MISTŘI DABINGU - podcast

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2326
Registrován: 04 lis 2019 22:50

MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Videopodcast o českém dabingu
Dostupné na: YouTube, Spotify a s bonusy na Herohero

7. Pavel Rímský - YouTube | Herohero | Spotify

6. Jitka Moučková - YouTube | Herohero | Spotify

5. Filip Jančík - YouTube | Herohero | Spotify
Filip Jančík nadaboval Codyho v legendárním seriálu Krok za krokem, je hlasem Stiflera v prcičkové sérii a znát ho můžete taky jako Brendana Frasera ze série Mumie. Bavili jsme se o tom, jak je možné, že má tolik spjatých herců, jestli víc režíruje, než dabuje, nebo jak se dívá na budoucnost umělé inteligence ve spojení s touto profesí. Nahlédli jsme také do problematiky továrny, kterou se dabing postupně stal a velmi podrobně jsme rozebírali, jaká je vlastě režijní profese v tomto průmyslu. Ačkoliv Filipa jistě poznáte po hlase, jen těžko ho zaregistrujete podle vizuálu. Nehraje v divadle a není nikde moc vidět, což mu v showbyznysu prý ubírá nabídky, na druhou stranu se prý hlasem živí rád a chce tuto práci dělat podle svých slov navždy.

4. Zdeněk Mahdal - YouTube | Herohero | Spotify
Kdo by neznal Nicolase Cage. Ačkoliv jeho sláva značně upadla, každý česky divák si ho představí jedině s hlasem Zdeňka Mahdala. Já nejsem výjimka, proto jsem s panem Mahdalem mluvil o tom, jestli je Cage jeho dabingová srdcovka, nebo jak vnímá jeho filmografii. Rozpovídal se o tom, jak náročné je provozovat vlastní studio a jaká úskalí to přináší. Ptal jsem se samozřejmě i na Lidl, protože Zdeněk Mahdal je již 20 let hlasem tohoto řetězce v Čechách. Vedle hvězd, jako je Hugh Jackman, Kevin Costner nebo právě Nicolas Cage, je tento mistr i hlasem Diega z Doby ledové. Proč tedy nenávidí kreslené filmy? Mluvili jsme i o přístupu k životu a volném čase, kterého pan Mahdal umí velmi kreativně využít.

3. Miriam Chytilová - YouTube | Herohero | Spotify
Miriam Chytilová je česká Jennifer Aniston. Od Přátel ji dabovala v podstatě všude a takřka neexistuje jiná volba, při castingu na tuto slavnou herečku. Ptal jsem se, jak vznikal legendární dabing Přátel, jak vnímali herci nemoc Rostislava Čtvrtlíka (hlas Chandlera) a jestli mezi nimi také vzniklo přátelství. Dále jsme velmi podrobně probrali režijní kariéru paní Chytilové, která je velmi bohatá a zajímavá. Při režii filmu V zajetí démonů jí například odpadla dabérka hlavní hrdinky a bylo třeba udělat krizové řešení, které se ale později ukázalo jako správné. Povídali jsme si i o vulgarismech v překladu a o tom, jakou službu na české scéně udělal Netflix, když sem přišel.

2. Michal Jagelka - YouTube | Herohero | Spotify
Michal Jagelka je český Legolas, DiCaprio, JT z Kroku za krokem, Kang z Marvelu nebo Herr Flick z Haló haló. Bavili jsme se o jeho začátcích v dabingu, o tom, proč přestal v jednu dobu úplně dabovat a také proč byl dvakrát přeobsazen z jeho železně spjatého Leonarda DiCapria. Mimo to jsme probrali nedávného Morbia, u kterého se prý kompletně změnil konec, a Kanga, kterého si Michal sice zamiloval, ale kvůli kontroverzím herec v Marvelu pravděpodobně skončí, tudíž o postavu Michal dost možná přijde. O co ale nepřijde nikdy, jsou vzpomínky na dabování seriálu Haló haló po boku Ivy Janžurové, Václava Postráneckého nebo Lubomíra Lipského. Měl dokonce tu čest, setkat se s britským hercem, který ztvárnil Herr Otto Flicka, kterého Michal mistrně nadaboval do češtiny a ukázat mu náš dabing. Krátce přišla řeč i na Piráty z CERMATU, ve kterých nadaboval svého spjatého Orlanda Blooma a vrátil se tak ke své velmi známé roli Willa Turnera. Jaký má Michal přístup k životu? A věří v budoucnost dabingu?

