Zachovejme klid / Ne nous fâchons pas

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9382
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Zachovejme klid / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od filip »

My se nehněváme
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ČT

V českém znění: Jan Šťastný - Lino Ventura (Beretto), Kateřina Lojdová - Mireille Darc (Eglantine), Martin Sobotka - Jean Lefebvre (Michalon), Ondřej Kavan - Michel Constantin (Jeff), René Slováčková - Sylvia Sorrente (Vicky), Otakar Brousek ml. - Tommy Duggan (Plukovník), Stanislav Lehký - Guy Henry (Marcel), Pavlína Kostková Dytrtová - France Rumilly (Gisele), Viktor Dvořák - Thierry Thibaud (Shark), Jan Köhler, Radovan Vaculík, Jan Battěk, Richard Wágner, Petra Hobzová

Překlad: Jolana Kubíková
Dialogy: Helena Čechová
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Petr Posolda
Vedoucí výroby: Barbora Petrů
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie: Petr Pospíchal
Vyrobila Česká televize - 2023
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od salgado »

Papírově není Jan Šťastný špatná volba, ale nechápu, proč nemají na ČT nějakou jednotnou dramaturgii v obsazování. Minule obsadili na Venturu Hlavicu, předtím Stránského či Medunu. Proč to pořád mění? Jinak jsem ale rád, že konečně někdo tuhle šedesátkou krimikomedii vytáhl.
Naposledy upravil(a) salgado dne 26 dub 2023 22:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6806
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od bloom »

salgado píše: 26 dub 2023 16:34 nechápu, proč nemají na ČT nějakou jednotnou dramaturgii v obsazování
Tak zrovna u Lina Ventury nebyla na ČT nikdy (Haničinec, Frej, Švehlík, Rímský, Vávra...).

Mně naopak papírově Jan Šťastný jako moc dobrá volba nepřijde, byť je to vynikající herec, měl být podle mě obsazený někdo s o trochu drsňáčtějším projevem (takový Jan Kolařík by podle mě byl skvělý). Nicméně Vendula Příhodová a Martin Sobotka se mi líbí (i když by podle mě by ještě o něco víc seděl oblíbenec pana režiséra Josef Carda :) ).
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od salgado »

Máš v podstatě pravdu, ale řekl bych, že Šťastný je zhruba na úrovni Lukáš Hlavici, takže by to nemuselo až tak úplně drhnout. Ono by se asi nic nestalo, kdyby na Venturu nasadili pana Medunu, protože Ventura nevypadá se svým drsňáckým pohledem jako čtyřicátník, a jak říká DAN K., tak dvacet let není žádný problém. A s tím Cardou máš pravdu, kdyby to dělal pan Kloss, asi by tam byl. Sobotka bude znít hodně mladě. Vůbec se divím, že tento francouzský film nedělal pan Kloss.
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od salgado »

Jinak zcela zjevně to bylo natáčeno spolu s filmem Proslov.
kit.hl
Příspěvky: 282
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od kit.hl »

A TOHLE UŽ BYLO V TV ??
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od salgado »

Ne.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14419
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od Mark LS »

V premiéře v sobotu 27.4. na ČT2, ale pod názvem Zachovejme klid, Filipe :!:
Naposledy upravil(a) Mark LS dne 08 dub 2024 02:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7047
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od Michaela2 »

Jsem si říkala, že ten překlad je nějaký zvláštní. Doslovně Ne nous fâchons pas znamená Nehněvejme se!
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2650
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: My se nehněváme / Ne nous fâchons pas

Příspěvek od KOMZA »

Tak v případě názvu přece jen nemuselo hned jít přímo o překlad, víme koneckonců, jak to s těmi názvy je.

Nicméně mě překvapuje, že se na ČT rozhodli u Ventury opět pro další hlas a že se nepokouší zachovat nějakou „konzistenci“, ač by to bylo možné. Mně se před lety Lukáš Hlavica na Venturovi dost zamlouval a teď tu na DF vidím, že s ním vznikl i dabing Mlčenlivého, tudíž bych čekala, že v tomto obsazení budou pokračovat, zajímavé.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“