Dabing a umělá inteligence

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od TmavyCyklista »

Richarde, prosím, už ne... Já naopak velmi doufám, že ČT takovou blbost nikdy neudělá. Ne, opravdu nechápu, co na tom syntetickým dabingu na přání vidíte.
sedamys30
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2022 20:02

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od sedamys30 »

Asi tak. Úplně stačí jak se dabing v posledních letech przní na objednávku různých kabelovek, ne tak ještě tahle umělina. Pokud si s tím chtějí hrát fanoušci, tak prosím, ale ať to nikomu nevnucují jako kvalitu, která může soupeřit s profesionály.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1717
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od Jack_6428 »

Teď řeknu něco kontroverzního, ale... Pusť ukázku průměrnému divákovi a vsadím se, že nepozná rozdíl a ještě bude spokojen.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od TmavyCyklista »

Tomu plně věřím, ale já si myslel, že zde nejsme průměrní diváci. Možná mám růžový brejle a jsem zde v drtivé menšině...
sedamys30
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2022 20:02

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od sedamys30 »

Jack_6428 píše: 10 úno 2024 20:19 Teď řeknu něco kontroverzního, ale... Pusť ukázku průměrnému divákovi a vsadím se, že nepozná rozdíl a ještě bude spokojen.
Takže jen proto, že se předpokládá, že průměrný divák to nepozná, je oprávněné takto vydrbat se všemi. Já chápu, že v dnešní době jsou pro některé jedince peníze až na prvním místě, kvalita všeho možného až na tom posledním, ale že budou standardy zákazníků natolik nízké, aby se spokojily s takovým podvrhem, to je moc i na mě. Nehledě na to, že ani samotní dabéři či jejich příbuzní by si určitě nenechali líbit, aby někdo jejich hlasy nebo jejich zesnulých příbuzných někdo zneužíval ke svému obohacení.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5053
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od Joe Black »

o_ciz píše: 09 úno 2024 16:14 Neodolal jsem a taky jsem začal s AI dabingem experimentovat. Zkusil jsem si vytvořit dabing jedné ze scén v rozšířeném Pánovi prstenů. Tady je ukázka:

https://youtu.be/isi1p8-Z4VA

Určitě by tam šlo dost věcí ještě vyšperkovat, ale podle mě to jako základ zní docela použitelně, co myslíte?
Za mě pro tento konkrétní příklad skvělé :-:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od bloom »

richardda píše: 09 úno 2024 18:35 naprosto NIC nebrani tomu aby se CT zacala zajimat o to jak divakum zpristupnit i ty "nestastne" HROZNY HNEVU nebo RUMOVY BULVAR anebo i LEOPARDI ZENU v jejich puvodnich starych dabinzich
Uvedené dabingy jsou přístupné. Stačí navštívit badatelnu ČT, kde je možnost je zhlédnout. :)
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1717
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od Jack_6428 »

TmavyCyklista píše: 10 úno 2024 20:34 Tomu plně věřím, ale já si myslel, že zde nejsme průměrní diváci. Možná mám růžový brejle a jsem zde v drtivé menšině...
No, my průměrní diváci určitě nejsme. Ale taky to, co si myslíme a chceme my, je většinou právě proto jedno. Ať už firmám, které to řídí anebo divákům, kterých se nějaký náš názor či zásah dotkne.
sedamys30 píše: 11 úno 2024 00:00
Jack_6428 píše: 10 úno 2024 20:19 Teď řeknu něco kontroverzního, ale... Pusť ukázku průměrnému divákovi a vsadím se, že nepozná rozdíl a ještě bude spokojen.
Takže jen proto, že se předpokládá, že průměrný divák to nepozná, je oprávněné takto vydrbat se všemi. Já chápu, že v dnešní době jsou pro některé jedince peníze až na prvním místě, kvalita všeho možného až na tom posledním, ale že budou standardy zákazníků natolik nízké, aby se spokojily s takovým podvrhem, to je moc i na mě. Nehledě na to, že ani samotní dabéři či jejich příbuzní by si určitě nenechali líbit, aby někdo jejich hlasy nebo jejich zesnulých příbuzných někdo zneužíval ke svému obohacení.
No, to netvrdím, že to je oprávněné. Nikde. Jen říkám, že průměrný divák to uvítá. Ten který kouká zdarma na terestriku, koupí film na dvd a možná si platí voyo. Jednak proto, že kvalita AI dabingu stoupá do bodu, kdy bude těžké rozeznat fake i pro nás. Druhak proto, že takový divák nemá čas, chuť a někdy ani kapacitu přemýšlet o možných morálních, technických, ekonomických či právních dilematech. A tento divák je ten, který určuje, co bude umožněno systému dělat - z větší části. Dokud z toho bude levně profitovat a nikdo mu nešlápne na kuří oko, bude mu to jedno. To je realita.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
richardda
Příspěvky: 1112
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od richardda »

bloom píše: 11 úno 2024 12:17 Uvedené dabingy jsou přístupné. Stačí navštívit badatelnu ČT, kde je možnost je zhlédnout. :)
Dekuju za tip. ;) Ale tohle je pro me opravdu krajni moznost a jelikoz nejsem badatel, ale bezny divak - koncesionar a fanousek starych nebo-li puvodnich dabingu, rad bych aby CT stare nebo-li puvodni dabingy nedrzela pod zamkem v archivu, ale normalne je odvysilala. VSECHNY lety zde na foru uvedene duvody proc to nelze, jsou jiz DAVNO naprosto liche. Je povinnosti CT tyto skvosty spristupnovat sirsi divacke obci a ne jen par badatelum. :nesouhlas:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4725
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing a umělá inteligence

Příspěvek od Newmy »

richardda píše: 12 úno 2024 14:04 sirsi divacke obci a ne jen par badatelum. :nesouhlas:
Je čas prozřít, že ty nejsi širší divácká obec, ale právě ten "badatel" :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Obecně“