Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
HonzaXXII
Příspěvky: 1953
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od HonzaXXII »

Lukiz: Tak to zírám, akorát bych se vsadil že ty díly pojedou pokuta nepokuta odpoledne dál. Narozdíl od zdejšího předmětu diskuze.

koubafire: Nevím, jak konkrétě vypadá ta třetí jmenovaná radě vadící scéna, pokud tam taky nejsou ohavnosti, tak bych z toho nedělal kovbojku, rodič zavražděný v přítomnosti dítěte šel i v nejednom starším detektivním seriálu (př. Vraedné pobřeží) i ve dne a nikomu to nevadilo. Ale ty první dvě jmenovaný věci (a nejedna další), fakt lituju, ale to opravdu nemá v bedně před desátou co dělat.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od DAN K. »

tento týden dostali pokutu i za díl ve 21:40... to uz asi u televize moc deti neni:)
salgado
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od salgado »

Já si myslím, že komerčním televizím ty pokuty bohatě vynahradí příjmy z reklamy, kterou do těch pořadů zařadí.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od bloom »

Já se tedy divím, že se z celé situace stala taková aféra a celé téma se dostalo daleko OT. Když se ze stejných důvodů předabovali jiné filmy, skoro nikdo se tu neozval. Já nový dabing už při pohledu na obsazení hlavních rolí také nevítám, první považuji za geniální, ale chápu, že pokud ČT chtěla splnit vysílací právo a respektovat RRTV, neměla jiné řešení než vyrobit nový. Kinodabing navíc nekončí na smetišti dějin, nachází se na DVD. ;)

Tím bych diskusi uzvařel a celé téma po vychladnutí hlav nás všech promazal od OT.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5060
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Joe Black »

No čtu celou tu diskuzi a nestačím se divit. :D Ale zeptám se na něco, co jsem tu nezahlédl (možná jsem to viděl špatně): Ví se, kdy tenhle "nový" dabing poběží? Bylo by zajímavé se na něj podívat a udělat srovnání. Když už to rozvířilo takovou debatu. :) Jinak jak zde bylo řečeno tak i já jsem si všiml, že spoustu sprostých výrazů se vysílá i relativně brzy před 22hod, ale třeba se jednou stane, že opravdu před 22:00 nic "sprostého" neuslyšíme. :)
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1317
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Stanley Roe »

Šmarjá ... tady jde snad o vyhraněný kanál pro dětské publikum, na němž byl tento film odvysílán a ať už se nám to líbí, nebo ne, dabing obsahuje výrazy, co můžou dávat špatný příklad dětem. Proto také tentokrát padla stížnost na úrodnou půdu. A protože ČT plánuje reprízu opět na Déčku, vyrobila si fungl nový dabing, co takové výrazy obsahovat nebude. Kolikrát se to tu musí zmínit, aby se lidé stále nevyjadřovali o pořadech, co jsou vysílány na standartních kanálech a jsou na nich slyšet i hrubé výrazy. Už to tady někdo zastavte. Prosííííím. :vztek:
HonzaXXII
Příspěvky: 1953
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od HonzaXXII »

A kolikrát my musíme vysvětlovat tobě že je to naprostej nesmysl?! Zaprvý vzhledem k výrazům tu padlo na úrodnou půdu kulový, protože tohle by dávalo špatný příklad dětem setsakra těžko, zvlášť v dnešní době kdy jsou šílený vulgarismy a sex na každým rohu. Zadruhý to NEMÁ NIC SPOLEČNÝHO s tím že to šlo na Déčku, kdyby to šlo o podzimních prázdninách na ČT1 nebo ČT2, tak RRTV udělala úplně stejnou kravinu.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od bloom »

Chtěl jsem téma uklidnit, ale evidentně se to nedaří.
Věřím Stanley, že jsi chtěl debatu zastavit, jak píšeš, ale svým příspěvkem jsi ji bohužel s Joe Blackem spíše obnovil.

Takže uzavírám diskusi OT podruhé a nadobro. Jakýkoliv pokračující příspěvek bude odstraněn (což se také původně stalo s mirbulovým videem zcela mimo mísu, ale evidentně si nedal říct a vložil ho znovu), na dané téma můžete pokračovat v sekci Sprostá slova a jejich cenzura. Doufám, že bude respektováno slovo moderátora.
PATdevast
Příspěvky: 49
Registrován: 06 led 2011 19:04

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od PATdevast »

No, přátelé, dnes jsem si po mnoha a mnoha letech pustil tenhle film a má jednu úžasnou vlastnost. Navzdory tomu, že jsem ho naposledy viděl tak v 8 letech mě i dneska výborně pobavil a samozřejmě to bylo daný z velký části dabingem. Když jsem náhodou zjistil, že film předabovali, tak jsem to úplně nechápal. Já si po x letech stáhnu film s jistou zvědavostí, jakej to asi bude mít dabing a narazím přesně na ten skvost s panem Fišerem a dalšíma, co si pamatuju z dětství. A zároveň se dozvím, že skutečně udělali další dabing. Sice jen ze zvědavosti bych ho chtěl slyšet, ale už teď mi to připadá jako prasárna.
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Astérix a překvapení pro Caesara / Astérix et la ...

Příspěvek od Michel »

Taky myslím, že kvůli několika sprostým slovům je absurdní dělat nový dabing. Ale když už, tak bych spíš než obsazení hraných filmů zkusil dodržet obsazení dabingů ČT:
Libor Terš (Asterix), Ladislav Županič (Cézar), Dalimil Klapka (Panoramix) a pana Schánilce by už bohužel musel zastoupit pan Jirák.

Těžko říct, jestli obsazení vymyslela paní Fronková nebo dramaturgie ČT. :-?
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Odpovědět

Zpět na „Filmy“