Zajímavosti

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
fabec122
Příspěvky: 1595
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Zajímavosti

Příspěvek od fabec122 »

První ukázka z německého dabingu Lídy Baarové http://www.kinobox.cz/video/11085-lida- ... -v-nemcine
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od bernyz »

V novém seriálu Drazí Sousedé jedna z hlavních rolí Oldřich Hajlich a Viktor Dvořák.
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od bernyz »

V sobotu 19.3. v Máme rádi Česko jako jeden ze soutěžících Filip Švarc.
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zajímavosti

Příspěvek od cenda »

Na youtube je několik dílů nováckýho pořadu Zlatá mříž a je tam celkem dost narážek na dabing. Petr Haničinec tam převlečenej za Columba zpívá písničku Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Miroslav Moravec jako Kojak zpívá Na Pankráci, na malým vršíčku a Ladislav Potměšil zase vzpomíná na svůj dabing Prasátka v Medvídkovi Pú. V jiným díle zase Jiří Kvasnička, Petr Svoboda, Václav Knop a Pavel Trávníček zpívají úvodní znělku MASHe s upraveným textem. :D
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Zajímavosti

Příspěvek od Džejňulka »

Tak tehdy se o dabingu ještě mluvilo docela často, dnes se to bere jako jen tak na okraj
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Michaela_
Admin
Příspěvky: 7071
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Zajímavosti

Příspěvek od Michaela_ »

fabec122 píše:První ukázka z německého dabingu Lídy Baarové http://www.kinobox.cz/video/11085-lida- ... -v-nemcine

tak německej dabér Jirky Dvořáka je parádně mimo :D :-x
DAN K.
Příspěvky: 1684
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvek od DAN K. »

Džejňulka píše:Tak tehdy se o dabingu ještě mluvilo docela často, dnes se to bere jako jen tak na okraj
No jo, jenže tenkrát mimo kina, když se chtěl dostat člověk k zahraničnímu pořadu, tak ho musel konzumovat s dabingem. A zahraniční pořady byly halvním pilířem vysílání. Dneska jsou spíš vycpávkama a největší sledovanost má domácí tvorba. Plno lidí stahuje originály z internetu a s prácí dabéru nepřijde nikdy do styku... Neříkám, že je to špatně nebo dobře, ale doba se prostě holt změnila.
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zajímavosti

Příspěvek od cenda »

Podle mýho je to celkem škoda, protože tím práce dabingových herců trošičku upadá. Když vezmu jenom ty detektivy tak Miroslav Moravec byl českej Kojak a Moulin, Petr Haničinec potažmo Dalimil Klapka českej Columbo, Jan Schánilec českej Maigret. Z jiný sféry třeba Pavel Zedníček českej Frank Lambert, Helena Kružíková zase česká Miss Ellie a mohl bych pokračovat dál. Prostě každej měl ve své biografii nějakej ten populární kousek, se kterým byl spojovanej (nezapomenu jak jsem se řezal smíchy, když vystoupil v Kouzelíkovi pan Haničinec převlečenej za Claudia :D ). Dneska je nabídka pestřejší, což je v pořádku, a našla by se tam velká spousta takovejch rolí, který by se daly prohlásit za ikonický. Co ale hapruje je to, že zůstává omezený penzum dabérů. Dám příklad. Jenom na ČT jdou během týdne tři detektivní seriály, z toho dva měly premiéru v posledních 2 letech (Hercule Poirot, Tlusťoch a Otec Brown), kde hlavní roli dabuje Jaromír Meduna. Jako by už ani tam nechtěli moc experimentovat a vymýšlet a automaticky sáhli po klasice.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2465
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zajímavosti

Příspěvek od Ištván87 »

Zrovna tohle nebyl úplně nejšťastnější příklad (ale máš pravdu). Hercule Poirot jede podle obsazení z Primy a Tlusťocha dělá pan Kvasnička, který je více zvyklý na obsazování standardních dabérů (na ČT dělá víc až poslední dobou) a Vladimír Blažek (Otec Brown) nikdy nebyl velký experimentátor. Ale jak říkám, máš pravdu.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
cenda
Příspěvky: 743
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zajímavosti

Příspěvek od cenda »

Já vím, já samozřejmě vybral ten nejkřiklavější případ jako ukázku :), samozřejmě co režisér to jinej přístup. Btw, Vladimír Blažek poměrně experimentoval tak před 20 lety, pak postupně začal v obsazování polevovat, ale vedlejší role v Otci Brownovi jsou obsazeny i poměrně málo se vyskytujícími dabéry zvučných jmen. To samý platí i o Jiřím Kvasničkovi na ČT.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Odpovědět

Zpět na „Obecně“