Buchek), Ilona SvobodováLee Grant (Karen Wallaceová), Libuše ŠvormováOlivia de Havilland (Emily Livingstonová), Jaromír MedunaGeorge Kennedy (Joe Patroni), Jiří Prager - M. Emmet Walsh (Dr. Williams), Jaroslava ObermaierováMaidie Norman (Dorothy), Bohumil ŠvarcJames Stewart (Philip Stevens), Petra HanžlíkováKathleen Quinlan (Julie), Jaroslav KaňkovskýGil Gerard (Frank Powers), Jiří ZahajskýJoseph Cotten (Nicholas St. Downs III), Martin SobotkaRobert Hooks (Eddie), ?? (novinář), Jiří PlachýCharles Macaulay (Admirál Herb Corrigan), Vladimír ČechRichard Venture (kapitán Paul Guay), Miluše Šplechtová - Monica Lewis (Anne), Jana Boušková, Lucie Benešová - Arlene Golonka (Jane Sternová), ?? (novinářka), Dana Černá - Pamela Bellwood (Lisa), Antonín Navrátil - Robert Foxworth (Chambers), Roman Hájek - James Booth (Ralph Crawford), Pavel Šrom - Monte Markham (Banker), James Ray Weeks (pilot), Martin Kolár - Michael Pataki (Wilson), Filip Jančík - Chris Lemmon (letový dispečer), (potápěč), Jiří Čapka - Christopher Lee (Martin Wallace), Vladimír Kudla - Arthur Adams (fregatní kapitán Reed), ?? (novinář), Miroslav Hanuš - George Furth (Gerald Lucas), ?? (novinář), Bohdan Tůma (Potapěč a muž u Radaru), Josef Carda - Michael Richardson (Walker), Eva Jílková, Radek Škvor - Anthony Battaglia (Benjy), Bohuslav Kalva - Tom Rosqui (Hunter), Ted Chapman (Kuchař + titulky), a další.

Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Zdena Sirotková, Jana Prášilová
Překlad: Gina Dolejšová
Dialogy a režie českého znění: Jiří Kodeš
Vyrobilo: Studio Dabing S Pro Alfa, pro Premiéra TV, a. s., 1998
Naposledy upravil(a) palg dne 12 čer 2018 12:39, celkem upraveno 17 x.
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od Licence2kill »

anderson píše:Neexistuje nahodou starsi dabing od CT ?

Na ČT to nikdy neběželo.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od Budy »

Ptal jsem se už ve vlknu Rudé Sonji, ale ptám se i zde. Nevíte, kdo je Marcela Teichmanová?
18.05.2008 – 07.05.2015
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od jiri111 »

podle http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=9 ... A9+dabingy

jde o mrtvý dabing (rok 1995), potvrzuji, že mám ve sbírce :-)
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od Paddy »

Doplnění pro 2. Dabing :
--------------------------------
Radek Škvor - Anthony Battaglia (Benjy)
Bohuslav Kalva - Ted Chapman (Kuchař)
Bohdan Tůma - dvě role (Potapěč a muž u Radaru)

Toho černocha (Eddieho) alias Robert Hooks, mě připadalo že dabuje Petr Oliva ?
A nebo že by to byl jiný černoch, možná sem se zpletl z jinou rolí, nevím...
harycek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 črc 2016 22:02

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od harycek »

Brabec byl pro Lemmona nejlepší dabér ! Rád bych slyšel jiné dabéry , ale někdy to porovnám, já mám v uchu Vladimíra Brabce !!!

Ilona Svobodová pěkně dabuje a předvádí tu mrchu velmi věrně , člověk by jí jednu vrazil , ale to je to umění našeho dabingu a našich dabérů!!!!!
Naposledy upravil(a) harycek dne 30 kvě 2018 22:15, celkem upraveno 2 x.
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od urby »

Doplnění herců a postav:
Miluše Šplechtová - Monica Lewis (Anne), Lucie Benešová - Arlene Golonka (Jane Sternová), Antonín Navrátil - Robert Foxworth (Chambers), Roman Hájek - James Booth (Ralph Crawford), Pavel Šrom - Monte Markham (Banker) + James Ray Weeks (pilot), Martin Kolár - Michael Pataki (Wilson), Filip Jančík - Chris Lemmon (letový dispečer) + (potápěč), Jiří Čapka - Christopher Lee (Martin Wallace), Vladimír Kudla - Arthur Adams (fregatní kapitán Reed), Miroslav Hanuš - George Furth (Gerald Lucas), Josef Carda - Michael Richardson (Walker).

Bohuslav Kalva mimo již určeného také - Tom Rosqui (Hunter).

Docela by mě zajímalo, koho dabuje v titulcích uvedená Jana Boušková. Já jí nikde nezaslechl.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od palg »

nedabovala náhodou nějakou novinářku na začátku filmu?
urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Letiště ‘77 / Airport ‘77

Příspěvek od urby »

Hned na začátku, ještě před úvodními titulky, je skutečně skupina novinářů a reportérů, kteří po příletu vrtulníku doprovázejí Philipa Stevense do jeho domu a cestou ho zpovídají, ale J. Boušková mezi nimi není. Jsou tam k slyšení Vladimír Kudla, Martin Sobotka, Miroslav Hanuš a jediný ženský hlas, brýlatá reportérka s mikrofonem, je podle mě Lucie Benešová.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“