Skála / The Rock

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Skála / The Rock

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDB

DABING: (VHS, DVD, Blu-ray)
V českém znění: Vladimír Brabec - Sean Connery (John Patrick Mason), Zdeněk Mahdal - Nicolas Cage (Stanley Goodspeed), Jan Šťastný - Ed Harris (generál Francis X.Hummel), Václav Knop - John Spencer (James Womack), Jiří Plachý - William Forsythe (Ernest Paxton), David Schneider, Pavel Vondra - Michael Biehn (Anderson), Jakub Saic - David Morse (Tom Baxter), Libor Terš - Tony Todd (kapitán Darrow), Oldřich Vlach, Pavel Chalupa, Radovan Vaculík - Gregory Sporleder (kapitán Frye), Jaroslav Someš, Ludvík Král - Bokeem Woodbine (seržant Crisp), Jitka Ježková - Vanessa Marcil (Carla), Milan Slepička, Helena Brabcová, Miloslav Študent, Miriam Chytilová, Michal Jagelka - Danny Nucci (poručík Sheppard), Bohdan Tůma - John C. McGinley (kapitán Hendrix), Miroslav Saic - Stuart Wilson (generál Al Kramer)

Překlad: Lada Křepelová
Zvuk: Petr Mandák
Vedoucí výroby: Petr Michalec
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy a režie českého znění: Václav Laube
Vyrobilo: AW studio Praha pro Hollywood Classic Entertainment 1997
Naposledy upravil(a) Joseph dne 29 črc 2010 00:24, celkem upraveno 8 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od HonzaXXII »

Potřeboval nepotřeboval, stejně nedostane. Jinak by to možná už byla dokonce i škoda, ty nepovedený hlášky už zlidověly :D :D :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od AngelEyes »

puffy píše:Tak tento film by potreboval redabing ako sol.
Proč proboha? Vždyť je dobře obsazený. A ty překladatelské boty mě pálí mnohem míň, než by mě pálila absence sprostých slov, která by nový dabing bezpochyby provázela.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od puffy »

Pretoze vzhladom na nekvalitu tohto dabingu je velmi velka sanca, ze novy by bol lepsi.
18.11.2009 - 28.12.2016
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od HonzaXXII »

Podle mě je spíš mnohem větší šance že by to ještě víc zmrvili. Generála Attorneyho y vycvičenou britskou inteligenci by opravili, ale jinak by to stálo za starou belu. Moje odpověď je nešahat.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od Manche »

Podle seznamu dabérů to vypadá, že Claire Forlani dabovala nejspíš Helena Brabcová

Jinak originál neznám, ale myslel jsem si že ta "osobní omluva generála Attorneyho" byla jediná vážná chyba v překladu, jinak tam snad nějaké výraznější chyby nebyly, ne?

Jinak tuhle špatně přeloženou hlášku z tohohle filmu nám přímo uváděli jako příklad v syntaxi, když jsme rozebírali rozdíly mezi češtinou a angličtinou (jen taková zajímavost)...

Jinak je tenhle dabing výbornej, kromě ústřední trojky se mi moc líbil Jakub Saic na Davidu Morseovi...
FragMan
Příspěvky: 421
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od FragMan »

koumesik píše:Chystá se nový dabing (nemohu říci, kdo si ho nechává dělat).
No na Primě byl ještě před rokem, na Nově letos, takže že by ČT? Jinak mě to taky přijde jako blbost, jsou tam sice nedostatky v překladu, ale obsazení je skvělý. Pokud by byl lepší překlad při podobným obsazení, pak by to mohlo být zajímavý.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od puffy »

Na jednej strane som rad, ze vznikne novy dabing so snad konecne kvalitnym prekladom, ale na druhej strane mi je luto, ze vznika v tejto krizovej dobe, takze tam bude znova dabovat skvadra daberov, ktori mi za posledny rok uz lezu krkom.
Ale mozno nas prekvapia a obsadia aj agenturnych daberov. Ha, ha.
18.11.2009 - 28.12.2016
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od HonzaXXII »

Proboha jen to ne. Doba, kdy šlo nahradit generála Attorneyho s vycvičenou britskou inteligencí něčím lepším, dávno pominula. Zkoušet to dneska, kdy tu válčí agenturní dabéři se studiema a zadavatelama, je na návštěvu půvabné pražské čtvrti.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Skála / The Rock

Příspěvek od fabec122 »

Když to teda běželo před pár dny v TV, a k tomu si pročtu starší diskuzi, tak co ten nový dabing? Vzniknul, a zatim ho nikdo nevysílal? Nevzniknul?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“