Sbohem naše Úložiště

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Skalican762
Příspěvky: 96
Registrován: 28 dub 2016 20:22

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od Skalican762 »

ulozto live este funguje az na to ze tam nic moc od filmov neni
beatman
Příspěvky: 139
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od beatman »

Nechci stůj co stůj hájit stahování pirátských kopií, ale velká škoda a ztráta to bezesporu je.Nejde o to, že by člověk nechtěl nebo nemohl jít do kina na nějaký ten archivní kinodabing, ale třeba v mém případě ne vždy jako nevidom seženu doprovod, který by mi potichu našeptával vizuální scény nebo nechci bránit v návštěvě někomu, kdo si film užije plnohodnotně všemi smysly. Jít do kina nebo si něco pustit na streamu dá sice umělecký prožitek, ale pro nás sběratele, sysly, shromažďovatele digitálního audio a video obsahu to není to pravé ořechové. :-) Možnost někde legálně koupit digitální dabovanou verzi filmu, natož si ještě zvolit třeb původní dabing, je nijaká. Existuje třeba celá řada věcí, mluvím teď o audiu, snad nevadí, které rozhlas za komunistů smazal, lidi je zachránili na páscích. Kolik je jen koncertů, které v 70. a 80. letech natáčeli tuzemští zvukaři, které nemají šanci oficiálně v nezkrácené podobě vyjít, o tom ani nemluvě. Kupovat si věci na cd, dvd, blu-ray je cesta, ale kde to pak všecno skladovat, když jste se přeorientovali na pevné disky s daty? Podotýkám, že dky ejto možné, tak si mluvené slovo, audioknihy, rozhlasové dramatizace legálně v digitální podobě kupuju. Je zkrátka škoda,že s tím ilegálním obsahem spadlo do propadliště dějin spousta kvalitního, nikdy dosud nevydaného nebo už kvůli právům nesehnatelného. Ostatně i digitální obsah, který si nakoupíte, máte ho n pličce nebo v knihovně ke stažení nemusíte mít dosputný na věky věků. stačí, ab titulud skončila autorská práva na prodej, ke znovustažení zakoupeného obsahu se už nedostanete. to jistě platí i o předplatné různých streamovacích služeb, dojdou práva a už si ten film nepřehrajete. V tom ej právě síla digitálního osobního vlastnictví. Doufám, že ej můj příspěvek korektní, moc nevidomých nás tady není, nerad bych měl špatnou pověst jako proruský kolega krikri. :-))
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od Krikri »

beatman píše: 02 pro 2023 14:13 nerad bych měl špatnou pověst jako proruský kolega krikri. :-))
Zvláštní, že má údajná "špatná proruská pověst" ti evidentně nebyla na překážku ještě ani ne před třemi měsíci, kdy jsi mě na mailu prosil o poskytnutí původního ČST dabingu ke starým dílům Šmoulů a na DVD nevydaných 11 dílů toho novějšího Skippyho. Ostatně, pokud zařídíš, aby Malou Memol, Ie naki ko, Rozmary lásky (díly 66-159), Les Vacances de l'amour a Les Mystères de l'amour zakoupila nějaká česká TV stanice a opatřila CZ dabingem, nebudu muset za tyto seriály v provizorním ruském rychlodabingu být vděčný Rusům. Ty bys, coby nevidomý, měl nejlépe pochopit a uznat, že kde chybí CZ/SK dabing je dokonce i ten ruský rychlodabing přijatelnější varianta, než původní (japonské a francouzské) znění s českými titulky, které ostatně k těmto seriálům ani neexistují.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
beatman
Příspěvky: 139
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od beatman »

V té době jsem o tom neměl ještě ani tušení, leč reakce, že nehhodláš měnit za prý imperialistické západní sračky mi ukázala, která bije. snad byla moje poznámka zbytečně ironická, leč vytahovat veřejně soukromou konverzaci, skrze ní citově vydírat, to bohužel my nevidomí skvěle ovládáme, míním tím naneštěstí i sebe, je ted hovadnost na entou, navíc to nikoho z uživatelů nezajímá, co mi kdy vadilo nebo nevadilo. tím bych ten tvůj trapný výlev rád uzavřel, vrátil se k tématu uložto, pokud možno konstruktivní diskusi, do které jistě nespočívá obhajoba toho "hodného" ruska, nařčení zlého západu, jakéhosi "fialového" hnusu a bůhví koho ještě. Může nám být nakrásně líto, že uložto padlo, že člověk ztratil možnost dostat se k už nedostupným věcem, k nevydaným raritám, na druhou stranu pirátského obsahu tam bylo až an půdu, nelze se aurotům práv divit. tak to zkrátka je, je naprosto irelevantní z toho kohokoli vinit.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1257
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od Krikri »

Ty jsi se tu jako první začal veřejně navážet do mě, aniž bych tě tu někdy v souvislosti s čímkoliv zmínil, tak mi nevykládej něco o zhovadilosti, s osobním útokem sis začal ty. Pravda, byla má chyba, že jsem tehdy na tvůj mail vůbec zareagoval, měl jsem ho nechat bez povšimnutí a byl by klid. Mé kulturní i politické (což jde tak nějak ruku v ruce) názory tu všichni dlouhodobě dobře znají a jejich další přetřásání a vyvolávání konfliktu skrze zhrzeného žadatele o obtížně sehnatelné seriály skutečně není zapotřebí. A možná by ses mohl zamyslet nad tím, když mám dle tebe tak špatnou a proruskou pověst, jak je možné, že se mi podařilo uskutečnit tolik výměn a sehnat mnohonásobně více rarit než tobě, kterýžto máš pověst zřejmě čistou jak lilie.:P

