Dva z Queensu / The King of Queens

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. SÉRIE
V českém znění: Martin Zahálka - Kevin James (Doug Heffernan), Irena Hrubá - Leah Remini (Carrie Heffernanová), Michal Pavlata - Jerry Stiller (Arthur Spooner), Jakub Saic - Victor Williams (Deacon Palmer), Petr Burian - Patton Oswalt (Spence Olchin), Lumír Olšovský - Larry Romano (Richie Iannucci), Miriam Chytilová - Lisa Rieffel (Sára Spoonerová), Marcel Vašinka - Brad Garrett (Robert Barone), Pavel Tesař - Ray Romano (Ray Barone), Lucie Vondráčková - Julie Benz (Julie Pattersonová), Jaroslava Obermaierová - Doris Roberts (Marie Baroneová) a další

Překlad: Alena Dětáková a Jitka Rybová
Zvuk: Jaroslav Novák
Produkce: Ivana Prejdová a Jiří Beránek
Dialogy a režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro CET 21 s.r.o. 2004

7. SÉRIE
V českém znění: Martin Zahálka - Kevin James (Doug Heffernan), Irena Hrubá - Leah Remini (Carrie Heffernanová), Jakub Saic - Victor Williams (Deacon Palmer), Petr Burian - Patton Oswalt (Spence Olchin), Bohdan Tůma - Gary Valentine (Danny Heffernan), Zuzana Kajnarová - Nicole Sullivan (Holly Shumpertová), Petr Oliva - Jerry Stiller (Arthur Spooner) a další

Překlad: Jitka Rybová a Zbyněk Skřivánek
Zvuk: Daniel Němec a Jindřich Kravařík
Produkce: Martin Kot a Pavla Draxlerová
Dialogy a režie: Václav Knop
Vyrobilo: Studio Barrandov pro CET 21 s.r.o 2009

8. SÉRIE
V českém znění: Martin Zahálka - Kevin James (Doug Heffernan), Irena Hrubá - Leah Remini (Carrie Heffernanová), Jakub Saic - Victor Williams (Deacon Palmer), Petr Burian - Patton Oswalt (Spence Olchin), Bohdan Tůma - Gary Valentine (Danny Heffernan), Zuzana Kajnarová - Nicole Sullivan (Holly Shumpertová), Petr Oliva - Jerry Stiller (Arthur Spooner) a další

Překlad: Jana Sernická a Zbyněk Skřivánek
Zvuk: Daniel Němec
Produkce: Martin Kot a Pavla Draxlerová
Dialogy: Anna Dymon, Luděk Koutný a Václav Knop
Režie: Václav Knop
Vyrobilo: Studio Barrandov pro CET 21 s.r.o 2009
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Markus »

No, na tenhle dabing mám rozpolcený názor. Hlavní osazenstvo je IMHO fenomenální. Martin Zahálka, Petr Oliva a hlavně Irena Hrubá prostě válí. Často čtu, že "dabing Dvou z Queensu je příšerný a ničí jinak skvělý seriál". No já originál neviděl a seriál mám stejně moc rád. Jako zpravidla si všímám spíš dabérů, než dabérek, ale tady bych znovu chtěl vyzdvihnout Irenu Hrubou, protože ta je tu vážně úžasná. :-:

Druhá strana mince jsou ale role vedlejší. Pár dabérů se furt dokola střídá a nezřídka se stává, že uslyšíte Petra Buriana či Bohdana Tůmu, očekáváte tedy Spence či Dannyho a oni si klidně dabují vedlejší postavy. :( Myslel jsem, že devadesátá léta už jsou pryč. Jako u seriálů typu Ztraceni či Vzpomínka na budoucnost, s tunou hlavních a vedlejších postav, jsem ochotný občas přimhouřit očko, ale tady? :|

Neví tu někdo, jak to je s prvními sériemi? Běžely tady vůbec? Já co si pamatuju, tak snad vždy jsem zahlédl až sedmou řadu a výš. :( Opravdu rád bych jednou ten seriál viděl od začátku...

