Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Příspěvek od palg »

Nevím, jestli to tu již není, ale napadlo mě, co takhle navrhnout některé herce, na Cenu Františka Filipovského za celoživotní dílo. Mě to napadlo, když sem viděl, že pánové Boris Rösner a Radan Rusev ji nemají a zasloužili by si jí dodatečně in memoriam (pokud se tak již nestalo).
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5053
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Příspěvek od Joe Black »

V poslední době, kdy zesnulo mnoho skvělých dabérů, by takových adeptů bylo více. :-(
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Příspěvek od palg »

Joe Black píše:V poslední době, kdy zesnulo mnoho skvělých dabérů, by takových adeptů bylo více. :-(
to mi je jasný, já nezapoměl na pana Dlouhého, Zavřela, Kolára, atd, ale jaksi se mi zdá, že tihle dva byli jaksi opomenuti. Nevím, jestli sis všimnul, že ze začátku v devadesátých letech oceňovali i in memoriam.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5053
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Příspěvek od Joe Black »

Jo, jistě s Rösnerem a Rusevem souhlasím a do budoucna neopomenout třeba i další zmiňované... Ale do tohohle výběru asi zasahovat nemůžeme... :-?
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2626
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Příspěvek od Pan X »

Chtěl bych oživit toto téma. Rozhodně souhlasím s palgem. Je veliká škoda, že tu byli herci velikáni, kteří by si cenu zasloužili a nebyla jím udělena i posmrtně. Viz z nedávné doby pan Milan Slepička. Nebo také Jiří Plachý, Zdeněk Hess, Vladimír Fišer, Pavel Pípal, Vladimír Čech, Bedřich Šetena, Jaroslav Kaňkovský, Oldřich Janovský, Jan Hanžlík, Mirko Musil, Jana Altmannová, Ladislav Potměšil, Karel Chromík, Aleš Jarý, Vladimír Kudla, kteří cenu rozhodně také měli dostat. :cry: Podle mě z herců, kteří by si cenu zasloužili jsou: Jaroslav Vlach, Jaromír Meduna, Blanka Zdichyncová, Pavel Rímský, Zdeněk Maryška, Miloslav Študent, Daniela Bartáková, Jiří Havel, Bohuslav Kalva, Stanislav Šárský, Jiří Knot, Ladislav Županič, Miroslav Saic, Ota Jirák, Zdeněk Bureš, Miloš Vávra, Václav Knop, Karel Heřmánek, Karel Mišurec, Zdeněk Dvořák, Pavel Zedníček, Jiří Ptáčník, Jaroslav Horák, Jaroslav Satoranský, Zdeněk Rumpík, Dušan Sitek. Jak na to koukám, je pořád dost herců, kteří ocenění nedostali. :)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7044
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Návrhy na Cenu FF za celoživotní dílo

Příspěvek od Michaela2 »

Pan X píše: 26 říj 2023 22:19 Je veliká škoda, že tu byli herci velikáni, kteří by si cenu zasloužili a nebyla jím udělena i posmrtně. Viz z nedávné doby pan Milan Slepička. Nebo také Jiří Plachý, Zdeněk Hess, Vladimír Fišer, Pavel Pípal, Vladimír Čech, Bedřich Šetena, Jaroslav Kaňkovský, Oldřich Janovský, Jan Hanžlík, Mirko Musil, Jana Altmannová, Ladislav Potměšil, Karel Chromík, Aleš Jarý, Vladimír Kudla, kteří cenu rozhodně také měli dostat. :cry:
To není škoda, to je přímo ostuda, že jim nebyla udělena cena ani in memoriam.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“