Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing
V českém znění: Jiří Langmajer - Michael J. Fox (Benjamin Stone), Jana Drbohlavová - Julie Warner (Lou), Sabina Laurinová - Bridget Fonda (Nancy Lee Nicholson), Jan Pohan - Barnard Hughes (Aurelius Hogue), Roberts Blossom (soudce Evans), Jaroslav Kaňkovský - David Ogden Stiers (Nick Nicholson), Jakub Kohl, Eva Tauchenová, Jiří Pomeje - Woody Harrelson (Hank Gordon + titulky).

Překlad: Martina Policarová
Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Jaromír Šindelář
Režie: Vladimír Drha
Technická spolupráce: Videostudio Klondike KF a.s.
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov dabing pro Warner Home Video 1992


2. dabing
V českém znění: Michal Dlouhý - Michael J. Fox (Benjamin Stone), Miriam Chytilová - Julie Warner (Lou), Antonín Molčík - David Ogden Stiers (Nick Nicholson), Zdeněk Mahdal - Woody Harrelson (Hank Gordon), Miroslava Součková - Bridget Fonda (Nancy Lee Nicholson), Dalimil Klapka - Barnard Hughes (Aurelius Hogue), Eva Miláčková - Frances Sternhagen (Lillian), Vladimír Čech - George Hamilton (doktor Halberstrom), Miriam Kantorková - Helen Martin (Maddie), Jan Hanžlík - Roberts Blossom (soudce Evans), Jaroslava Obermaierová - Eyde Byrde (sestra Packerová), Bohuslav Kalva, Radka Malá, Milan Slepička, Lucie Kožinová, Irena Hrubá, Bohdan Tůma, Svatopluk Schuller, Jaroslav Horák, Jan Rimbala, Kristýna Valová, Libor Terš - Mel Winkler (automechanik Melvin + titulky) a další.

Překlad: Ilona Hamplová
Zvuk: Jan Neskusil
Produkce: Martin Kot
Dialogy a režie: Martin Těšitel
Vyrobila: Česká produkční 2000 pro Cet 21 s.r.o. 2005
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od Sen »

Zbývá dodat, že VHS dabing vznikl v režii Vladimíra Drhy. V hlavních rolích Jiří Langmajer a (poněkud nepochopitelně vzhledem k jejímu věku) Jana Drbohlavová.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od AGAMENON »

To máš recht, stará baba dabuje mladou, to sme hned valili bulvy, ale na tu sestru s píchačkama byla dokonalá
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od ReDabér »

AGAMENON píše:To máš recht, stará baba dabuje mladou, to sme hned valili bulvy, ale na tu sestru s píchačkama byla dokonalá

Byl bych ti vděčný, kdyby ses vyvyroval oslovení jako ,,stará bába" a podobně. Je sprosté a hloupé takto nazývat tuto výbornou a zkušenou dámu-navíc skvělou herečku a dabérku.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od HonzaXXII »

Nemůže za to že je prostořekej:D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od Sen »

Mně to znělo velmi divně, takže mi Nova tím předabováním udělala velkou radost.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od Markus »

Tak vím Honzo, že jsi to myslel spíše v žertu, ale IMHO žádná prostořekost není omluvou pro urážku. ;) A říct o nějaké dámě v letech, že je to stará baba podle mě urážka je. Teď mi promiňte trošičku globálnější povzdychnutí. Fakt nechápu, co to dnes s těma lidma je a hlavně nechápu, proč na internetu všem mizí i ty poslední zbytky zábran, které ještě dotyční mají. Nádherný příklad je Lapiduch, kde se to hemží nadávkami, urážkami, pomlouváním, osočováním a suma sumárum prostě buranstvím. Já jsem tam přestal chodit před pár měsíci, páč je to tam vážně totální dno. Každý přijde na net a myslí si, že si může psát co ho napadne a bohužel má často pravdu. Moderátoři většinou nedělají svou práci a tak to tam podle toho také většinou vypadá. Tím se obloukem dostáváme k tomuto fóru a k ujištění, že dokud to tady povedeme my, tak se nic takového nestane. Říkejte tomu třeba cenzura, my tomu říkáme pravidla. Komu se nelíbí, ať si klidně jde po svých.

