Harry Potter a Princ dvojí krve

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
JoeySid
Příspěvky: 22
Registrován: 13 črc 2008 03:32

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od JoeySid »

Mohli tam dát někoho méně tuctového než toho Maxiána.
Uživatelský avatar
kikulinka90
Příspěvky: 5
Registrován: 09 črc 2009 15:57

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od kikulinka90 »

teda ráda bych ještě něco dodala, co mě trochu na tom dabingu mrzí...O Ginny jsem psala, že mi nesedí k herečce..Nejvíc ale podělali scénu s famrpálem, kdy Harry mluví do rozdováděného družstva a Ginny najednou zahlásí Shout up!! to má správný grády, Bonnnie má takový hluboký, sametový hlas plný respektu, kdežto naše dabérka dětsky zařve Sklapněte....no, opravdu velký rozdíl....

(odstraněn spoiler)
"Mischief managed!"....neplecha ukončena...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od Markus »

Ehm, no kikulinko, je to asi s podivem, ale film jsem ještě neviděl a knihu jsem nečetl. Věděl jsem, že (odstraněn spoiler), ale nevěděl jsem podrobnosti. :( Tak pro příště prosím trochu méně spoilerování... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od AngelEyes »

Omlouvám se, Markusi, že ti modifikuju tvůj příspěvek, ale sám jsem měl chuť nakopat překladatele Medka do prdele, když v jednom rozhovoru v časopise tento spoiler sám vyzradil (pár týdnu po vydání knihy). Myslím, že je to nejdrsnější spoiler z celé potterovské série vůbec a rozhodně by pro naše fórum nebyla hezká vizitka, kdybychom ho tady takhle propírali.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od Markus »

V pohodě, to mi určitě nevadí, mě to včera hrozně naštvalo. Mně nevadí dozvědět se spoiler měsíce před premiérou, ale dozvědět se takovouhle věc pár dnů před tím, než půjdu do kina, to už tedy ano. Furt si říkám, jaké by to asi bylo, kdybych to do poslední chvíle netušil, ale to už se nikdy nedozvím...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od Kubaz »

Upřímě Markusi tě obdivuji, že si tohle ještě nevěděl. Už to tě muselo stát hodně úsilí... :)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od Markus »

No sám se divím, že jsem tomu tak dlouho unikal. :) Bohužel pár dní před cílem už jsem neunikl, ale tak co, nevadí. Že se z Anakina stane Darth Vader jsem věděl roky dopředu a v kině jsem stejně byl totálně mimo pod návalem emocí...
Obrázek
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od AngelEyes »

Markus píše:No sám se divím, že jsem tomu tak dlouho unikal. :) Bohužel pár dní před cílem už jsem neunikl, ale tak co, nevadí. Že se z Anakina stane Darth Vader jsem věděl roky dopředu a v kině jsem stejně byl totálně mimo pod návalem emocí...
Ne že bych snad spoilery schvaloval, ale na druhou stranu, když člověk ví, co má přijít, tak to taky docela stojí za to. Např. seriál 24 hodin je plný takových šlupek, zvláště pátá řada, ale já jsem bohužel před jejím sledováním příliš šmejdil po internetu, takže jsem se ty nejtučnější spoilery stejně dověděl. Sice jsem pak nebyl překvapený, že dotyčná postava umřela, ale zato jsem se celý díl klepal nedočkavostí, protože jsem čekal, že to každou chvíli přijde:)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od Joe Black »

Markus píše:No sám se divím, že jsem tomu tak dlouho unikal. :) Bohužel pár dní před cílem už jsem neunikl, ale tak co, nevadí. Že se z Anakina stane Darth Vader jsem věděl roky dopředu a v kině jsem stejně byl totálně mimo pod návalem emocí...
Vyjádřím se k dabingu i k emocím. Musím uznat, že dabing dopadl na výbornou. Maxián dodal Raddleovi tajemný nádech a nakonec to ani tolik nevadilo. Anežka Pohorská byla úžasná a v pár scénách dokonce zněla dospěle. Trochu mi vadila Jana Mařasová, která dabovala docela staře vypadající Narcissu Mafoyovou. Potom také potvrzuji Pavla Rímského jako Fenrira Šedohřbeta a přidávám Terezu Chudobovou jako Lianu. Byl jsem rád, že jsme po dlouhé době mohli více vidět prof. McGonagallovou. Petr Oliva zvládl svoji roli výborně. A k těm emocím: I když jsem závěr znal velice dlouho, v kině se mi chtělo brečet. On je soundtrack asi nejlepší co kdy k Harrymu byl, a kord hudba u již zmiňované závěrečné scény je velice srdcervoucí.... :cry: :cry: :cry:
EDIT: Plus jsem přidál další postavy...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Harry Potter a Princ dvojí krve

Příspěvek od Markus »

Takže před nějakou chvílí jsem se vrátil z kina. Ani nevím, jak bych začal. Všichni kdo tento dabing pomlouvají, či ještě lépe řečeno, ti kdo pomlouvají úžasného Vojtu Kotka, asi viděli v kině jiný film, než jsem viděl já. Možná jsem ještě pod návalem emocí, ale to byla dokonalost. I když by mu asi chvála od nějakého maníka z dabfora byla ukradená, stejně si neodpustím Vojtovi třikrát zatleskat: :-: :-: :-: A vůbec jsem z celého dabingu unesený. Tohle se opravdu nemůže líbit snad jen lidem, co už jim čeština není dost dobrá a dost "kůl" a nebo mají nějakou osobní antipatii k Vojtovi, jinak si to vážně vysvětlit nedokážu. Dřív jsem moc nemusel Jirku Kocmana, ale tentokrát mi přišel stejně dobrý jako Vojta a Anežka Pohorská. To byla radost poslouchat. Ale už dost, ať vás nezačnu nudit. Musím říct, že kdybych měl z letošních kinodabingů vypíchnout jeden, který mi přišel snad dokonalý, byl by to právě Harry Potter. Bravo!

P.S. Tak možná někoho překvapím, film jako takový se mi líbil ze všech dosavadních nejvíce. Přišel mi nejvyváženější, nejvtipnější, skvěle herecky zvládnutý, nejdospělejší a vůbec nej. Minimum barviček, minimum pohádkových prvků, velká dávka humoru a temnoty. Já jsem nadmíru spokojen... 8-) Jsem rád, že režisér zůstává u Harryho i nadále...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy“