Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Moderátor: Sen

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od Laik »

Obrázek
Info: IMDb | CSFD | FDb

Související minisérie: Smrt soudního znalce, Záhady Slavičího domu, Černá věž, Zahalte jí tvář, Pachuť smrti, Plány a touhy

Související filmy: Případ bezruké mrtvoly, Případ vražedné mánie, Prvotní hřích, Jistá spravedlnost, Smrt pod ochranou církve, Vraždy v muzeu


V českém znění: Pavel Soukup - Roy Marsden (šéf superintendant Adam Dalgliesh), Jiří Prager - John Vine (inspektor John Massingham), Dagmar Čárová - Kim Thomson (Sally Juppová), Ivo Gübel - Bill Fraser (sir Reynold Price), Dana Syslová - Freda Dowie (Alice Liddellová), Michaela Mišková - Mel Martin (Deborah Riscoeová), Jiří Ornest - Rupert Frazer (Stephen Maxie), Viola Zinková - Phyllis Calvert (Eleanor Maxieová), Jana Drbohlavová - Clare Higgins (Catherine Bowersová), Božena Böhmová - Barbara Hicks (slečna Molpasová), Marie Marešová - Jean Heywood (Martha), Karel Houska - Norman Wooland (Simon Maxie), Petr Kostka - Julian Glover (Felix Hurst), Jaroslav Vágner - Charles Morgan (Dr. Charles Epps), Karel Heřmánek - Dimitri Andreas (Nicky Alexiou), Jana Preissová - Katja Kersten (Ingrid Grahamová), Dalimil Klapka - John Bott (reverend Bernard Hicks), Vladimír Dlouhý - Robert Glenister (Derek Pullen), Otakar Brousek - Ronnie Stevens (Victor Proctor), Eva Klepáčová - Elisabeth Benson (Doris Proctorová), Karel Richter - Oliver Maguire (inspektor Daniel), Monika Hladová - Lucy Hancock (Rosie), Josef Velda - John Crocker (obchodník Wilson), Věra Kubánková - Vivienne Burgess (matka Alice Liddellové), Pavel Rímský - Struan Rodger (James Ritchie), Tomáš Juřička (mladík s balíkem), Tomáš Töpfer (policejní lékař), Věra Vlčková (ošetřovatelka matky Liddellové), Ladislav Kazda (zákazník u Wilsona), Ladislav Trojan - George Zenios (Stavros Veludis), Libor Hruška - Matthew Ryan (David Miller), Bohuslav Kalva - David Brierly (John), Bohumil Pastorek - Will Leighton (Sam Bocock) a další

Překlad: Jiří Lexa
Zvuk: Radim Štětina
Asistent režie: Zdeněk Štěpán
Vedoucí výrobního štábu: Miloš Novák
Dialogy a režie českého znění: Blanka Nováková
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1986
Naposledy upravil(a) Laik dne 09 črc 2016 13:22, celkem upraveno 19 x.
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od AngelEyes »

Při poslouchání tohoto dabingu jsem nabyl dojmu, že zatímco v seriálu zemřel teprve jeden člověk, tak dabéři byli všichni mrtví ještě před začátkem dabování... něco tak neživotného a uspávajícího jsem v životě neslyšel. On ale i ten samotný seriál připomínal spíš televizní lekce angličtiny než pořádnou detektivku. Já mám anglické detektivky sice rád, ale asi zůstanu u svých oblíbených Vražd v Midsomeru a Hercula Poirota:)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6791
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od bloom »

Já si ještě pamatuju, že v nových dílech pro ČT Dalglishe daboval Boris Rösner (v režii Olgy Walló) a na Primě Jiří Štěpnička.
Jinak z anglických detektivek doporučuju Foylovu válku, kde se dabing Hallmarku se opravdu povedl.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od AGAMENON »

Já si taky právě pamatuju Boriska, ale když oni to vytáhnou jednou za 20 let
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od Laik »

Z ČT mi odepsali, že po "Zahalte jí tvář" budou vysílat ještě "Smrt soudního znalce" a "Plány a touhy" a že možná dojde i na "Rubáš pro slavíka", ale to ještě není jisté.
Na další mail pak přišla tato odpověď: bude-li "Slavík" bude i Černá věž a Pachuť smrti... Ale to se rozhodne až později.
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od urby »

Doplnění dabingu :
Petr Kostka - Julian Glover (Felix Hurst), Jaroslav Vágner - Charles Morgan (dr. Charles Epps), Karel Heřmánek - Dimitri Andreas (Nicky Alexiou), Jana Preissová - Katja Kerstenová (Ingrid Grahamová), Dalimil Klapka - John Bott (reverend Bernard Hicks), Vladimír Dlouhý - Robert Glenister (Derek Pullen), Otakar Brousek - Ronnie Stevens (Victor Proctor), Eva Klepáčová - Elisabeth Bensonová (Doris Proctorová), Karel Richter - Oliver Maguire (inspektor Daniel), Monika Hladová - Lucy Hancocková (Rosie), Josef Velda - John Crocker (obchodník Wilson), Věra Kubánková - Vivienne Burgessová (matka Alice Liddellové), Pavel Rímský - Struan Rodger (James Ritchie), Tomáš Juřička (mladík s balíkem), Tomáš Töpfer (policejní lékař), Věra Vlčková (ošetřovatelka matky Liddellové), Ladislav Kazda (zákazník u Wilsona).
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od Carney »

Nevíte kdo namluvil obsah předchozích dílů, není to David Vejražka?
urby
Příspěvky: 671
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Zahalte jí tvář / Cover Her Face (1985)

Příspěvek od urby »

David Vejražka to určitě není. Podle mě je to Jan Vágner.
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“