Star Trek / Star Trek

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od DAN K. »

já bych to zhodnotil asi takhle od nejlepsiho dabera po nejhorsiho:
hlavica, procházka, holán - sedí přesně, perfektní
hruška, vondráčková - maj uplně jinej hlas,ale dohnali to herecky
neskusil - to samý, ten přízvuzk mi nepřijde nijak zlej, respektive je stejnej jako v originále, ten herec taky neni rodilej ruskej mluvčí, žije v usa od 6 měsíců.
rychlý - zbytečně přehrává a ani jinak na pegga moc nesedí, tohel měl mluvit david novotný
bouček - clekově nevýraznej, zjeména scéna kde přebírá velení lodi je zabitá a na začátku nemá pořádně opilej hlas- to se mu hodně nepovedlo, ale jinak to ujde, čekal jsem to horší...
-----
pavel vondra - šíleně přehrává, ale tady je to možná i dobře, protože bana je hrozně nevýraznej. ale jinak mě zarazilo že má vondra nějakej divnej hrdelní hlas, nevim jestli byl nastydlej, nebo je to jinym počtem snímků na blue-ray, ale takhle normálně nemluví.
zbyšek horák - líbilo se mi, skvěle vybranej mentorskej hlas pro starýho spocka, akorát bohdan zapomněl nechat přečíst první titulek iowa, coz je i zbytecny,. ale kdyz to tam jednou je, jednou ne, zni to blbe
bohdan tůma - se tam vůbec neměl obsazovat, na kirka staršího se nehodí, je moc starej a jak se pokoušel o mladej hlas, zní to jak parodie a ty jeho věty jsou víc patetický než ve skutečnosti a furt mi u toho cukaly koutky
nejhorši vec v tomhle dabingu je kdyz se kirk kluk predstavuje po padu auta - tady v originale mrazi v zadech, v cestine je to spatne zaintonovany, nema to udernost.
celkove je ten dabing hodne slusnej, docela se libil, ani mi moc nevadilo ze steky dabujou ty nejproflaknutejsi hlasy a jsem velmi rad ze tam nedabuje ZM.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od DavePave »

Celý film i dabing se mi velmi líbil, snad až jen na "přeruštěnou ruštinu" Petra Neskusila, který ale také nebyl tak špatný ;) :)
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Úryvek z recenze DVD na Moviezone.cz:
Nezbývá tedy než pochválit českou lokalizaci, kterou oplývá vše kromě audiokomentáře, a ještě zmínit dabing, který je… chvíle napětí… vážně povedený. V posledních letech sice bují trend nadávat na všechno, co v americkém filmu promluví česky, Star Treku by se ale podobné poznámky mohly vyhnout. Překlad totiž téměř stoprocentně sedí (do velké míry je nejspíš převzatý z pečlivě ošetřovaných kinotitulků) a hlasově se zadařilo prakticky na všech frontách. Možná vám bude trochu trvat, než si zvyknete na Simona Pegga s hlasem Petra Rychlého, podle mě se ale tahle odvážná volba vyplatila. Chekovův ruský přízvuk je vlastně stejně iritující jako v originále, ústřední dvojka sedí až nečekaně dobře a nejpříjemnějším překvapením je McCoy v podání Aleše Procházky. Tahle postava musela být asi nejtěžším oříškem, o to víc potěší, že nepřišla o svůj vtip.
Velmi mě to překvapilo a příjemně potěšilo. ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Markus »

No díky za tuto citaci, protože jsem se té recenzi záměrně vyhnul. :D No potěší to velice, obzvlášť u MovieZone... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Kubaz »

Markus píše:No díky za tuto citaci, protože jsem se té recenzi záměrně vyhnul. :D No potěší to velice, obzvlášť u MovieZone... :)
No a vidíš o co bys přišel. :D
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Don Arian »

takk tenhle dabing považuju za jeden z nejlepších dabingů minulého roku :-: . Všichni počínaje Liborem Boučkem přes Aleše Procházku a Petra Rychlého až po Jiří Plachý byli naprosto skvělý... pokud natočej i další díl si snažně přeju aby byl stejně kvalitní :-:
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od Don Arian »

Don Arian píše:tak tenhle dabing považuju za jeden z nejlepších dabingů minulého roku :-: . Všichni počínaje Liborem Boučkem přes Aleše Procházku a Petra Rychlého až po Jiřího Plachého byli naprosto skvělý... pokud natočej i další díl si snažně přeju aby byl stejně kvalitní :-:
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2981
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Star Trek / Star Trek

Příspěvek od takezo »

Antonín Navrátil - Reggie Lee (Test Administrator)
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
Odpovědět

Zpět na „Filmy“