Posel smrti III / Black Mirror III

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Posel smrti III / Black Mirror III

Příspěvek od Wolverine »

Obrázek
Vydavatel: TopQer
Ukázka dabingu hl. hrdiny Darrena
Ukázka dabingu vedlejších postav

Související hry: Posel smrti, Posel smrti II

V českém znění: David Prachař (Darren Michaels), Jolana Smyčková (Valentina Antoliniová), Petr Gelnar (inspektor Spooner), Helena Dytrtová (Joyce Winterbottomová), Radka Fidlerová (Lady Victorie), Jiří Ptáčník (hoteliér Murray), Vladimír Fišer (otec Frederick), Rudolf Kubík (Tom, Phil, Ralph, Steve), Pavel Tesař (Bobby, Matt, Gregory), Daniela Bartáková (prodavačka Abaya, Madam Fortuna), Klára Šumanová (Denise, Svetlana), Pavel Pípal (hrobník Mark, strážník Zak), ??? (právník Dr. Jones, Edward, Yuri).

Vedoucí projektu: Martin Válek
Překladatelé: Ondřej Píša, Vojtěch Schubert
Korektoři textu: Ondřej Skácel, Ivona Šťovíčková
Režie českého zvuku: Zdeněk Houb
Vyrobilo: Studio Fontána v roce 2011
Naposledy upravil(a) Wolverine dne 12 říj 2022 16:53, celkem upraveno 10 x.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel Smrti 3 / Black Mirror 3

Příspěvek od Angus MacGyver »

Wolverine, prosím tě o drobné úpravy ve jménech a označeních postav:

Jolana Smyčková (Valentina Antoliniová)
Vladimír Fišer (otec Frederick)

Poslechl jsem si ukázku dabingu a všichni zněli velmi dobře, pan Ptáčník pak výborně...
Kdo dost nesedí a ani ten výkon není optimální, je paní Dytrtová na psycholožce Joyce Winterbottomové.
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Posel Smrti 3 / Black Mirror 3

Příspěvek od Wolverine »

Angus MacGyver píše:Poslechl jsem si ukázku dabingu a všichni zněli velmi dobře, pan Ptáčník pak výborně...
Kdo dost nesedí a ani ten výkon není optimální, je paní Dytrtová na psycholožce Joyce Winterbottomové.
Také jsem rád za Ptáčníka, přeci jenom, dabingu se moc nevěnuje, takže ve hře to bude určitě dobré zpestření.
Co se týče Dytrtové, při poslechu ukázky se mi ihned vybavila Dr. Lisa Cuddyová z Dr.House (asi už navždy budu spojovat hlas dabérky s touto postavou :D ), ale i tak se nechám překvapit jak to bude ve hře působit a jak zvládne "emoční" situace...
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel Smrti 3 / Black Mirror 3

Příspěvek od Angus MacGyver »

Wolverine: Možná, že až si hru s CZ dabingem zahrajeme, budou se naše názory rozcházet... zatím z toho, co jsem slyšel, bylo vše ve stylu "Zprávy z domova..." "A nyní ze zahraničí..."

Třeba to je jen moje představa, ale ta psycholožka je takový "archetyp" jako Joyce Barnabyová z Vražd v Midsomeru nebo Jitka Molavcová... takže bych očekával poněkud "medovější hlas", možná i malinko tichý a zastřený...
(takový, jako má např. paní Medvecká)...

Hru jsem měl tu možnost hrát s německým a anglickým dabingem a oba byly na velmi solidní úrovni...

Jen doufám, že pan Prachař odvede lepší práci, než u druhého dílu.
Mimochodem - může mi někdo potvrdit či vyvrátit domněnku, na kterou jsem narazil na YouTube v jednom komentáři a to sice že David Prachař má problémy fixovat zapsaný text (možná nějaká lehčí forma dyslexie?)
Edit: A tato vada údajně stála právě za většnou nepřesností v dabingu druhého dílu Posla Smrti... ?
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel Smrti 3 / Black Mirror 3

Příspěvek od Angus MacGyver »

Wolverine, poprosím o doplnění
Klára Šumanová (číšnice v kavárně)
Daniela Bartáková (prodavačka Abaya)
Pavel Pípal (konstábl Zack)
(pozn. Pavel Pípal - a asi nejen on - bude mít ve hře nejméně 2 hlasové role)
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Posel Smrti 3 / Black Mirror 3

Příspěvek od Wolverine »

Tak, po dohrání doplněn zbytek rolí + překladatelé atd. Jediný co mi ještě vrtá hlavou je jméno dabéra, který dabuje postavy právníka Dr. Jonese, Edwarda a Yuriho. Jestli někdo už posla smrti 3 hrál a ví kdo to je, tak sem napište jméno dabéra, ať je seznam kompletní.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Posel smrti III / Black Mirror III

Příspěvek od KOMZA »

Tak domněnka, že by výše neidentifikované postavy mohl dabovat sám Zdeněk Houb, se nepotvrdila. Herce prý kompletně řešilo studio, takže to bude otázka přímo na Fontánu. Dodnes netuším, kdo by to mohl být, ten hlas mi není vůbec povědomý, jak si ho teď připomínám.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Posel smrti III / Black Mirror III

Příspěvek od TmavyCyklista »

Já tam slyším takovou zajímavou kombinaci Alexandra Postlera a Antonína Navrátila, ale takovej hlas jsem doposud nikde jinde nesyšel.
Uživatelský avatar
Ralk
Příspěvky: 70
Registrován: 13 úno 2011 12:26

Re: Posel smrti III / Black Mirror III

Příspěvek od Ralk »

Intonace i barva hlasu u jednotlivých postav mi připomíná maloboleslavského herce Ivo Theimera
Odpovědět

Zpět na „Hry“