Andersonovy nahrávky / Záznamy o Andersonovi / The Anderson

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Andersonovy nahrávky / Záznamy o Andersonovi / The Anderson

Příspěvek od bloom »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING
V českém znění: Jaromír Meduna - Sean Connery (Anderson), Radka Přibyslavská - Dyan Cannon (Ingrid), Ladislav Županič - Martin Balsam (Haskins), Stanislav Lehký - Ralph Meeker (Delaney), Miroslav Táborský - Alan King (Pat Angelo), Marek Libert - Christopher Walken (Kid), Jindřich Hinke - Val Avery (Parelli), Libor Hruška - Dick Anthony Williams (Spencer), Zuzana Mixová, René Přibil, Dalimil Klapka, Irena Hrubá, Tomáš Juřička, Martin Učík, Petr Lněnička, Tomáš Borůvka (titulky) a další

Překlad: Jiří Lexa
Zvuk: Petr Mandák
Produkce: Petr Skarke
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Vyrobilo: SDI Sun Studio 2009

2. DABING
V českém znění: David Novotný - Sean Connery (Anderson), Nela Boudová - Dyan Cannon (Ingrid), Jaromír Meduna - Martin Balsam (Haskins), Jiří Prager - Ralph Meeker (Delaney), Pavel Šrom - Alan King (Pat Angelo), Daniel Margolius - Christopher Walken (Kid), Oldřich Vlach - Val Avery (Parelli), :Otmar Brancuzský - Dick Anthony Williams (Spencer), :Marek Libert- Garrett Morris (Everson), :Jaroslav Kaňkovský - Stan Gottlieb (taťka), :Jan Szymik, :Martin Zahálka, :Jana Postlerová, :Petr Pelzer a další

Překlad: Alice Škochová
Dialogy: Jarmila Hampacherová
Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Mistr zvuku: Jozef Kušnír
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí produkce: Pavel Fuchs
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Režie českého znění: Vladimír Blažek
Vyrobila: Česká televize 2012
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1317
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Andersonovy nahrávky / The Anderson Tapes

Příspěvek od Stanley Roe »

Mno ČT se s tímto filmem v prosinci blejskne .. tak tam se dá očekávat něco staršího .. doufejmě, že nevytvoří nějaký nový paskvil. :-:

PS: Kde sem psal, že musí být nový dabing automaticky paskvil. :( Já jsem s většinou dabingů ČT spokojen. Po technické stránce je to snad vždy na nejvyšší úrovni .. jen nemám rád obsazování hlasově nevýrazných dabérů na herce zvučných jmen ... abych si do tebe rejpnul, tak třeba David Novotný a kupříkladu s ním spojený zbytečný třetí dabing k filmu Strašák :nesouhlas: Já jsem s dabingem Cinemaxu taky spokojen, jen třeba jestli andersonova poznámka o jiném dabingu se nezakládala na pravdě. OT: Posledně mě třeba ČT ne moc, ale vytočila, když Kevina Spaceyho ve filmu Henry a June obsadila Liborem Boučkem. :D
Naposledy upravil(a) Stanley Roe dne 11 lis 2012 09:51, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Andersonovy nahrávky / The Anderson Tapes

Příspěvek od bloom »

Proč musí být nový dabing automaticky paskvil? :roll:
Já to tedy na žádný starší dabing nevidím, buď nový nebo dabing Cinemaxu, který by si podle mě předabování ani nezasloužil. Všechny hlasy mi seděly, především pánové Meduna, Županič a Hruška podali dobré výkony.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Andersonovy nahrávky / The Anderson Tapes

Příspěvek od sud »

tak na ČT nový dabing v režii Vladimíra Blažka, Conneryho dabuje David Novotný, Dyan Cannon Nela Boudová a Martina Balsama dostal Jaromír Meduna.
Naposledy upravil(a) sud dne 16 pro 2012 15:31, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1317
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Andersonovy nahrávky / The Anderson Tapes

Příspěvek od Stanley Roe »

Fakticky by mě zajímalo, proč na každý nový dabing staršího filmu obsadí pro hlavní postavu Davida Novotného .. je tu někdo zodpovědný, co mi to může vysvětlit? ... na hlavní postavu přeci nemůžete nasadit nevýrazný hlas, když spousta vedlejších rolí je obsazených mnohem uvážlivěji ... opět zabitý celý film ... hlavní postava musí přeci vynikat ... a to i dabingovým obsazením ... doufám, že na Kubrickovky existuje pro ČR stále dabingové embargo .. oni by snad byli schopní nasadit Novotného i na Jacka Nicholsona, kdyby dostali tu příležitost... :!: Ono už se jednou stalo a opět to nebylo k poslouchání, promiň Davide Novotný, ale je to tak!!!
Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1872
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Andersonovy nahrávky / The Anderson Tapes

Příspěvek od Teoretik »

Doplněn nový dabing České televize. David Novotný obsazen opět mimo herecký typ na Conneryho :shock:
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Andersonovy nahrávky / Záznamy o Andersonovi / The Anderson

Příspěvek od Budy »

Zarážející je to, že je zde byl obsazen i Pavel Šrom. Ten mladšího Conneryho dělal hodně krát.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Andersonovy nahrávky / Záznamy o Andersonovi / The Anderson

Příspěvek od bloom »

Díky za doplnění, sám jsem ho měl v plánu. Tady mi poprvé výrazně vadilo obsazení Davida Novotného ve starším filmu (ve spojením s Pacinema, Belmondem, Lemmonem nebo McQueenem mi nevadí), ale řekl bych, že podstatný vliv na to má režisér Vladimír Blažek, u jehož dabingů se mi vždycky zdálo, že se v nich dají najít ta nejlepší spojení i ty největší přehmaty. I v dabingu ČT se ale povedla volba dabéra Martina Balsama.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Andersonovy nahrávky / Záznamy o Andersonovi / The Anderson

Příspěvek od Sen »

Zase jednou žasnu nad dabingovou politikou českých televizí. Včera uveden VHS dabing Hlubiny a dnes tento film s novým dabingem. To lidem na ČT přišel onen VHS dabing kvalitnější než výše uvedený dabing Cinemaxu :-??.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Andersonovy nahrávky / Záznamy o Andersonovi / The Anderson

Příspěvek od Budy »

Tak dabing Hlubiny byl kvalitní poměrně dost. Ono tam dabuje sice 6 lidí, ale ve filmu moc lidí nepromluví. Tak že kdo tam dabuje dvě role, tak je snad pouze Pavel Rímský. U nikoho jiného jsem si nevšiml. A obsazení samotné je skvělé. Koho musím vyzdvihnout je Petr Haničinec, který se na Wallacha hodí a mrzí mě, že ho nenadaboval víckrát. To ovšem nemění fakt, proč ČT obsadila Davida Novotného na Conneryho.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „Filmy“