1. Petr Burian - YouTube | Herohero | Spotify
Petr Burian je hlas Rajeshe Koothrappaliho z Teorie velkého třesku, 10. Doctora z legendárního seriálu Doctor Who, nebo Smíška z Pána prstenů. V rozhovoru popisuje, jak se změnily podmínky v dabingu a jaká jsou úskalí moderních technologií v této profesi. Mluvili jsme také o jeho lásce k Francii a začátkům v herectví. Petr se totiž objevil ve veleúspěšném muzikálu Rebelové a dokonce byl francouzským režisérem vybrán, aby hrál v jeho filmu. Proč se to ale nakonec nepodařilo?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7056
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Michaela2 »

Zase budu za urejpanou, ale já musím, když slyším blbosti :lol:
Moderátor tvrdí, že Ryan Reynolds je vždycky, v každém filmu, dabován, někým jiným a podivuje se, že jeFilip Jančík na 1. postu. Filip Jančík ho dle databáze dělal 15x. Však je to jeho (asi?) nejspjatější herec po Farrellovi a L. Perrym, který nebyl ani zmíněn :)

Jinak super podcast :-:
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Joe Black »

Zatím mám za sebou jen první díl s Petrem Burianem, ale musím říct, že to je zajímavý. A znovu se mi potvrzuje to, co vidím i u sebe - my máme český podcast o Eurovizi (Eurovizní pokec) a existuje ještě jeden (ESCapády) a ačkoliv jsou oba o stejném tématu, vlastně to téma pokrývají z jiného úhlu pohledu. A to samé vidím i tady ve srovnání podcastů V českém znění a Mistři dabingu. Jsem zvědav na další díly a líbí se mi, jak to Dan pojal. Je totiž dobré, že Richard do toho z praxe vidí trochu víc a v případě Dana je to rozhovor více položený do obecné roviny a pokryje tak i některé oblasti, které zase neuslyšíme V českém znění. :-:
Ferry
Příspěvky: 898
Registrován: 08 kvě 2012 19:45
Bydliště: Plzeň

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Ferry »

Super podcast :-: Budu se těšit na další díly. Nejvíce se mi zatím líbil první díl s Petrem Burianem, jelikož se jedná o herce, kterého běžně na obrazovce vidět nemůžeme. Přimlouvám se za co nejvíce dílů s herci, kteří nejsou všeobecně známí, ale dabingu se věnují hodně.
Oblíbení dabéři: Lukáš Hlavica, Filip Jančík, Jaromír Meduna, Jiří Plachý
Oblíbené dabérky: Kateřina Lojdová, Jitka Ježková, Dana Černá, Tereza Bebarová
Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Angus MacGyver »

Natáčejí se vůbec ještě nové díly? Poslední díl je s Filipem Jančíkem ... zjevně byl natočen i díl s Jitkou Moučkovou a od té doby "mrtvo"...
DCernoch
Příspěvky: 80
Registrován: 26 dub 2018 16:09

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od DCernoch »

Na stránkách podcastu Dan uvádí že plánuje díly s Michalem Holánem a Oldřichem Hajlichem, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7056
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Michaela2 »

Angus MacGyver
Příspěvky: 372
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Angus MacGyver »

Díky za update, Míšo!

Díl s Jitkou Moučkovou nikde není ... (jen trailer).
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7056
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Michaela2 »

Také jsem ho hledala. Má být na té placené platformě Herohero snad?
Daniel2003
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2020 16:27

Re: MISTŘI DABINGU - podcast

Příspěvek od Daniel2003 »

Zdravím! Pro Vás všechny, kteří sledujete můj podcast - odmlka byla z důvodu shánění financí na pokračování. Chtěl jsem pozvednou audiovizuální kvalitu, proto druhou řadu točím už ve studiu LOUD&CLEAR. Jedním (ale ne jediným) důvodem byla právě epizoda s paní Jitkou Moučkovou, ve které mi umřela jedna z kamer a já mám tak pohled pouze na Jitku. Epizodu jsem i tak umístil na HeroHero, ale styděl jsem se za tu "neprofesionalitu", a tak jsem epizodu nedal veřejně na Youtube. Nicméně epizoda je už v rekonstrukci a na Youtube ji v brzké době nahraji také. Opravdu stojí za to, Jitka byla naprosto úžasná...

Co se týče nových dílů - příští týden otestuji experimentální formát a do jedné epizody spolu přijdou Miriam Chytilová a Stanislava Jachnická. Byl to nápad Miriam, která to navrhla už minulý rok, a já jsem zvědavý, jak se nám to povede.

Z dalších hostů do nejbližší doby potvrzuji Oldu Hajlicha, Míšu Holána a Kateřinu Lojdovou. S dalšími jednám ;-)

Díky za Váš zájem a krásný den všem!

Dan
Odpovědět

Zpět na „Obecně“