Maska / The Mask

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Lukiz
Příspěvky: 3480
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od Lukiz »

Už na druhé straně se jasně píše že 1. dabing "NENÍ MOŽNÝ získat". Můžete se tu scvoknout, skákat metr vysoko, vyhrožovat, prosit, ale je to k ničemu. Jestli má někdo přebytečnou energii, nechť ji věnuje k vyhledání a vyjednávání s majitelem práv.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4365
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od palg »

palg píše:
Opsha píše:Já tedy o prvním dabingu Masky slyšel že skončil v šuplíku, jelikož zkrachovali Q Films, které na něj držely práva.
Naštěstí se tahanice vyřešily do vydání DVD...
a kdy tedy má vyjít dvd???
ohledně vydání na DVD jsem psal do AW Studia a paní Wszolková mi napsala zprávu (tehdá, kdy šla Maska v TV s dabingem CT:

Dobrý den,
U filmu jsme jen vyráběli české znění s Bohdanem Tůmou v hlavní roli pro slovenskou firmu zastoupenou panem Pálou, který je nyní snad v USA a již žádné filmy nevydává. Pokud vím, tak film na DVD nevyšel a v programu ho má mít nyní Prima, nás neoslovila a co jsem syšela, tak půjde verze s panem Dejdarem.
himzu7
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2012 22:38

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od himzu7 »

já musím říct, že přesto že k Carreyovi jde jednoznačně nejlíp Tůma tady se mi víc líbí ten dabing s Dejdarem. Jde hlavně o dialogy, které jsou lepší právě v tom druhým dabingu. Třeba jak v parku volá stůj jako přimraženej tak to v tom prvním je úplně jinak... v tom druhým jsou prostě lepší hlášky, nemůžu si pomoct...
FragMan
Příspěvky: 432
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od FragMan »

Dneska to poběží po dlouhé době na Nově a podle programu v nové, širokoúhlé kopii. Možná je nějaká šance na původní dabing nebo na úplně nový s Tůmou...
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3262
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od oberon »

V ukázce jsem slyšel Tůmu a Šťastného, takže poběží původní dabing...
Uživatelský avatar
Arne Farin
Příspěvky: 86
Registrován: 12 říj 2009 15:32

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od Arne Farin »

Lukiz píše:Už na druhé straně se jasně píše že 1. dabing "NENÍ MOŽNÝ získat". Můžete se tu scvoknout, skákat metr vysoko, vyhrožovat, prosit, ale je to k ničemu. Jestli má někdo přebytečnou energii, nechť ji věnuje k vyhledání a vyjednávání s majitelem práv.
Ukazuje se, že stále platí "nikdy neříkej nikdy", neboť na Nově dnes od 15ti hodin běží skutečně 1. dabing. Pravděpodobně někdo skočil výš než ten zmíněný metr...
Vladajsoucna
Příspěvky: 641
Registrován: 14 pro 2010 20:26

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od Vladajsoucna »

FragMan píše:Dneska to poběží po dlouhé době na Nově a podle programu v nové, širokoúhlé kopii. Možná je nějaká šance na původní dabing nebo na úplně nový s Tůmou...
Obraz mi připadá stejný jako předtím, jinak je ale skvělé, že televize vyhrabala původní dabing snad po 15 letech.
FragMan
Příspěvky: 432
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od FragMan »

Obraz je 16:9, nová kopie a původní dabing je skvělý :-:

Kdo by potom tento dabing sháněl, stačí mi napsat soukromou zprávu.
FragMan
Příspěvky: 432
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od FragMan »

Takže autorská práva vlastní AW Studio?

Obrázek
Lukiz
Příspěvky: 3480
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Maska / The Mask

Příspěvek od Lukiz »

Někde o 3 stránky zpět je info z AW Studia že ten dabing dělali pro někoho jiného - Q FILM - takže bych řekl, že práva má někdo jiný.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“