Phar Lap / Phar Lap

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od Carney »

phar-lap.jpg
phar-lap.jpg (30.49 KiB) Zobrazeno 10991 x
Info: IMDB | ČSFD| FDB

1. DABING
V českém znění: Jiří Prager - Tom Burlinson (Tommy Woodcock), Vilém Besser - Martin Vaughan (Harry Telford), Ladislav Županič - Ron Leibman (Dave Davis), Alena Procházková - Judy Morris (Bea Davis), Regina Rázlová - Celia De Burgh (Vi Telford), Jan Pohan - Vincent Ball (Lachlan McKinnon), Jiří Novotný - James Steele (Jim Pike), Daniela Bartáková - Gia Carides (Emma), Jiří Zavřel - Peter Whitford (Bert Wolfe), Václav Stýblo - Henry Duvall (Ping), Josef Velda - Warwick Moss (McCready), Václav Kaňkovský - Redmond Phillips (sir Samuel Hordern), Karel Chromík - John Stanton (Eric Connolly), Miriam Kantorková - Maggie Millar (May Holmesová), Jan Víšek - Stuart Finch (seržant), Raoul Schránil - Denzil Howson (člen výboru), Vítězslav Jandák - Roger Newcombe (James Crofton), Zdeněk Blažek - Brian Anderson (Jack), Zdeněk Jelínek - Len Kaserman (baron Long), Petr Pospíchal - Paul Riley (Billy Elliot), Aleš Horal - Richard Morgan ('Cashy' Martin), Marcela Martínková (Emmina matka), Michal Pavlata (dostihový komentátor), Oskar Gottlieb (dostihový komentátor), Jan Řeřicha (dostihový komentátor), Boris Rösner (dostihový komentátor v Agua Caliente), Jan Sedliský (komentář reportáže), Ladislav Kazda (novinář), Zdeněk Hess (více rolí), Milan Livora, Stanislav Bruder, Lubomír Bryg, Vladimír Kudla, Vladimír Fišer (titulky) a další

Zvuk: Václav Hálek
Střih: Jiřina Skalská
Vedoucí výroby: Renée Lavecká
České dialogy: Václav Šašek
Režie českého znění: Jan Moravec
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing, 1985

2. DABING
V českém znění: Antonín Navrátil - Tom Burlinson (Tommy Woodcock), Bohuslav Kalva - Martin Vaughan (Harry Telford), Jiří Štěpnička, Jarmila Švehlová, Veronika Freimanová, Jan Pohan, Ivan Richter, Karel Richter, Dana Batulková, Bohdan Tůma (titulky)

Vyrobilo: Studio Zero
Naposledy upravil(a) Carney dne 29 zář 2020 20:51, celkem upraveno 9 x.
cár ???? Hrozný
Příspěvky: 17
Registrován: 28 lis 2008 12:17

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od cár ???? Hrozný »

POMAJZ píše:ještě existuje nový hnusný dabing :D

Neviem aký nový dabing myslíš ale na tento film existuje aj dabing z roku 1983.Vyrobilo ho studio Zero.
Dabujú:Tonda Navrátil,Bohuslav Kalva,Jiří Štěpnička,Jarmila Švehlová,Veronika Freimanová,Jan Pohan,Ivan Richtr,Karel Richtr,Bohdan Tuma

A tento dabing sa mi páči viac ako ten Barandovský.
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od Slamáček »

to car hrozny :
hmm, tvrdit, že ten nový dabing je lepší, než původní, to je facht od tebe odvaha :D ale samozřejmě je to tvůj názor a to je v pořádku, akorát, že ho nedokážu ocenit, protože původní dabing k filmu Phar Lap, je naprosto vynikající
A ještě když k tomu čtu, kdo v tom novém dabu daboval, tak o kvalitě tohoto dabingu mám pochybnosti. Ale budiž.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2953
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od Pomajz »

souhlas,ten novej dabing nemá ani cenu nějak hodnotit,slyšel sem asi pět minut a vhs šla do koše
cár ???? Hrozný píše: Neviem aký nový dabing myslíš ale na tento film existuje aj dabing z roku 1983.Vyrobilo ho studio Zero.
A tento dabing sa mi páči viac ako ten Barandovský.
CO?
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 21 pro 2018 10:03, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od Slamáček »

