Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
peno
Příspěvky: 251
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od peno »

Je tu ještě jedna možnost: že ČT vytvoří k chybějícím dílům dabing zcela nový. Což tedy nevím, jestli se bát, nebo doufat. Ale hůř, než u BH Promo by to snad nedopadlo.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od HonzaXXII »

O tom pochybuju. Jestli ty Hormony vytáhl Seznam, tak ČT se už nemá co vymlouvat na nějakou nekvalitu. A pak už zbývá jen ta Kostní dřeň, a to se s velkou pravděpodobností nestane nic - koneckonců když jim nevadilo pár odlišně nadabovaných dílů Smolíkových...

Já osobně bych se bál jiné věci. Na tom ofiko YouTube kanále jsem si všiml, že některé díly jsou zkrácené. Zrovna té nešťastné Kostní dřeni tam chyběl konec. Tak aby nám ČT nevysílala "Ultramoderní 999999K HD obraz", ovšem prostříhaný.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Alesfiala »

Překvapilo mě, že se Byl jednou jeden... vrací na Déčko. Kolik sérií toho vzdělávacího cyklu odvysílají, nevím, a zda se dočká české premiéry i chybějící série Byla jednou jedna... Amerika, to bych zatím silně pochyboval, jelikož nevím, zda na to by měli peníze to nadabovat, akorát by Maestra už nemohl dabovat Vladimír Fišer. Měl by někdo nějaký tip na dabéra tohoto vousatého průvodce? Mohli bychom to dát na hlavní stránku k hlasování, jaký hlas by měl mít.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Alesfiala »

Pokud si dobře pamatuju, tak v Byl jednou jeden... hraje každá postava více postav. Jako že Maestro tam určitě hraje šéfa v mozku a jednu starou červenou krvinku, tu chytrou, Petr jistě bude taky znázorněn u více postav. Proto by bylo lepší si k těm určeným postavám určit, které postavy znázorňují. Tak jsou tam Maestro, Petr, Petřík, Petra, Vazoun, Metro, Mercedes Psí, Vazoun, Hromotluk a Skrček, nebo jak se tyto postavy v češtině jmenují, pokud jsou Českou televizí nějak pojmenovány. Tak pokud Josef Petrásek už kvůli chybějícím dílům to nechal celé předabovat kvůli jednotnosti celé série, tak jsem si jist, že všechny postavy každého představitele daboval stejný herec, stejně jako v originále. To, že dvě různé postavy Maestra dabovali v ČT dva různí lidi, to je od nich velký bonus, ale můj názor je takový, že by to mělo být dabované se stejným množstvím herců, jako v originále. A taky mi ta DVD znělka přijde s mnohem větší šťávou než původní. Raději pojďme spekulovat nad tím, zda se to vrací na Déčko hlavně kvůli tomu, že nadabovali sérii Byla jednou jedna Amerika, nebo ne.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
peno
Příspěvky: 251
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od peno »

Vzpomene si někdo, jak vypadaly titulky na Seznamu? Já už bohužel ne. ČT tam má jen na začátku napsané "Česká televize uvádí animovaný seriál" a pak název seriálu a epizody. Na konci pak mají jen "České znění BH Promo 2008". Což je vtipné, když od nich nepoužili absolutně nic. I ta úvodní písnička je z původního dabingu ČST. Ale že je to on se divák na Déčku nemá jak dozvědět :roll:
Formát obrazu je nějakých 14:9. Což, pokud si dobře vzpomínám, odpovídá tomu, co vysílal Seznam.
bondicek98
Příspěvky: 221
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od bondicek98 »

Z tohodle jsem trošku zmaten
Přílohy
Screenshot_20230703-233929_LepTV.jpg
Uo6o
Příspěvky: 65
Registrován: 07 led 2023 07:53

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Uo6o »

Bohuslav Kalva (vedoucí chromozomů)
Tomáš Juřička (vítězná spermie)
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Alesfiala »

Já bych řekl, že je to podobně jako u Šmoulů v závislosti na producenta, zda to bude s ČST dabingem nebo DVD dabingem. Pokud to mají s DVD dabingem, tak budiž, že to na konci není podvrh. I když nevím, zda ta znělka v DVD menu je celá nebo uříznutá. Navíc ten ořez obrazu vypadá na rok 2016, což taky o novém vydání vypovídá. Můžu si to porovnávat s DVD, které mám naštěstí doma. Pokud se ukáže, že to vysílají na Déčku s původním dabingem, měli bychom je ten titulek na konci upozornit.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
peno
Příspěvky: 251
Registrován: 06 říj 2020 19:02

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od peno »

Jak už jsem psal, vysílají to s původním dabingem ČST, včetně úvodní znělky z něj. Od BH Promo v těch prvních dvou dílech nebylo vůbec nic. Hádám, že s dabingem BH Promo bude jen epizoda 4, jako před třemi lety na Seznamu, což se dozvíme ve čtvrtek. Uvidíme, co Hormony, ale není důvod, aby je ČT nevysílala, když už je odvysílal Seznam. Takže bych předpokládal, že s dabingem BH Promo uvidíme opravdu jen ten jeden díl, který ČST, podle všeho, ani nenadabovala. A díky bohu za to.

Edit: Takže čekat netřeba. Všechny díly jsou totiž už teď dostupné na iVysílání. Takže 4. díl opravdu s dabingem BH Promo, Hormony s dabingem ČST. Ostatní díly jsem nekontroloval, ale předpokládám, že budou také s dabingem ČST.
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Byl jednou jeden život / Il était une fois... la vie

Příspěvek od Alesfiala »

Dobře, ale to musíme na ten titulek na konci upozornit Českou televizi, že to mají špatně a že to vysílají s původním dabingem. Je to mnohem větší podvrh než u Willyho Foga.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
Odpovědět

Zpět na „Seriály“