ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od Markus »

Neuvěřitelná ztráta, pořád se z toho nemůžu vzpamatovat. :( Čest jeho památce a ať odpočívá v pokoji. Tohle píšu v poslední době nějak často a nemám z toho vůbec radost...
Obrázek
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od DAN K. »

No ja uz jsem to chvili cekal, uz delsi dobu nevypadal dobre. Aspon ze ho jeste posledni rok stihli v Prelouci ocenit, i kdyz cenu mel stejne dostat mnohem driv za tohle: http://www.youtube.com/watch?v=jejV_PmsE38 Nejlepsi dabingovej vykon všech dob. Nemuzu si pomoct, ale v anglictine to zdaleka neni tak emotivni. Vysvetlovalo by to tu zahadu, proc je v ceskejch zebrickach oblibenejch filmu ten film mnohem vys nez v Americkejch i kdyz je o dejinach USA...
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od -Q- »

DAN K. píše:i kdyz cenu mel stejne dostat mnohem driv za tohle: http://www.youtube.com/watch?v=jejV_PmsE38 Nejlepsi dabingovej vykon všech dob. Nemuzu si pomoct, ale v anglictine to zdaleka neni tak emotivni. Vysvetlovalo by to tu zahadu, proc je v ceskejch zebrickach oblibenejch filmu ten film mnohem vys nez v Americkejch i kdyz je o dejinach USA...
souhlas, Forresta střih s takovou hereckou přesností, že ten film dotáhl k dokonalosti

pamatuju si ho z dětství z pohádky "O princi, který měl o kolečko víc", to sem sice nepatří ale shodou okolností rovněž hraje podobnou roli, doporučuju
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od Ištván87 »

Mezi dabéry jsem ho bral jako jednoho z nejlepších a mezi herci, které máme možnost vidět i v televizi byl pro mě vždycky nejlepší... Je to hrozná škoda že zemřel. Odteď bude Toma Hankse dabovat jenom Aleš Procházka, který není špatný, ale jak jsem tady psal už nejmíň stokrát, dokonalosti a vybroušenosti projevu pana Dlouhého nikdy nedosáhne...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od DavePave »

Už to tady padlo, osud je neúprosný a poslední dobou si odnáší samé skvělé lidi, i co se týče dabingové branže tak to je druhý za velmi krátkou dobu... :( Pan Dlouhý byl pro mě jeden z těch nejlepších dabérů. Lepšího hlasu se Tomu Hanksovi nikdy nedostane, i kdyby se pan Procházka snažil jak chce (on k Hanksovi sice taky jde dobře, ale V. Dlouhý je prostě nepřekonatelný). Čest jeho památce :-:
Frankburg
Příspěvky: 150
Registrován: 31 pro 2009 11:28
Bydliště: Brno

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od Frankburg »

Ach jo škoda....teď ty dabingy s Tomem Hanksem bez pana Dlouhého budou jiný :cry: :cry:

A asi se vám tohle nebude líbit,ale myslíte si že by teď mohl Toma Hankse vedle Aleše Procházky dabovat např. Ondřej Vetchý??
Slovenské DabingForum - slovenská verze českého Dabingfora, zatím v plenkách ;-)
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od ReDabér »

Je mi to také moc líto. Pan Dlouhý měl zvláštní a neoposlouchaný hlas, který se mi líbil zvlášť, když daboval Mela Gibsona. Je to opravdu zvláštní, tento rok každý týden-2 týdny slyšíme o úmrtí nějakého herce. Je pravdou, že tento rok má být energicky náročných. Bohužel to vidím i na své rodině.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 941
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od Pálkman »

Frankburg píše:Ach jo škoda....teď ty dabingy s Tomem Hanksem bez pana Dlouhého budou jiný :cry: :cry:

A asi se vám tohle nebude líbit,ale myslíte si že by teď mohl Toma Hankse vedle Aleše Procházky dabovat např. Ondřej Vetchý??
Je to nevhodné (tak brzo), ale jinak si myslím, že ani jeho bratr Michal Dlouhý Vladimíra Dlouhého v dabingu nemůže dobře nahradit.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od bloom »

Frankburg píše:A asi se vám tohle nebude líbit,ale myslíte si že by teď mohl Toma Hankse vedle Aleše Procházky dabovat např. Ondřej Vetchý??
Už ho daboval, ve filmu Vůbec nic společného.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZEMŘEL VLADIMÍR DLOUHÝ

Příspěvek od DAN K. »

Frankburg píše:Ach jo škoda....teď ty dabingy s Tomem Hanksem bez pana Dlouhého budou jiný :cry: :cry:

A asi se vám tohle nebude líbit,ale myslíte si že by teď mohl Toma Hankse vedle <a href="http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=34&t=79" class="postlink"><span style="color: rgb(0, 0, 0);"><span style="font-weight: bold;">Aleše Procházky</span></span></a> dabovat např. <a href="http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=35&t=713" class="postlink"><span style="color: rgb(0, 0, 0);"><span style="font-weight: bold;">Ondřej Vetchý</span></span></a>??
Já kdyz jsem vidle poprve Forresta, tak jsem nejdřív myslel, že to mluví Jan Hartl. ten projev byl velmi podobny, ale ten asi nikd ynic nedaboval. Nebo kdyby se ho ujal ivan trojan, taky by to nemuselo byt spatne. Z tech dabingovejsich hercu mi pak prijde nejlepsi jiri dovrak, alese prochazku mam velmi rad, ale k hanksovi se podle me moc nehodi....
Odpovědět

Zpět na „Obecně“