zaplať pánbůh, že já ho neslyšel. toto už bych facht nepřežil :mrgreen: . už jen čekám, kdy kdo kde vyrukuje třeba s předabovaným Červeným kapradím, sice jsem ho už několik let neviděl, ale dabing mám ještě v živé paměti, protože to byl jeden z nejúžasnějších filmů co jsem jako děcko viděl. To už by bylo trestné a čekám, jestli se třeba náhodou ČT neutrhne a tento film ze svého archívu nevytáhne. Uvidíme jak dopadne Zlatý tuleň, i když má ČT svůj dabing vytvořený a je větší pravděpodobnost, že ho použije, tak může překvapiti. V poslední době se ČT pěkne vyšvihla a doufám že toho 20.3. kdy bude ještě vysílat PYRAMIDU HRŮZY, že nezklame. Kopie kterou posledně vysílala, už nestála za nic, samé lupance a tak, tak jsem zvědaví, s čím na nás vyrukuje.
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od DavidHodan »

AGAMENON píše:Na VHS je jaký dabing?
Nejspíš ten nový !

Pokud vim , tak Původní Asi Jen Na ČT ! :-)
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od DavidHodan »

AGAMENON píše:Dík za varování.
Před takovou KATASTROFOU jako je ten NOVÝ DABING si pokládám za MORÁLNÍ POVINNOST Tě Varovat ! :-)
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
urby
Příspěvky: 679
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od urby »

První dabing nádhera, jeden z nejlepších, jaké jsem zatím slyšel. Skvělý výkon Viléma Bessera, který zanedlouho, bohužel předčasně, odešel.
Nevím už, která TV to kdysi dávala s druhým dabingem, ale byl to docela šok. Vydržel jsem to jenom chvilku. Opravdu propastný rozdíl.

1. dabing
Upřesnění :
Daniela Bartáková - Gia Carides (Emma),Jiří Zavřel - Peter Whitford (Bert Wolfe).

Doplnění :
Václav Stýblo - Henry Duvall (Ping), Josef Velda - Warwick Moss (McCready), Václav Kaňkovský - Redmond Phillips (sir Samuel Hordern), Karel Chromík - John Stanton (Eric Connolly), Miriam Kantorková - Maggie Millar (May Holmesová), Jan Víšek - Stuart Finch (seržant), Raoul Schránil - Denzil Howson (člen výboru), Vítězslav Jandák - Roger Newcombe (James Crofton), Zdeněk Blažek - Brian Anderson (Jack), Zdeněk Jelínek - Len Kaserman (baron Long), Petr Pospíchal - Paul Riley (Billy Elliot), Marcela Martínková (Emmina matka), Michal Pavlata (dostihový komentátor), Boris Rösner (dostihový komentátor v Agua Caliente), Jan Sedliský (komentář reportáže), Ladislav Kazda (novinář), Zdeněk Hess (více rolí).

A myslím, že několik "štěků" ještě Stanislav Bruder a Milan Livora, ale to bych potřeboval někým potvrdit.
Těch dostihových komentátorů v Austrálii je tam několik, ale z mikrofonem zkreslených hlasů jsem na beton poznal jenom Michala Pavlatu. Velice známý mi připadá ten u obou Melbourne Cupů, ale za boha si nemohu vzpomenout. Netuší někdo čí je to hlas ?
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od richardda »

Toto je jeden z filmu ke kteremu existuji dve filmove verze. Kinoverze - na kterou sedi i kinodabing a kterou v puvodnim starem kinodabingu uvadela i CT. A pak jakysi "extended cut", kde je oproti kinoverzi mnoho scen navic, nektere sceny jsou jinak prestrihane a jdou v jinem poradi. Na tuto verzi bohuzel kinodabing nesedi a ani si neumim predstavit jak by se dala dodabovat. :-? Mozna na ni sedi ten VHS dabing, kdovi.
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Phar Lap / Phar Lap

Příspěvek od ocypuc »

U druhého dabingu ještě Dana Batulková. Antonín Navrátil - Tom Burlinson (Tommy Woodcock), Bohuslav Kalva - Martin Vaughan (Harry Telford), Bohdan Tůma tam měl víc rolí a četl titulky.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Odpovědět

Zpět na „Filmy“