A už tedy k Uložtu. Mě osobně se to nijak extrémně nedotkne, že Uložto skončilo. I když jsem si tam občas taky něco našel ke stažení, ty pro mě největší cennosti se ke mně dostaly skrze osobní vyjednávání s jejich majiteli a teprve pak až následným umístěním, ať už na Uložto či jinam, nikoliv že bych je na Uložto našel skrze veřejný vyhledávač, takže pro mě se toho tolik nezmění. Na druhou stranu je Uložta škoda i proto, že přes FreeRapid Downloader jsem odtam mohl stahovat pět souborů naráz. A taky ještě nevím, kam budu nahrávat své rarity pro ty, s nimiž budu chtít něco směnit, na Uložto jsem přece jen měl účet a cenné nahrávky jsem tam měl uloženy jako neveřejné přes odkaz vždy jen pro konkrétní osobu. Na dalších platformách se mi zakládat účet už nechce, vzhledem k tomu, že když tak rychle skončilo Uložto, ostatní úložiště to může každým dnem postihnout také. Na Yitube se čím dál víc mažou videa a udělují sankce, takže snad jedině Dailymotion je dosud mimo hledáček EU, videa tam nahraná lze rovněž zpřístupnit jen přes odkaz a i na stažení videí existují nějaké downloadery.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
beatman
Příspěvky: 139
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od beatman »

Nebyl jsem v této diskusi první, kdo se vůči tobě, Krikri, vymezil. bylo to jen takové drobné rýpnutí, žádný osobní útok, žádná údajná pomsta zhrzeného a odmítnutého žadatele. dodnes jsem vlastně nepochopil, proč si mě vlastně tak tvrdě odpálkoval, ale když sleduju tu zakomplexovanost, která z tvých mnohých příspěvků čiší, tak se vlastně ani nedivím. Hlavně, nemáš vůbec potuchyo tom, zda-li a kolik raritních věcí v mluveném slovu, hudbě nebo dabingu jsem sehnal nebo nesehnal. V dobré víře sjem se an tebe kdysi obrátil jako na znalce, netuše, jak tupé stvoření vlastně si. tušit to, nebudu tě nikdy otravovat, tím si můžeš být jistý. Fakt sorry, že jsem neměl nic na výměnu, že jsem se opovážil nabídnout ti finančí kompenzaci, třeba ti tak trochu píchnout, trolle. Jak je možné, že si uskutečnil víc výměn, chlubílku? to netuším, je mi to úplně jedno, stejně jako ostatním uživatelům. Raději už s touto polemikou končím nebo vážně budu mít stejnou pověst jako ty, což bych opravdu nerad. Je ale typický pro zamindrákovaný proruský, protizápadní "dezoláty". , že je jakékoli popíchnutí vnímají jako osobní útok a můžou se z toho s prominutím posrat. Tedy, nezklamals, což se o vynuceném konci Uložto říct nedá.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7046
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od Michaela2 »

Píši to naposledy. Diskutujte si tu o dabinzích, jak chcete. Ale NIKDO nebude druhého napadat za jeho politický názor, Ať je proruský, proevroský, proslovanský, pročeský, pročínský a nebo zcela neutrální. O politice se tu diskutovat nebude a pokud někdo druhého bude napadat za jeho názor, dostane doživotní ban. Tyhle politické sra*ky si nechte třeba na Novinky nebo Idnes.Děkuji za respektování.
beatman
Příspěvky: 139
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od beatman »

Nebudu se mazat, zahlazovat stopy, to nemám za potřebí, ale chci se omluvit krikrimu za zbytečný a dost nejapný výpad, ostatním uživatelům za to, že jsem se nechal poněkud unést. budu se snažit důsledněji respektovat pravidla dabingfora.
sedamys30
Příspěvky: 17
Registrován: 15 říj 2022 20:02

Re: Sbohem naše Úložiště

Příspěvek od sedamys30 »

Aniž bych se tu chtěl zastávat nějakého Uložtu a podobných, musím nerad konstatovat, že vlastníci autorských práv se ke svým dílům příšerně. Radši by nechali různá archivní díla (filmy, seriály, hry či jejich dabingy) někde shnít/zplesnivět či jinak zničit, než aby z toho neměli mít nic. Svůj díl však na tom nesou i zákonodárci, kteří jdou na ruku nejrůznějším lobbystickým skupinám a díla jsou chráněna tak dlouho, že už potom nemusí vůbec existovat. Záměrně zde nezmiňuji knihy, protože tam není až takový problém zajít si do knihovny a vybrat si z velkého množství knih. Když se však chcete podívat na starší film, seriál či si zahrát hru, která je pro vydavatele nebo distributora pasé, tak máte smůlu. A ani u těch pravidelně vysílaných filmů nebo filmů dostupných na streamovacích službách nemáte jistotu, že při shlédnutí neutrpíte nervový šok, když se místo kvalitního léty prověřeného dabingu ozve z reproduktorů jakási nová dabingová rychlokvaška. A u her je to diskuze sama pro sebe. Dabing je u nich vzácností a to málo, co vzniklo a mezi lidmi už tak nějak zdomácnělo, by si zasloužilo také lepší péči.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“