Hra o trůny / Game of Thrones

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3356
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od jackb »

doplněno a přidal jsem k některý dabérům i role podle minulých sérií
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od Eleanor »

Viktorie Taberyová bude, pokud se nemýlím, Arya Stark. Což mě strašně naštvalo, protože to není zrovna nedůležitá postava a dvě předchozí série ji dabovala Anna Jurková... :vztek: A kolem půlky předchozí série změnil hlas i Bran Stark, což byl taky šok, ovšem ta Arya tomu nasadila korunu.
Potom nepřesnosti ve výslovnosti a nenávaznosti na předchozí série. V první sérii se Harrenhal vyslovoval "Harenhal", kdežto ve druhé a třetí to vyslovují "Harenhól". Gendry se v první a tuším i ve druhé vyslovoval "Džendry", ve třetí mu říkají "Gendry". Ladislav Cigánek mluví všemožné "štěky" nedůležitých postav. Proč ty vedlejší postavy nedabuje spíš někdo s méně signifikantním hlasem? Ned Stark (Alexej Pyško) říká v první sérii, v prvním díle: "Kdo z vás vládl v deseti lukem?" Scéna se ve druhé epizodě třetí série opakuje (tedy spíš její zvuk) a než by tvůrci ona slova vystřihli z minulého dabingu, namluvil tu větu prostě někdo jiný a úplně jinými slovy. :roll: Kde že je genialita dabingu první série... :x
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od Eleanor »

PS: Postavu, kterou ještě do třetího dílu třetí série mluvil Aleš Procházka, už ve čtvrtým taky dabuje někdo jinej. Tam se to fakt střídá jak na běžícím páse... 8-)
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od -kNiGHT- »

info z dílu 2 a 3:
Aleš Procházka - Paul Kaye (Thoros z Myru)
Petr Pelzer - Clive Russell (Brynden 'Černá ryba' Tully)
Pavel Šrom - Tobias Menzies (Edmure Tully)
Karel Richter - Robert Pugh (Craster)
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
fabec122
Příspěvky: 1593
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od fabec122 »

Může mi někdo potvrdit či vyvrátit změnu dabéra na Ohařovi od 9. dílu? Příde mi, že už to neni Stanislav Lehký.
Ještě bych měl dotaz okolo dabéra Roose Boltona a toho lučištníka z bratrstva, kdo to je? Má docela zajímavou barvu hlasu, a v dabingu jsem snad tento hlas ještě neslyšel, klidně bych byl pro, aby byl slyšet častějí
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od Eleanor »

Já jsem teda nepostřehla, že by se dabér Ohaře změnil, připadal mi pořád stejný. A Roose Boltona mluví Otakar Brousek ml., který dabuje zároveň Joraha Mormonta. :)
Naposledy upravil(a) Eleanor dne 19 dub 2016 00:44, celkem upraveno 1 x.
fabec122
Příspěvky: 1593
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od fabec122 »

Oj, je tam chyba, omlouvám se :D , nemá tam bejt Bolton, ale ten jeho poskok, v knize se jmenuje Vargo Hoat, v seriáli tušim že Locke
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od Fifa.21 »

Zrovna jsem chtěl něco doplnit ke 3. sérii :)
Takže Ohaře dabuje od toho nějákýho 9. dílo David Suchařípa a Lučištníka Tomáš Bartůněk. A s Tomášem souhlasím, rozhodně má zajímavou barvu hlasu je to takový "mladý Radan Rusev" a rád bych ho také slyšel častěji.

Dabing 3. série si mi celkově líbil, ale samozřejmě připomínky jsou :) Počet hlasů si myslím, že je OK to mě za uši netahalo, ale mohli si trochu pohlídat dabéry postav, aby se pak na herci nestřídali. Překlad se mi zdál také v pořádku, někdy ovšem zní trochu směšně když např. právě Ohař mluví takovou strojenou, spisovnou češtinou, kor když to je takhle ve "středověku" u nižžších vsrtev. Zvuk, tam akorát někdy (fakt z řídka) se mi zdáli potichu ty ruchy v pozadí... Děkujeme pana Žďánskému, že si pořád hlídá kvalitu a ještě se snaží přidávat nové, neoposlouchané hlasy :-:

A dále k 3. sérii:
Stanislav Lehký / David Suchařípa - Rory McCann (Sandor 'Ohař' Clegane)
Tomáš Bartůněk - Philip McGinley (Anguy)
Pavel Šrom - Richard Dormer (Beric Dondarrion)
Lucie Kožinová - Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu)
Jana Postlerová - Diana Rigg (Lady Olenna Tyrell)
Jaroslav Plesl - Ed Skrein (Daario Naharis)
Libor Hruška - Mark Killeen (Mero)
Aleš Procházka / David Suchařípa - Paul Kaye (Thoros z Myru)
Petr Lněnička / Michal Michálek - Iwan Rheon (Ramsay Sníh)
Tomáš Karger - Kristofer Hivju (Tormund Giantsbane)
Ladislav Cigánek / Jan Szymik - Mackenzie Crook (Orell)
Dalimil Klapka - David Bradley (Walder Frey)
Ludvík Král, Ester Lojdová a další
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od Eleanor »

Dialogy se mi zdáli lepší, než v 2. sérii (asi je to návratem Radky Přibyslavské), ale opět je tu problém s výraznými hlasy (obzvláště u pana Cigánka, jeho hlas je tak signifikantní, že jde okamžitě rozeznat a u vedlejších postav příliš "trčí". Zvlášť to bylo slyšet v devátém dílu, kde nevystupoval ani Malíček, ani Stannis Baratheon, ale pan Cigánek tam mluvil tak tři různé postavy. :) ) Jinak doufám, že Ohaře v další sérii opět namluví pan Lehký a ne David Suchařípa. Ještě mám v živé paměti, jak mi zkazil nadabovaného Hobita. Ten by se právě hodil na ty 'štěky'.
A ještě jedna poznámka k 10. epizodě. Mám pocit, že tam nemluví Jaimeho Michal Dlouhý, je to sice jen jedno slovo, ale na 95% to pan Dlouhý nebyl. ;)
Jo a ještě Jan Cina mluví kromě Joffreyho Baratheona taky toho kluka, kterého hraje Thomas Brodie-Sangster, ale neznám jméno postavy...
fabec122
Příspěvky: 1593
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Hra o trůny / Game of Thrones

Příspěvek od fabec122 »

Na podzim to pojede na ČT2, nejspíšě ve Čtvrtek kolem 22.00, očekávám, že asi zůstane dabing z HBO jako u Borgiů :?: :!:
Odpovědět

Zpět na „Seriály“