Herci / Les Acteurs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Herci / Les Acteurs

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB I ČSFD I FDb

V českém znění: Petr PelzerJean-Pierre Marielle (Jean-Pierre Marielle), Petr ŠtěpánekAndré Dussollier (André Dussollier), Oldřich VlachJacques Villeret (Jacques Villeret), Marcel VašinkaPierre Arditi (Pierre Arditi), Vladimír BrabecMichel Piccoli (Michel Piccoli), Václav MarešJean Yanne (Dr. Belgoder), Jacques François (Jacques François)), Viktor VrabecClaude Rich (Claude Rich), Jiří PlachýJean-Claude Brialy (Jean-Claude Brialy), Jiří KrampolJean-Paul Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Pavel TrávníčekAlain Delon (Alain Delon), Milan SlepičkaMichel Serrault (Michel Serrault), Bohdan Tůma, Martina Hudečková - Dominique Blanc (Geneviève), Vladislav BenešSami Frey (Sami Frey), Ladislav ŽupaničMichael Lonsdale (Michael Lonsdale), Claude Brasseur (Claude Brasseur), Valérie ZawadskáJosiane Balasko (André Dussollier), Miroslav DonutilGérard Depardieu (Gérard Depardieu), Zdeněk MaryškaBertrand Blier (Bertrand Blier), François Berléand (François Nègre), Bohdan Tůma - Albert Dupontel (Hlavní policista), Jiří Valšuba - Bernard Crombey (Číšník), Jaroslava Obermaierová, Bedřich Šetena, Jan Szymik, Radka Stupková, Antonín Navrátil, Miroslav Táborský, Filip Jančík (titulky) a další

Překlad: Klára Hrotková
Zvuk: Miloš Sommer, Roman Čapek
Produkce: Milena Čapková
Dialogy: Petra Hamouda
Režie: Filip Jančík
Vyrobilo: Studio Soundwave pro HCE 2007
Naposledy upravil(a) bloom dne 28 led 2009 20:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od bloom »

Tak na přání jsem přidal. Tento dabing není vcelku špatný, máme tu dvorní dabéry u těch nejznámějších (Krampol, Trávníček a dokonce i v Babylonu diskutovaný Donutil). Ale já osobně bych udělal v obsazení menší škatulata. Pierra Arditiho tady dabuje Marcel Vašinka, přitom nejčastěji ho dabuje Vladimír Brabec (Monte Christo, Jedna vila pro dva, Jeden zůstává, druhý odchází...), přitom Vašinku jsem si vždycky přál na J-C Brialyho a toho dabuje Jiří Plachý. Vladimír Brabec zase dabuje Piccoliho, na kterého je ale myslím nejlepší Ladislav Frej (a nebo právě Jiří Plachý). Absenci Václava Postráneckého (Villeret) chápu kvůli finančním důvodům, trochu mi ale chybí Ladislav Mrkvička jako Claude Brasseur. Petr Štěpánek je ovšem výborný jako Dussolier. Takže i když mi na některé herce sednou někteří dabéři lépe (Marielle - Karel Heřmánek, Balasková - Jitka Smutná, Serrault - Jiří Prager, tady je to ale pouze osobní vkus), tak je to celkem slušný dabing.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od Sen »

Vždy se mi zdálo, že v titulcích slyším Petr Hamouda. Je to opravdu Petra?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od bloom »

Také jsem si nebyl jistý, ale když jsem zde zadal vyhledávat Hamouda, našlo mi to Petra Hamouda: http://www.dabingforum.cz/viewtopic.php ... mouda#p271
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od Sen »

Otázka je, zda není chyba i tam. Snad se na ten dabing podívá Dan K., když jej tady chtěl mít, a třeba tuto záhadu objasní.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od bloom »

No to doufám, když jsem to sem hlavně kvůli němu přidával ;)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od Budy »

Dan K. je nějaký profesionál ohledně dabingu?
18.05.2008 – 07.05.2015
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od DAN K. »

Dan dekuje a cumi jak tele na novy vrata, kolik v tom dabovalo lidi a kdo. To si snad i pujdu pujcit. Petra Hamouda je skutecne zena s timto jmenem.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7642
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od Sen »

Děkuji za vysvětlení. Zřejmě jsem byl zmaten tím nepřechýleným příjmením.

Ad Budy: Doporučuji prohlédnout si toto http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=402 velmi populární vlákno a především kolonku Vedoucí výroby.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Herci / Les Acteurs

Příspěvek od Budy »

Á, tak je mi to jasný, já jen vlákno Temný rytíř nepročítal, protože jsem film neviděl a neláká mě. To už je jiná... :D
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „Filmy“