Zuřící býk / Raging Bull

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od Roko »

Obrázek
INFO: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS, DVD, Blu-ray, Cinemax )
V českém znění: :Pavel Soukup - :Robert De Niro (Jake La Motta), :Miluše Šplechtová - :Cathy Moriarty (Vickie La Motta), :Tomáš Juřička - :Joe Pesci (Joey), Petr Pospíchal, Soběslav Sejk, Dalimil Klapka, Regina Zahradníková, Miroslav Saic

Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Jaromír Šindelář
Překlad: Tomáš Studený
Režie českého znění: Tomáš Tintěra
Vyrobilo: AB Barrandov Dabing 1994


2.DABING: ( Nova, ČT )
V českém znění: Jaromír Meduna - :Robert De Niro (Jake La Motta), Marcel Vašinka - :Joe Pesci (Joey), Regina Řandová - :Cathy Moriarty (Vickie La Motta), Jiří Hromada, Miloš Hlavica, Ludvík Král, Vladimír Fišer, Lucie Kožinová, Bohuslav Kalva, Vladimír Kudla, Josef Nedorost, Ernesto Čekan, Radovan Vaculík, Jaroslav Horák, Jan Szymik, Jarmila Švehlová, Karel Richter, Sylva Turbová a další

Překlad: Renata Mlíkovská
Zvuk: Petr Kočík
Produkce: Martin Kot, Libuše Witzová
Dialogy: Anna Fialková
Režie českého znění: Miroslav Walter
Vyrobilo: pro CET 21 spol. s r.o. Studio Audiotech 2010


3.DABING: ( AMC )
V českém znění: Jiří Ployhar - :Robert De Niro (Jake La Motta), Pavel Vondra - Joe Pesci (Joey)
Naposledy upravil(a) palg dne 22 říj 2011 02:25, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od bloom »

jackb píše:Na Nova Cinema jde film v Sobotu v 0:15 a podle ukázek tam bude nový dabing s Jaromírem Medunou na De Nirovi
Tak to je dobrá zpráva, tento film mám velice rád, ale nikdy jsem na něj s dabingem nekoukal, teď to zkusím. ;) Ještě doufám, že Joea Pesciho bude dabovat Jiří Prager, do Scorseseho filmů se na něj hodí nejvíc.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od Newmy »

http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od Vladajsoucna »

Film s novým dabingem sice sotva začal, ale už je jasné, že jde o dabing o několik tříd lepší než ten barrandovský. Jaromír Meduna je ze všech dabérů De Nira bezkonkurenčně nejlepší, i když nutno říci, že sedí především na De Nira charakterního a komediálního herce, jako De Niro-psychopat byl v Mysu hrůzy naprosto dokonalý a nenahraditelný Petr Pospíchal, kterého si zase nedokáži představit coby De Nira v Kmotrovi nebo zrovna v Zuřícím býkovi. Jako De Nirův dabér byl nadprůměrný ještě Jiří Štěpnička, ten však k němu sedne už jen v jeho novějších rolích. Takže shrnuto - Meduna jako De Nirův dabér jednoznačně vede, umí ho zvládnout jako třicátníka i jako šedesátníka, jako komika i civila. I ten psychopat by mu nakonec šel, je to dáno zkrátka zvykem, že ten Pospíchal byl tak dobrý. Konečně Meduna daboval Leváka Boba v Simpsonech i v tom dílu, který De Nira v Mysů hrůzy parodoval. :D
Naopak Zdeněk Mahdal v Taxikáři byl naprosto hrozný (ostatně to není jediný významný herec, kterého by - s výjimkou Woodyho Harrelsona - nezkazil). Dobrý nebyl ani Pavel Soukup ve zmíněním prvním dabingu Zuřícího býka. Soukup má skutečně podmanivý hlas, který se však hodí k hercům s minimalistickým způsobem herectví - Redford, Selleck, Neeson, Stallone, Schwarzenneger (i když u těch dvou posledních dvou jde spíše o neherectví :-)). Je pravda, že zvládl i expresivního Nicholsona v Batmanovi nebo Lee Jonese v Takových normálních zabijácích, ale to byly spíše výjimky, kdy se opravdu moc snažil. U Zuřícího býka se evidentně vůbec nesnažil, barvou hlasu se k plnokrevnému dynamickému De Nirovi nehodil a ještě jej daboval jako mrtvolu.
Trošku zvláštní je jen v tomhle dabingu Marcel Vašinka jako Joe Pesci, když si vezmeme, že má úplně jiný hlas než nenapodobitelně kvičivý Pesci (ke kterému nejvíc sedl Postránecký v Sám doma). Ale uvidíme, film je teprve na začátku...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od bloom »

Já jsem film s dabingem Novy viděl před časem a upřímně se mi až na skvělého Jaromíra Medunu moc nelíbil...Ovšem nepopírám, že bude nejspíš lepší než VHS dabing, který jsem neviděl...
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od Vladajsoucna »

bloom píše:
jackb píše:Na Nova Cinema jde film v Sobotu v 0:15 a podle ukázek tam bude nový dabing s Jaromírem Medunou na De Nirovi
Tak to je dobrá zpráva, tento film mám velice rád, ale nikdy jsem na něj s dabingem nekoukal, teď to zkusím. ;) Ještě doufám, že Joea Pesciho bude dabovat Jiří Prager, do Scorseseho filmů se na něj hodí nejvíc.
Tak ten Vašinka k němu fakt nesedí, sice se snaží, ale snaha marná. Prager by byl výborný, jak já na něj mohl zapomenout.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od sud »

on by ten VHS dabing nebyl úplně špatnej, ale Soukup byl na Zuřícího býka skutečně slabej. Ta role je strašně těžká (Robertova možná životní) a Pavel tam zaostává za originálem o veliký kus. Na De Nira mi taky nejvíc sedí pan Meduna, pak ještě pan Rímský a v Mafiánech pan Švehlík (škoda že ho nedaboval víckrát). Pan Pospíchal se mi nikdy moc na Robertovi nelíbil, ale Mys hrůzy je výjimka, tam exceloval. Na druhou stranu Pavel Soukup mluvil De Nira taky v Casinu a tam se mi líbil (to bude asi tím, že je to klidná role a dabing je tam skvělej celkově).
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Route95
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2015 00:22
Bydliště: Třinec

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od Route95 »

Na AMC je nový dabing, DeNira dabuje Ployhar. Zítra v 9:35 je repríza.
safink88
Příspěvky: 62
Registrován: 28 srp 2009 20:30

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od safink88 »

1. dabing vysílá také CINEMAX
beatman
Příspěvky: 135
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Zuřící býk / Raging Bull

Příspěvek od beatman »

tohle téma je sice řadu let staré, ale přeci jen: úplně bych nesouhlasil s tím, že Soukup je v býkovi na de nira marnej, vcelku se snaží, když se třeba rozčiluje, nadává, nadávání ostatně Soukupovi vždycky šlo. :-) Problém vidím v tom, že na dabing nebylo jevně dost času, spadá přeci jen ještě do kategorie rychlodabingů pro VHS, byť už je z roku 1994. být na dabing víc času, být režie pelčivější, šlo by ze Soukupa dostat určitě víc.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“