Hledám názvy filmů

Hledám názvy filmů

Příspěvekod James Plesson » 31 led 2017 12:46

Snažím se už dlouho přijít na několik filmů a stále nic, tak to zkusím u tady.

1. Je americké drama odehrávající se okolo jejich těžkého průmyslu oceláren( nevím, jestli je to před nebo poválečné období 2.SV). Vím, že je černobílý a že jsem ho viděl na ČT 2, někdy v odpoledním, tuším nedělním vysílání v 90.letech, to tyhle staré americké filmy dávali v rámci nějakých filmových návratů, tuším... Pamatuji si scénu, kdy se převrhne jedna slévárenská pec, respektive, asi řetěz přetrhne a rozžhavená ocel se rozlije na zem a krom jednoho dělníka stihnou všichni utéct do bezpečí a on zůstane uvězněn v rohu a jak se k němu blíží ta ocel a nemá kam utéct, tak ty ostatní dělníky napadne, ho vysvobodit takovým tím dlouhým slévačským držákem na menší vylévání z obou stran ho tím myslím, že nadzdvihnou nad tu ocel a zachrání. Víc si nepamatuji. :(

2. Tak to bude americký horor, thriller nebo kriminálka. Odhaduji období natočení, tak 80.léta, možná přelom 90.let. Viděl jsem ho v první polovině 90.let, nevím jestli v TV nebo z VHS. Pamatuji si akorát jednu scénu, kdy rodiče večer něco řeší v kuchyni a nepamatuji si, zda malý kluk nebo holka( tak okolo 6 let) vběhne do obýváku, který má ty velká okna do zahrady, a nejdříve volá na jejich psa( tuším něco, jako bišonek nebo podobná rasa), co leží na gauči a pes nereaguje a tak si k němu přisedne a pes nic a jak ho pohladí, tak z toho psa stáhne kůži i se srstí, pak začne řvát, v což přiběhnou rodiče a otec, toho stáhnutého psa vezme a jde hodit do záchodu, ale ten se ucpe, zaplní a celou podlahu záchodu a koupelny vytopí krví a v tom, jestli si dobře pamatuji, jim zavolá ten vrah, co asi stojí v jejich zahradě a pozoruje je...

3. Je americký horor nebo sci-fi. Období natočení, tak 80-95. Viděl jsem ho v první polovině 90.let, spíše z VHS. Pamatuji si akorát, tuším matka s dcerou leží v objetí na zemi nějaké tovární haly nebo hangáru, v pozadí oheň, asi po výbuchu a nad nimi se ve výšce pohybuje takový velký "červ" nebo had s dlouhým tělem a má takovou držku s lidskými rysy a teče mu z ní snad sliz a samozřejmě je chce zabít a asi sežrat... Vím, že jsem viděl krátký spot ve starém Kinoboxu. Nemáte někdo nějakou nahrávku na staré VHS se starým Kinoboxem, tak do roku 98 ??? :D

4. Myslím, že může být natočený 70-95. Spíše si myslím, že je evropský, ale může to být i kanadský, ti točili hodně pro děti. Viděl jsem ho v TV, tuším na ČT, možná ještě za ČST. Je to buďto sci-fi, historický nebo dobrodružný pro mladistvé. Z toho jsi pamatuji jen střípky a to, že nějaký mladý kluk (rozmezí věku 9-16) má zabít draka či nějaké monstrum, žijící v podzemí, možná v jeskyni. Myslím, že když ho jde zabít, tak k němu vstupuje, jako nějakou norou( o velikosti železničního tunelu) za městem, kde žije, možná na poli či lese. Pak si míhavě pamatuji, že na ho cestu vypraví, buďto stará bába anebo spíše jeho malá kamarádka, nějakým lektvarem, aby měl sílu toho draka či monstrum přemoci. Ještě mě napadá, že mohl mít blond vlasy a trochu mi tam sklouzává, že to město, jestli to bylo, tak mi přišlo taková severská samota, ale moře si nevybavuji...

5. Tak tenhle, myslím, že je to buď ruský nebo polský filmy, každopádně, bych řekl, že je natočený v bývalém bloku sovětských republik, někdy mezi lety 75-91. Myslím, že má i starý pěkně znějící dabing. Viděl jsem ho na ČT v 90.letech. Pamatuji si velmi dobře na scénu, kde si dobírají ostatní chlapy otce jedné malé holky( tak 6-9 let), nevím, jestli na ubytovně nebo někde v práci. Buďto stojí nebo ho postaví na židli, či něco a na hlavu mu dají kýbl s močí. Myslím, že je opřený až ke stopu a jak tam stojí, už unavený, tak za ním přijde jeho dcera a on jí okřikne, aby tam za ním nechodila a po chvíli už to nevydrží a spadne, samozřejmě je celý od té moči. Už nevím, jestli něco neprovedl a oni se mu tím mstí nebo to byl nějaký trest, že je to "třídní nepřítel" a straníci ho potrestali podřadnými pracemi...

6. Ten jsem viděl také, někdy mezi lety 90-95 na ČT(ČST) nebo na VHS, může to být i díl seriálu. Odehrává se v Africe. Pamatuji si, že asi na konci, když se holka s klukem( možná sourozenci, přátele, partneři) rozloučí s Masajem a nastoupí do starého o bouchaného autobusu, co má vzadu dveře a sednou si dozadu. Tak je střih odjíždějícího autobusu a pak na toho Masaje, co hodí oštěp, který právě prorazí ty zadní dveře. Je a ještě, myslí černocha co sedí vzadu s nimi to vyděsí a říká tomu klukovi, že Masajové jsou s oštěpem v hodu nebo lovu, nejlepší na světě a že kdyby chtěl, tak tím oštěpem ho trefí přímo do oka.

7.Myslím, že je to western z období Americko-mexické války nebo určitě by to mělo být 19.století. Děj je o tom, že skupina, asi povstalců táhne velká děla přes velkou vzdálenost k bitvě, aby s nimi podpořili povstalce. Pamatuji si, že je táhnou přes řeku a kopce a myslím, že se s nimi musí dostat skrz město, které je pod kontrolou nepřátel, protože to buď jinudy nejde nebo by to trvalo moc dlouho. Aby ty děla provezli, tak vymyslí, že je na oko přestaví na okrasné vozy do karnevalového průvodu, který bude ve městě. Oni sami jsou v tom karnevalovém průvodu převlečeni do bílých hábitů s kuklami, jaké používá třeba Ku-Klux-Klan. Ti co jdou vedle "vozů", nesou v rukou svíce a někteří se schovávají i snad uvnitř těch vozů. Ještě si vzpomínám, že ten film jsem viděl, tak 2008-2012 na tuším Nově nebo Nova Cinema v sobotu nebo neděli odpoledne.

Když by jste si na něco vzpomněli, předem děkuji. ;)
Tím, že se pře-dabuje původní dabing, ztrácíme jako národ kus historie a identity. Můj názor je, že dabing před rokem 94 má nepřekonatelnou kvalitu a kouzlo a po něm, začal ztrácet na obou...
James Plesson

Zpět na Otázky a odpovědi