15 minut/ 15 Minutes

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15 minut/ 15 Minutes

Příspěvek od ReDabér »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Jiří Štěpnička - Robert De Niro (Eddie Fleming), Luděk Čtvrtlík - Edward Burns (Jordy Warszaw), Karel Roden - Karel Roden (Emil Slezák), Jiří Prager - Kelsey Grammer (Robert Hawkins), Tomáš Juřička - Oleg Taktarov (Oleg Razqul), Vanda Hybnerová - Vera Farmiga (Daphne Handlová), Martina Hudečková - Melina Kanakaredes (Nicolette Karasová), Radka Stupková - Roseanne Barr, Charlize Theron (sebe, Rose Hearnová), Jolana Smyčková - Kim Cattrall, Noelle Evans (Cassandra, Honey), Pavel Pípal, Tomáš Borůvka, Jiří Valšuba, Tomáš Racek, Bohuslav Kalva, Jiří Čapka, Jiří Hromada, Jiří Plachý, Karel Richter, Petros Alexandridis a další

Produkce: Evelyna Vrbová
Překlad: Petr Zenkl
Dialogy: Magda Landsmannová
Zvuk: Jiří Moudrý
Režie: Alice Hurychová
Vyrobila: LS Production dabing pro Magicbox 2001
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: 15 minut/ 15 Minutes

Příspěvek od anderson »

Koalaarena píše:Ahojte, včera jsem znovu viděl film 15 minut a opět mě zarazila rozdílnost jména postavy, kterou vytvořil Karel Roden.
V dabingu je to Emil Slezák a v titulcích Emil Slovák. Může mi někdo vysvětlit proč překladatel nebo režisérka české verze se nedrželi originálu?
Povedal by som, ze kvoli pripadnym narazkam niektorych "intelektualov", ktori "miluju" Slovensko. Ale to len fabulujem ...
Maggie_Simpson
Příspěvky: 55
Registrován: 07 kvě 2010 20:42

Re: 15 minut/ 15 Minutes

Příspěvek od Maggie_Simpson »

Koalaarena píše:Ahojte, včera jsem znovu viděl film 15 minut a opět mě zarazila rozdílnost jména postavy, kterou vytvořil Karel Roden.
V dabingu je to Emil Slezák a v titulcích Emil Slovák. Může mi někdo vysvětlit proč překladatel nebo režisérka české verze se nedrželi originálu?
Poněvadž český překladatel nevydejchal, že by se Čech mohl jmenovat i Slovák :D
U nás též žije několik "Slováků": http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Slov%C3%A1k/hustota/ a neříkejte, že to jsou "skuteční" Slováci :mrgreen: ?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“