P.S. U paní úpravkyně dialogů Anny Dymon si nejsem jist příjmením, nevím jak se píše. Ani google neporadil... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Džejňulka »

Markus píše: Neví tu někdo, jak to je s prvními sériemi? Běžely tady vůbec? Já co si pamatuju, tak snad vždy jsem zahlédl až sedmou řadu a výš. :( Opravdu rád bych jednou ten seriál viděl od začátku...
Já jsem někde myslim četla, že ty série předtim byly odvysílané ale na jiné stanici a Arthura tam daboval někdo jiný, a že byl prý lepší než Oliva, ale nevím kde to bylo, asni nevím zda je to pravda.
Jinak seriál mám taky ráda a dabing je imho moc dobrý, ty lidi si furt jen stěžujou :roll:
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Newmy »

Do 4.série to jezdilo na Nově, od 5.série na Nova Cinema. A jak píše Anderson na ČSFD, předtím daboval Stillera Pavlata.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Markus »

Aha, díky za info. Se zdá, že jsem objevil Ameriku, tenhle seriál mě tedy úplně minul. Jsem vážně neměl tušení, že to tu někdy běželo. :D A to se mi často nestává.

No Michala Pavlatu si tedy představit nedovedu a to že vůbec. :shock: A CSFD nečtu, páč se probírat tou hromadou rádoby odborných názorů určitě nepatří k mým oblíbeným činnostem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Newmy »

To já taky nečtu, ale metoda zobrazit všechny komentáře a vyhledat slovo DABING je vždy účinná :D BTW: oprav prosímtě odkaz v záhlaví na ČSFD :)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Markus »

No názory na dabing do toho taky započítávám, protože v devadesáti procentech se tam jen píše "Dabing to zabil, dabing je hnus, dabing se nepovedl..." :P Už dost, že si nemůžu přečíst jediný komentář k Iron Manovi 2, aby se mi nedostalo lamentování nad příšerností nadabování filmu do kin. Ale to sem nepatří... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od anderson »

Markus píše:... No Michala Pavlatu si tedy představit nedovedu a to že vůbec. :shock: ...
Myslel som si, že ceski uzivatelia budu mat k tomuto sitkomu a jeho dabingu väcsiu uctu. :-) Ale je SMUTNE a pre mna SOKUJUCE, ze na nete do tejto chvile nie je ani jeden jediny TVrip (nieto este DVDrip) z prvych serii. Ja som to neprozretelne zmazal a nemozem Vam teda dokazat, ze PAVLATA nadaboval Stillera takym genialnym sposobom, ze Oliva, aj ked mam k nemu uctu je v tomto pripade fakt iba druhotriedna nahrada.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Markus »

Netvrdím, že byl v té roli pan Pavlata špatný, jen říkám, že si to nedovedu představit a to je rozdíl. ;) Ono když z toho seriálu člověk furt dokola vidí jen sedmou až devátou sérii, tak si holt na pana Olivu těžce navykne. Jen mám strach, že už ty první série snad nikdy neuvidím, televize to úspěšně ignorují...
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva z Queensu / The King of Queens

Příspěvek od Markus »

Takže ani dlouho neuplynulo a už jsem doplnil první sérii. :)

Musím říct, že anderson měl s Arthurem vážně pravdu. Stačil první díl a hned jsem před panem Pavlatou smekl. Tohle je důkaz, jak hlas může změnit osobnost. Pan Oliva se snaží, ale v jeho podání působí Arthur jen jako mrzutý naštvaný dědeček. Ale s hlasem pana Pavlaty je neuvěřitelně energický a svérázný. Proč jen pan Pavlata dělá s tím dabingem takové drahoty. :( Tohle je obrovská ztráta.

Co se týče vedlejších rolí, no o moc lepší to tedy není. Co jsem zatím viděl, většinu toho oddabuje Pavel Tesař. Div tam chudák nemluví sám se sebou. :)

Jinak jsem byl naprosto překvapen, jak je ten seriál zpočátku jiný, než na konci. Ano, je trochu bláznivý, ale tak nějak mnohem víc standardní. Prostě vztahy, sex a do toho nějaký ten vtip. Na konci už je to naprostá šílenost a bláznivá komedie a to se mi líbí mnohem víc, tudíž doufám, že se do této roviny seriál rychle přesune. :) A navíc, tahle Carrie je hrozně hodná!! Já chci tu pozdější drsňačku s Hrubým hlasem. :)

No nic, brzy doplním druhou sérii...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Seriály“