A bez vytáček musím říct, že poslední týdny už mi to tady začíná fakt trochu lézt na nervy. To je samé "Z tohohle dabingu jsem blil...", "Tohohle dabéra nesnáším..." a tak podobně a furt dokola. Za prvé bych chtěl říct, že nikdo nikomu nechce upírat právo na názor. I já mám přirozeně dabéry oblíbenější a méně oblíbené, to samé i dabingy. Jenže to IMHO jde napsat i slušně a nebo si podobné výlevy nechávat pro sebe. Tím se dostávám ke druhé věci, že toto fórum bylo zamýšleno jako místo, kde se budou setkávat fanouškové dabingu a jejich tvůrci a budou si vyměňovat poznatky. Tím bychom docílili hned dvou věcí. Za prvé by byli fanoušci spokojenější a za druhé by se na dabingová studia snášela mnohem menší kritika. Prostě dvě mouchy jednou ranou. Ale opravdu si myslíte, že oni mají zapotřebí se zde nechat urážet? Já být na jejich místě, tak se zavřu do své ulity ve studiu a dělám si to po svém. V podstatě to jsem přeneseně udělal i já, protože dříve jsem pročítal na internetu spoustu diskuzí a dnes už jsem zůstal jen zde a to hlavně proto, že tu jsem adminem. Proč? Kvůli tomu prvnímu odstavci. Už mi ta negativnost internetu prostě leze na mozek. To nesnáším, tohle nesnáším, to je ko**t, to je debil, z tohohle bliju (a to jsem ještě slušný) atd. Připadám si už jak v ústavu pro duševně choré. :roll: Tím chci říct, že se nám úkol dostat sem tvůrce vůbec nedaří a čím víc se zde budou urážet (do toho samozřejmě nepočítám konstruktivní kritiku!), tím menší pravděpodobnost je, že se to bude zlepšovat. Jsem samozřejmě rád za těch pár lidí od fochu co sem chodí, ale to je prostě málo. Tolik filmů a seriálů by se dalo za rok vychytat tak, aby fandové byli spokojení, ale takhle je to prostě komplikované.

Omlouvám se, jestli zním příliš podrážděně, ale už to muselo ven. Kruci buďme trochu lidé a uvědomme si, že nikdo z nás není středobodem vesmíru a že bychom se k sobě měli chovat slušně. A hlavně je potřeba si uvědomit, že lidé od dabingu si to tady čtou (vím to přímo od některých z nich), toto není soukromý chat. Tak se podle toho chovejme... ;) Ještě bych rád dodal, že moje naštvání směřuje spíše mimo toto fórum, ale i tady už jsou vidět náznaky budoucích sáhodlouhých diskuzí typu "Nenávidím..." a nerad bych, aby to tak dopadlo... :(
Obrázek
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od HonzaXXII »

Markus: Já třeba se opravdu snažím chovat se tu slušně, ano je pravda že někdy se ani já neudržím, ale aspoň se snažím. Ale když někdo předabuje seriál původně nadabovaný tak výborně, že i řada odpůrců dabingu smeká, a ten nový dabing je paskvil na první poslech a nenavazuje na předchozí nepředabované díly ani trochu (zasvěcení ví, který seriál myslím), tak je pak dost těžký udržet se. A co se Lapiduchu týče, nebudu ho (a zvlášť některé jeho celebrity) tady hájit, ale mám pocit že jinde (Lopuch, Okoun, Lidé,...) je to ještě horší. Lidi se tam př. co se dabingu týče dělí až na pár výjimek na dvě skupiny, první je "Smrt dabingu, do prdele s dabingem", a druhá jsou takoví fanatičtí zastánci původních dabingů, že já jsem ve srovnání s nima absolutní nula.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od Markus »

Ano samozřejmě, někdy je těžké se udržet. Nebudu zastírat, že i mě někdy ulítnou nervy. :) Ale holt se snažím chovat slušně, protože toto je prostě veřejné fórum. Denně sem chodí někdy i 500 až 600 různých lidí a pročítají si to zde. A když si přeneseně představím, že na nějaké konferenci mluvím před šesti stovkami lidí, tak si určitě budu dávat pozor, co řeknu. ;) A ten Lapiduch jsem použil jen proto, že jsem tam často chodíval, ne proto, že by byl nejhorší. Určitě věřím, že existuje spousta ještě vypečenějších míst na internetu... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Doktor Hollywood / Doc Hollywood

Příspěvek od AGAMENON »

Omlouvám se, dáma v nejlepších letech, spokojenost :?:

A ještě na vysvětlenou, oslovení "stará bába" lze chápat ve dvou směrech, vy jste ho pochopi v tom pejorativním, což jsem neměl vůbec v úmyslu, jen jsem chtěl vyjádřit, že je velice zvláští volbou, a tom se snad nebudeme přít, pokud někdo obsadí dámu důchodového věku, na třicetiletou kočku.
Já proti paní Drbohlavové nic nemám, nikdy sem neměl, vulgárních výrazů nepoužívám a s nikým se nehádám, nemá to cenu, druhého stejnak neudoláte ani nejpádnějšími argumenty, akorát si zvýšíte krevní tlak.

A ruku na srdce, vy mravokárci, nikdy jste to o někom nenapsali, nemysleli? Opravdu jsem netušil co to s Vámi udělá, kdybych použil jiná slova, nedivím se, ale tohle
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Odpovědět

Zpět na „Filmy“