Červený drak / Red Dragon

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING: [ DVD, Blu-ray ]
V českém znění: Libor Hruška - Edward Norton (Will Graham), Pavel Soukup - Anthony Hopkins (Dr. Hannibal Lecter), Vladimír Čech - Harvey Keitel (Jack Crawford), Otakar Brousek ml. - Ralph Fiennes (Francis Dolarhyde), Jitka Ježková - Emily Watson (Reba McClaneová), Bohdan Tůma - Philip Seymour Hoffman (Freddy Lounds), Jana Mařasová - Mary-Louise Parker (Molly Grahamová), Radek Škvor - Tyler Patrick Jones (Josh Graham), Filip Švarc - Ken Leung (Lloyd Bowman), Antonín Navrátil - Frank Whaley (Ralph), Jaroslav Kaňkovský - Frankie Faison (Barney) + William Lucking (Metcalf), Jan Dvořák, Lucie Svobodová, Karel Chromík, Daniel Dítě - Anthony Heald (Dr. Frederick Chilton), Daniela Bambasová, Zuzana Schulzová, Dana Syslová - Ellen Burstyn (babička Dolarhydeová), Radka Stupková, Jaroslava Červenková, Martin Spurný - Bill Duke (náčelník policie), Julie Alexandridisová, Martin Hruška a další

Překlad: Kateřina Hámová
Zvuk: Antonín Němec
Produkce: Ivana Koudelková
Dialogy a režie: Martin Kolár
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska, Studio Budíkov pro Bonton Home Entertainment 2002

2.DABING: [ Prima ]
V českém znění: Saša Rašilov - Edward Norton (Will Graham), Alois Švehlík - Anthony Hopkins (Dr. Hannibal Lecter), Jan Vlasák - Harvey Keitel (Jack Crawford), Jiří Dvořák - Ralph Fiennes (Francis Dolarhyde), Miriam Chytilová - Emily Watson (Reba McClaneová), Miroslav Táborský - Philip Seymour Hoffman (Freddy Lounds), Dana Černá - Mary-Louise Parker (Molly Grahamová), Pavel Rímský - Bill Duke (náčelník policie), Daniel Dítě - Anthony Heald (Dr. Frederick Chilton), Otakar Brousek ml. - Frankie Faison (Barney + více rolí), Vojtěch Hájek - Ken Leung (Lloyd Bowman), Jaroslav Kaňkovský, Filip Jančík, Klára Jandová, Petr Oliva, Martin Zahálka, Jiří Čapka, Marek Holý - Frank Whaley (Ralph Mandy), Zbyšek Pantůček, Milan Slepička, Jindřich Žampa - Tyler Patrick Jones (Josh Graham), Petra Hanžlíková, Vlasta Peterková - Mary Beth Hurt (kurátorka), Jana Postlerová - Ellen Burstyn (babička Dolarhydeová [hlas]), Petra Jindrová - Elizabeth Dennehy (Beverly) a další

Překlad: Renáta Polišenská
Zvuk: Milan Blažek
Dramaturgie: Katarína Bílková
Produkce: Markéta Stegbauerová, Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Lucie Donátová
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy: Luděk Koutný
Režie: Filip Jančík
Vyrobilo: Studio S Pro Alfa CZ a.s. pro FTV Prima spol. s.r.o. 2010
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Ištván87 »

Proč tleskáš??? Na Primě jednak nedělají dobrý dabingy (dejme tomu ještě obsazení se jim občas jakž takž vyvede) a navíc Červený drak má dabing celkem v pohodě, takže není třeba ho předabovávat... Dodrželi Pavla Soukupa z Mlčení jehňátek (vzhledem k tomu, že Hannibal tady má být ještě mladší než v Mlčení, tak je to jenom v pořádku) a Libor Hruška byl skvělej...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od MikeZ »

Neříkám, že je první dabing špatný, ale Nortonův dvorní dabér je prostě Rašilov a Pavel Soukup byl sice dodržen z Mlčení jehňátek, ale na Hopkinse se naprosto NEHODÍ (navíc Hopkins už tu byl o nějakých deset let starší, než v Mlčení, takže...). Švehlík na druhou stranu je na něj naprosto perfektní (a předpokládám, že bude i tady). Když už to Prima předabovala, tak aspoň ať dodrží dvorní dabéry...
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od jackb »

Jo Švehlík byl v ukázkách slyšet. Ale musím souhlasit s tím, že první dabing byl skvělej, pro mě osobně hlavně Otakar Brousek ml., kterej naprosto perfektně vzládnul všechny polohy Dolorhydeovi postavy.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Ištván87 »

Tak jsem myslel že to vydržím, ale Prima mi háže klacky pod nohy v podobě reklam... Napsal jsem dabéry, jejichž hlasy jsem poznal... Musím jít spát a nemám tady nic na co bych si nahrál závěrečné titulky, takže ostatní dabéry a tvůrce bude muset dopsat někdo jiný... Věřím že to zvládnete... :D Jinak, dabing překvapivě dobrý, nelíbila se mi jen Miriam Chytilová... Na tom se pozná, že to asi vážně režíroval Filip Jančík, který dělá na Primě (a nejen tam) ty nejlepší dabingy...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od MikeZ »

Dabing byl skvělý... Skoro všichni herci měli svého dvorního dabéra, fakt dobře odvedená práce. A pan Švehlík samozřejmě vládl 8-)
Jediná chybička je asi jen ta Miriam Chytilová, která mi taky moc neseděla.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od HonzaXXII »

No podle mě byl dabing se Soukupem rozhodně lepší. Tak ale díkybohu nesahali na Mlčení, a Drak se mi moc nelíbí, navíc když nic jinýho, ten starší dabing bude určitě dál vysílat Nova a na CDčkách všeho druhu bude taky.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Ištván87 »

Ale jak už jsem říkal, ten dabing mě mile překvapil...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od DAN K. »

perfektni, nejlepsi dabing, co jsem slysel za dlouhou dobu, i kdyz uz jsem to videl driv, kdyz jsem zaslech svehlika, jak si to labuznicky dava, zanechal jsem montovani kuchynsky linky a na film jsem se znova podival:) Ja Istvane87 nevim, co to pises za bludy, ale dabingy primy patri k nejlepsim, obzvlast u serialu. Hlavne venujou maximalni peci castingu, obcas se mozna najde nejakej slabsi prekladatel...
Budy: hlasy vybira ci schvaluje sefproducent dabingu, prioritou je dodrzet spjaty herce.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Červený drak / Red Dragon

Příspěvek od Ištván87 »

DAN K. Měl jsem na mysli předabovávky... Seriály mívají kvalitní dabingy, ale když se rozhodnou něco předabovat, tak to většinou nedopadá nejlíp... Z těch lepších je snad zatím jen Já, robot a právě Červený drak... A ano, myslel jsem to hlavně z hlediska překladu.... U seriálů mívají dobrý překlad, ale sem tam nějakou tu botu v obsazení...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“