Záměna dabérů

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Džejňulka »

Míšo, mám to stejně - hlavně s tou Lojdovou a Chudobovou :D
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7063
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Michaela2 »

fááákt ? tos mě potěšila :D a já si říkala, že ty to máš určitě zmáklý :D

já si to uvědomila před pár dny, něco jsem psala na pc, k tomu měla zaplý Čarodějky, najednou jsem se zarazila a říkám si, ta Chudobová tu Phoebe dneska dabuje nějak "lojdovsky" a asi až po 5 minutách mi došlo, že je to Katka :D
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Džejňulka »

:) To znám - já vždycky slyším jednu z nich (v něčem jiném než v Čarodějkách) a řeknu si: áháá Phoebe. A pak řeším, která z nich to je.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7063
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Michaela2 »

Libor Hruška - Libor Terš ... jediným mým rozpoznávacím znamením je, že Terš mi naskočí hned, jakmile začnu pochybovat, tak je to L.Hruška -))
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7063
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Michaela2 »

Petr Gelnar - Vilém Udatný

zdá se mi, že jejich hlasy si jsou trošku podobné :-?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7063
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Michaela2 »

151kbar151 píše: Se Šromem a Výtiskem nesouhlasím-pžehrej si ukázku Šroma a pak Výtiska zde: http://www.youtube.com/watch?v=0Ry0gOav32M
tak ty v jednom příspěvku se ptáš, co je to za dotyčného dabéra a zde tvrdíš, že je to Výtisk a uděluješ moudra ? :-: :D nejsi bratr jistého uživatele ? :D :D
151kbar151
Příspěvky: 163
Registrován: 15 led 2012 15:05

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od 151kbar151 »

Michaela2 píše:
151kbar151 píše: Se Šromem a Výtiskem nesouhlasím-pžehrej si ukázku Šroma a pak Výtiska zde: http://www.youtube.com/watch?v=0Ry0gOav32M
tak ty v jednom příspěvku se ptáš, co je to za dotyčného dabéra a zde tvrdíš, že je to Výtisk a uděluješ moudra ? :-: :D nejsi bratr jistého uživatele ? :D :D
Psal jsem to pro to, že jsem si to myslel ale pak mi to nedalo a zeptal jsem se.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Záměna dabérů

Příspěvek od Michel »

Ejgoo píše:dabéři co mají podobný hlas:
...
Pavel Šrom x Bedřich Výtisk
No nevím, nevím, Bedřich Výtisk má podle mě mnohem více podobný hlas Michalu Pavlatovi. Pavel Šrom má sice taky takový příjemný chraplák, ale jiný než tito dva dabéři.


Jinak já dodneška nejsem schopný se 100%-ní jistotou podle hlasu rozlišit Aloise Švehlíka a Radoslava Brzobohatého. A nejen hlasy mají podobné, musím se přiznat, že než jsem tyto dva herce viděl v jednom filmu vedle sebe, myslel jsem si, že se jedná o jednoho herce :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Odpovědět

Zpět na „Obecně“